|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/06/11]

نتانیاهو با حمله به لبنان برای پیروزی در انتخابات تلاش می کند  

نتانیاهو با حمله به لبنان برای پیروزی در انتخابات تلاش می کند

دوشنبه 11 شهریور 1398

تهران-ایرنا- روزنامه الاخبار نوشت که "بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر رژیم صهیونیستی با وجود اینکه نسبت به قدرت نظامی حزب الله برای پاسخگویی به تجاوزات این رژم واقف است، اما با حمله به لبنان برای تغییر افکار عمومی در داخل این رژیم و انتخابات آینده به نفع خود تلاش می کند.

روزنامه الاخبار لبنان نوشت که یکی از عواملی که تحلیلگران برای انگیزه حمله تل آویو به لبنان مطرح می کنند، انتخابات اسرائیل است اما این عامل چه تأثیری بر افزایش دور جدید تنش ها میان اسرائیل و لبنان داشته را باید بررسی کرد.

این روزنامه اضافه کرد که بیشتر تحلیل ها درباره تأثیر انتخابات بعنوان عامل اول این تصمیم گیری بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل برای شروع حملات است که وی در نتیجه آن می خواهد این اصل موروثی را به لبنانی ها و اعراب درباره قدرت اسرائیل و تجهیزات نظامی آن ثابت کند و طبق همین نظریه لبنان و کشورهای عربی دیگر را میدانی برای محقق شدن اهداف خود می داند.

به نوشته این روزنامه انتخابات اسرائیل و موضوعات داخلی دیگر طبیعتاً بر انگیزه این حملات بخصوص حوادث امنیتی و نظامی خود اسرائیل و منطقه برای حمله به طرف هایی که دشمن و تهدید علیه این رژیم می بیند، تأثیر داشته است و این رخدادهای امنیتی و نظامی در تغییر رویکرد رأی دهندگان اسرائیلی موثر می دانند.

در اصل نتانیاهو افزایش اقدامات نظامی و امنیتی کوچک یا بزرگ و اقدام علیه لبنان را در تقویت جایگاه خود در صندوق های رای  و انتخاب مجدد وی موثر می داند. اما چه بسا این رویکرد آنها باعث شود تا رأی دهندگان ضد

نتانیاهو شوند چرا که هرگونه حمله می تواند واکنش شدید حزب الله و شروع یک درگیری گسترده را در پی داشته باشد که اصلا به نفع نتانیاهو نیست.

کسانی که معتقدند که انتخابات عامل حملات اسرائیل به ضاحیه جنوب بیروت است باید این موضوع را نیز تفسیر کنند که چگونه اسرائیل با موسسات نظامی،  سیاسی و امنیتی و نیروهای ویژه آن و نیز در مقابل قدرت نظامی حزب

الله نسبت به این حمله که می تواند عواقب و تبعاتی به همراه داشته باشد، به آن مبادرت کرده و منافع شخصی و انتخاباتی ترجیح داده شده است.

الاخبار نوشت: نتانیاهو انگیزه شخصی و انتخاباتی را بر منافع کلی داخلی این رژیم ترجیح داده و می توان انتخابات را عامل اساسی برای انگیزه حمله اسرائیل به لبنان دانست. ماهیت حمله اسرائیل بازدارندگی از حمله به این رژیم از

سوی حزب الله است و نه تحریک به تجاوز و حمله و میان این دو رویکرد فرق های بسیار است.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:428171!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)