|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1397/08/13]

نتانیاهو در باتلاق راهپیمایی بازگشت/ افزایش فشارها برای برکناری نخست وزیر رژیم صهیونیستی  

نتانیاهو در باتلاق راهپیمایی بازگشت/ افزایش فشارها برای برکناری نخست وزیر رژیم صهیونیستی

 یکشنبه 13 آبان 1397

رسانه های سرزمین های اشغالی اعلام کردند که مقام های تل آویو با ابراز نگرانی از ادامه کار «بنیامین نتانیاهو»، وی را شایسته اداره امور نمی دانند و خواستار کناره گیری وی هستند.

به گزارش پایگاه خبری «عکا»، ایهود باراک از جمله افرادی است که شنبه شب حملات تندی به نتانیاهو کرد و خطاب به وی گفت: نخست وزیر فردی ضعیف است که قادر به تصمیم گیری نیست.
باراک در گفت و گو با شبکه 10 رژیم صهیونیستی افزود: از آن جایی که وی فردی ضعیف و ترسوست، توصیه می کنم که به خانه برگردد و دولت را رها کند.
در همین حال «عوفر شیلح» عضو کمیته خارجی و دفاع کنست (پارلمان صهیونیستی) و از حزب «آینده‌ای هست» هم گفت: اسرائیل به خاطر آن که نتانیاهو هیچ کاری نمی کند، نیروی بازدارندگی نظامی خود را از دست داده است.
این نماینده کنست رژیم صهیونیستی در پایان افزود: ارتش اسرائیل طرح هایی در نوار غزه دارد، اما نتانیاهو نمی خواهد در زمینه سیاسی و نظامی دست به اقدام بزند، علت اصلی آن است که اگر جنگی در غزه رخ دهد، این حماس است که ابتکار عمل را در دست دارد و منافع خود را محقق می سازد.
به گزارش ایرنا، برپایی راهپیمایی بزرگ بازگشت در مرز غزه و سرزمین های اشغالی و استفاده از بادبادک کاغذی ابداع جدید جوانان فلسطینی برای مقابله با خشونت های رژیم صهیونیستی علیه تظاهرکنندگان مسالمت آمیز بازگشت، به معضل جدید رژیم تل آویو تبدیل شده و اختلافات در کابینه نتانیاهو را تشدید کرده است.
راهپیمایی‌های بزرگ بازگشت از 30 مارس گذشته (10 فروردین 97) جمعه هر هفته در طول نوار مرزی غزه با سرزمین‌های اشغالی و در اعتراض به تصمیم آمریکا برای انتقال سفارت به شهر قدس و محاصره نوار غزه برگزار می‌شود.

 

العالم

Parameter:358981!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)