|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/07/23]

نخست وزیر پاکستان با پادشاه و ولیعهد سعودی دیدار و گفت وگو کرد  

نخست وزیر پاکستان با پادشاه و ولیعهد سعودی دیدار و گفت وگو کرد

۲۳ مهر ۱۳۹۸

تهران- ایرنا- «عمران خان» نخست وزیر پاکستان سه‌شنبه شب در جریان سفر به ریاض با «سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه و «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی به صورت جداگانه دیدار و گفت وگو کرد.

به نوشته روزنامه الریاض عربستان، در دیدار پادشاه سعودی با نخست وزیر پاکستان دو طرف در خصوص آخرین تحولات منطقه و جهان و تلاش های انجام شده برای گسترش روابط میان اسلام‌ آباد و ریاض گفت وگو کردند.

بر اساس این گزارش، پس از این دیدار، محمد بن سلمان ولیعهد سعودی نیز در دیدار جداگانه با عمران خان درباره راههای گسترش همکاری های دو جانبه به بحث و تبادل نظر پرداختند.

منابع خبری سعودی جزئیات بیشتری از دیدار پادشاه و ولیعهد سعودی با نخست وزیر پاکستان منتشر نکردند.

عمران خان روز سه‌شنبه در صدر هیأتی بلندپایه به عربستان سفر کرد.

پیش‌تر، رسانه های محلی پاکستان گزارش داده بودند؛ نخست وزیر که روز ۱۳ اکتبر (۲۱ مهرماه) با هدف افزایش صلح و امنیت در منطقه به ایران سفر کرده و با سران این کشور دیدار و گفت و گو داشت، با توجه به رایزنی های اخیر خود با دیگر رهبران کشورهای منطقه، با رهبری عربستان سعودی نیز دیدار خواهد کرد. روابط دوجانبه و سایر تحولات منطقه ای نیز بخشی از این بحث و گفت وگوها را تشکیل می دهد.

پاکستان و عربستان سعودی، روابط دوستانه ای با یکدیگر دارند.

این سومین سفر عمران خان به عربستان در سال جاری است. دیدارهای قبلی وی در ماه مه و سپتامبر سال جاری انجام شده بود. «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان نیز در ماه فوریه سال جاری به پاکستان سفر کرده بود.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:434638!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)