|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1397/03/18]

ندای آزادی قدس در سراسر کشور  

ندای آزادی قدس در سراسر کشور

تاریخ خبر: 1397/03/18 

استانها -ایرنا- مردم ولایتمدار و بصیر ایران اسلامی در آخرین جمعه ماه رمضان با حضور پرشور در راهپیمایی ندای آزادی قدس سر دادند و با محکومیت جنایات رژیم غاصب صهیونیستی برگ پرافتخار دیگری را به کتاب زرین انقلاب اضافه کردند.

به گزارش ایرنا ، روز قدس روز همبستگی و همدلی ملت های مسلمان جهان با مردم فلسطین در برابر توطئه های شوم آمریکا ، رژیم صهیونیستی و ایادی استکبار و همچنین نماد مخالفت با ظلم و ستم قدرت های جهانی برعلیه ملتی مظلوم و زجرکشیده است که قدس را سرزمین ابا و اجدادی خود می دانند .
روز جهانی قدس روز همبستگی جهان اسلام و به نمایش در آمدن قدرت امت اسلامی و آزادیخواهان جهان علیه توطئه های شوم استکبار و روز خروش علیه زر و زور است.
در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان که به فرمایش بنیانگذار جمهوری اسلامی به عنوان «روز قدس » نامگذاری شده است، مردم در ۹۰۰ شهر کشور به همراه مسئولان کشوری ،لشکری،و امامان جمعه و جماعات ، احزاب وگروه ها ، اصناف و جوامع مختلف با حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس با مشت هایی گره کرده ندای مظلومیت مردم فلسطین را فریاد زدند.
روز جهانی قدس امسال با توجه به تشدید دشمنی های نظام سلطه علیه محور مقاومت به ویژه جمهوری اسلامی ایران شرایط ویژه ای یافته است، از یک سو بدعهدی آمریکا و خروج این کشور از برجام و از سوی دیگر انتقال سفارت این کشور از تل آویو به بیت المقدس باعث شده تا روز قدس امسال بیش از سال های گذشته کانون توجه جهانی قرار گیرد.
به گزارش خبرنگاران ایرنا از سراسر کشور،مردم ایران اسلامی یک بار دیگر دوشادوش با امت اسلامی یکصدا برضد استکبار فریاد دادخواهی سر دادند و رهایی قدس شریف از چنگال صهیونیست ها را خواستار شدند .
روزه داران مومن در سراسر کشور با سردادن شعارهای ، مرگ بر آمریکا ، یا ایها المسلمون اتحدو اتحدو ، القدس لنا اقدامات رژیم جعلی صهیونیست در تجاوز به سرزمین مقدس فلسطین و کشتار زنان و کودکان بیگناه فلسطین را محکوم و نفرت و انزجار خود از جنایات رژیم صهیونیستی را اعلام کردند.
بخش هایی از راهیپمایی روز قدس در مراکز استانها از سوی خبرنگاران خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) به شرح ذیل گزارش شده است.

**سمنان 
راهپیمایان با فریادهای کوبنده مرگ بر اسراییل و مرگ بر امریکا ضمن تجدید پیمان با آرمان های امام راحل و تبعیت از رهبر معظم انقلاب، نفرت و انزجار خود را از استکبار جهانی و رژیم صهیونیستی اعلام داشتند. 
اقشار مردم سمنان اعم از بازاریان و کسبه، فرهنگیان، روحانیان، کارکنان ادارات، دانشگاهیان، دانش آموزان، مردان و زنان و پیر و جوان بر ضرورت آزادی قدس شریف و حمایت از مردم ستمدیده فلسطین تاکید کردند. 
به گزارش خبرنگاران ایرنا، این راهپیمایی همزمان با مرکز استان سمنان در شهرهای میامی، شاهرود، دامغان، مهدی شهر، سرخه، گرمسار و آرادان برگزار شد. 

**چهارمحال و بختیاری 
مردم روزه دار این استان در روز همبستگی ملت های آزادیخواه جهان و در حمایت از مردم مظلوم فلسطین با حضور پرشور در راهپیمایی وحدت آفرین روز قدس با ندای مرگ بر آمریکا و اسراییل، مخالفت خود را با ظلم و ستم قدرت های جهانی علیه ملت مظلوم فلسطین اعلام کردند و رهایی قدس شریف را از چنگال صهیونیست ها خواستار شدند. 
مردم ولایی چهارمحال وبختیاری در 145 نقطه از استان با فریاد آزادی قدس، راهپیمایی عظیم روز قدس را محلی برای وحدت امت اسلام و خشم و انزجار خود از اشغالگران صهیونیست قرار دادند تا جهانیان بدانند که ملت مظلوم فلسطین تنها نیست.

**همدان
اقشار مختلف مردم در بخش ها، شهرها و روستاهای استان همدان با لبیک به ندای تاریخی بنیانگذار کبیر انقلاب و تاسی از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در راهپیمایی دشمن شکن روز جهانی قدس حضور یافتند. 
روزه داران با سردادن شعارهایی علیه رژیم کودک کش و حامیان کوردل آنها، فریاد ظلم ستیزی و عدالت خواهی سر دادند. 
آنان با حمل پلاکارد و دست نوشته هایی حاوی شعارهای ضد صهیونیستی خشم و انزجار خود را از اقدامات جنایتکارانه و وحشیانه رژیم اشغالگر قدس ابراز کرده و به حمایت از محور مقاومت پرداختند. 

**فارس
مردم فارس نیز همگام با دیگر روزه داران سراسر کشور بیزاری خود از دشمنان جهان اسلام را اعلام و بر حمایت همه جانبه خود از مردم فلسطین تاکید کردند. 
راهپیمایی روز قدس در شیراز از چهارراه پانزده خرداد (پارامونت) به سمت خیابان‌های لطفعلی خان زند، چهارراه پیروزی و بلوار شهید آیت الله دستغیب آغاز شد و تا حرم مطهر حضرت احمد بن موسی شاهچراغ (ع) ادامه یافت. 
در طول مسیر راهپیمایی ایستگاه‌های فرهنگی، نمایشگاه عکس، غرفه‌های فرهنگی ویژه کودکان و نوجوانان و رقابت های فرهنگی و هنری برپا شد.

**البرز
مردم روزه دار و خداجوی استان البرز همزمان با سراسر کشور به خیابان ها آمدند تا بار دیگر حمایت قاطع خود از ملت مظلوم و ستمدیده فلسطین و انزجارشان از رژیم غاصب صهیونیستی فریاد کنند.
در شهرکرج مسیر راهپیمایی از میدان شهدا – خیابان مهدیه (مظاهری) – میدان توحید- بلوار امامزاده حسن (ع) و مصلی نماز جمعه با سخنرانی حسن قشقاوی مشاورعالی وزیرامور خارجه بود. 
امسال این راهپیمایی در 16 شهر تابعه استان البرز شامل ماهدشت، کمالشهر، آسارا، فردیس، کرج، هشتگرد، شهر جدید هشتگرد، طالقان، نظرآباد، اشتهارد، گرمدره، کوهسار، محمدشهر، مشکین دشت و تنکمان برگزارشد.

**زنجان 
مردم زنجان در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان، به میدان آمدند و با مشت های گره کرده، انزجار خود را از رژیم غاصب صهیونیستی اعلام کردند. 
با آغاز حرکت مردم زنجان، صدای الله اکبر ، مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل ، روز جهانی قدس یوم الله است بنیانگذار این روز روح الله است، روز جهانی قدس بر دشمنان اسلام روز عزا و ماتم است، این همه لشگر آمده به عشق رهبر آمده و مرگ بر ضد ولایت فقیه از شعارهایی است که روزه داران زنجانی سر دادند. 
راهپیمایی روز جهانی قدس در زنجان ساعت 10:30 از میدان قائم(عج) به سمت مصلای خاتم الانبیاء (ص) شروع و وزیر اطلاعات سخنران این مراسم بود.

**لرستان 
مردم لرستان در شهرهای مختلف از نخستین دقایق آغاز راهپیمایی در مسیرهای تعیین شده حضور داشتند و با حمل دست نوشته و پلاکاردهای مختلف، اقدامات خصمانه رژیم غاصب صهیونیستی را محکوم کردند.
راهپیمایان تصاویری از مبارزات مردم فلسطین و وحشی گری های اسراییل را در دست داشتند و با سردادن شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسراییل نفرت و اعتراض خود را نسبت به جنایات این رژیم و همدستانش ابراز می دارند.
اقشار و صنوف مختلف مردم از جمله بازاریان و کسبه، فرهنگیان، روحانیان، کارکنان ادارات مختلف، دانشگاهیان، دانش آموزان، سیاسیون و جوانان حضور گسترده ای در این رویداد دارند.

** کرمان 
مردم انقلابی،روزه دار و مومن استان کرمان با حضور پرشور خود در راهپیمایی روز جهانی قدس شعار مرگ بر اسرائیل و آمریکا را در شهرها و روستاهای این استان سردادند. 
به گزارش ایرنا، مردم شریف ومتعهد این استان همزمان با دیگر نقاط میهنمان و در ساعات اولیه در راهپیمایی باشکوه روز قدس حضور یافتند و با شعارهای 'الله و اکبر '، 'فریاد ملت ما مرگ بر آمریکا ، پیام ملت ما نابودی اسرائیل' حمایت خود را از ملت مظلوم فلسطین با صدای بلند به گوش جهانیان رساندند. 
حضور پر رنگ مسئولان و اقشار مختلف مردم اعم از پیر و جوان صحنه های حماسی روز جهانی قدس را در کرمان به منصه ظهور گذاشته و نشان می دهد این ملت پر صلابت تر از گذشته راه امام راحل (ره)را ادامه خواهند داد. 

** گلستان 
همزمان با سراسر کشور و در آخرین جمعه ماه رمضان راهپیمایی روز جهانی قدس با حضور گسترده مردم روزه دار در شهرها و روستاهای استان گلستان برگزارشد. 
به گزارش خبرنگاران ایرنا مردم روزه دار شرکت کننده در این راهپیمایی با سر دادن شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل به سمت میعادگاه های نمازجمعه در حرکت هستند. 
راهپیمایی روز جهانی قدس و حمایت از مردم مظلوم فلسطین امروز در 41 نقطه شهری و روستایی استان گلستان برگزارشد.

** استان مرکزی 
راهپیمایی روز قدس در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان همزمان با سراسر کشور در 121 نقطه شهری و روستایی استان مرکزی برگزار شد. 
به گزارش ایرنا، مردم روزه‌دار استان مرکزی با حضور پرشور خود مسیرهای از پیش اعلام شده‌ راهپیمایی را در نقاط مختلف این استان پیمودند و در صفوف به هم فشرده انزجار خود را از رژیم صهیونیستی اسرائیل فریاد زدند. 
قشرهای مختلف مردم درحالی که تصاویر امام خمینی(ره)، رهبر معظم انقلاب، قدس شریف و دست نوشته هایی با مضامین حمایت از فلسطین را در دست داشتند با سردادن شعارهایی خواهان پایان اشغالگری در سرزمین فلسطین شدند. 

** آذربایجان شرقی 
مردم شهرهای آذربایجان شرقی همزمان با سراسر کشور با حضور در خیابان ها ضمن محکوم کردن اقدام موذیانه و ضداخلاقی ترامپ در انتقال سفارت آمریکا به قدس شریف، همدلی صدها هزار نفری خود با مردم مظلوم فلسطین را به نمایش گذاشتند. 
در کلان شهر 1.8 میلیون نفری تبریز، مردم انقلابی و ولایتمدار با حضور در مسیرهای هفتگانه راهپیمایی روز قدس، شعار ' مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسراییل' سر دادند. 
خیابان های منتهی به بافت مرکزی تبریز در منطقه مصلای بزرگ امام خمینی این شهر، امروز شاهد سیل خروشان مردمی است که با شعار محوری 'روز جهانی قدس'، 'پیروزی جبهه مقاومت، شکست جبهه آمریکایی - صهیونیستی' و 'عزم ملت فلسطین برای بازگشت' به میدان آمده اند تا به جهانیان نشان دهند که همچنان استوار بر عهد خود با امام شان مبنی بر آزادسازی قدس شریف از چنگال صهیونیست ها ایستاده اند. 

** کردستان
همزمان با آخرین جمعه ماه مبارک رمضان، راهپیمایی با شکوه روز جهانی قدس با حضور اقشار مختلف مردم و مسئولان در شهرهای مختلف استان کردستان برگزارشد.
مردم روزه دار، مومن و انقلابی استان کردستان با سر دادن شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسراییل در راستای اعلام حمایت از قدس شریف و مظلومان و ستمدیدگان فلسطین اشغالی، در راهپیمایی روز جهانی قدس، حضوری پرشور، مثال زدنی و باشکوه دارند.
حضور قشرهای مختلف مردم، زن و مرد، پیر و جوان، بازاری و کارمند، کارگر و مسئول، روحانی و فرهنگی، نظامی و دانش آموز و دانشجو در مراسم روز جهانی قدس امروز چشمگیر است. 

** قم 
مردم مومن، انقلابی و روزه دار قم همگام با سایر مسلمانان ایران و کشورهای اسلامی با حضوری باشکوه و حماسی در راهپیمایی روز قدس، بار دیگر ضمن تجدید بیعت با آرمان های امام راحل و رهبر معظم انقلاب، از فلسطین و مقاومت در برابر رژیم غاصب صهیونیستی حمایت کردند. 
مردم قم از پیر و جوان، مرد و زن امروز دراین راهپیمایی باشکوه حضور یافته اند تا با آفریدن صحنه های یکدلی و یک رنگی نفرت و انزجار خود را از رژیم اشغالگر قدس نشان دهند و آمریکا را به عنوان حامی تروریست جهانی محکوم نمایند. 
آحاد مردم قم در حالیکه پیشاپیش آن ها علما، روحانیان و مسوولان استانی حضور دارند، بار دیگر انزجار خود را اشغالگران قدس و همچنین سکوت مجامع بین المللی و مدعیان حقوق بشر اعلام کردند.

** سیستان وبلوچستان 
راهپیمایی روز جهانی قدس به عنوان نماد مبارزه با استکبار و نظام سلطه، با حضور پرشور مردم شیعه و سنی سیستان و بلوچستان در 50 نقطه جمعیتی این استان برگزار شد. 
به گزارش ایرنا آیت الله عباسعلی سلیمانی نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان، استاندار و معاونان استانداری، مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی امام جمعه مسجد مکی اهل سنت زاهدان، مولوی سلامی نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری و شماری از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی در کنار مردم شیعه و سنی استان در این راهپیمایی باشکوه حضور داشتند. 
مردم شیعه و سنی سیستان و بلوچستان همچون دیگر آزادی خواهان جهان به ویژه مسلمانان و مردم انقلابی ایران اسلامی با حضور به یادماندنی در راهپیمایی روز جهانی قدس حماسه بزرگ رقم زدند.

** هرمزگان 
همزمان با فرا رسیدن آخرین جمعه ماه رمضان و همگام و همصدا با مردم اقصی نقاط ایران اسلامی،راهپیمایی روز جهانی قدس در هرمزگان برگزار شد. 
حافظان خلیج فارس با در دست داشتن تصاویر امام خمینی(ره)، رهبرمعظم انقلاب و همچنین پلاکارد نوشته هایی در حمایت از مردم مظلوم فلسطین و اعلام انزجار از سران استکبار، شعارهای مرگ بر امریکا، مرگ بر اسرائیل، خونی که در رگ ماست هدیه به رهبر ماست ، سر دادند . 
راهپیمایی روز جهانی قدس در بندرعباس مرکز استان هرمزگان با حضور نماینده ولی فقیه در استان، استاندار، فرماندهان نظامی و انتظامی، روحانیان، مسوولان دستگاه های مختلف و خیل عظیم مردم از محل بوستان دباغیان به سمت مسجد جامع بندرعباس برگزار شد.

**کرمانشاه
مردم روزه دار و مسلمان کرمانشاه در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و همزمان با سراسر کشور در راهپیمایی روز قدس شرکت کرده و حمایت خود را از مردم مظلوم فلسطین اعلام کردند. 
هزاران نفر از اقشار مختلف مردم کرمانشاه با حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس انزجار خود را از سیاست‌های تجاوزکارانه اسراییل و استکبار اعلام کرده و خواستار کمک کشورهای اسلامی به مردم مظلوم فلسطین شدند. 
راهپیمایی روز جهانی قدس در کرمانشاه با حضور مسئولان، مردم اهل تشیع و تسنن از میدان آیت‌الله کاشانی آغاز شد و تا مسجد جامع محل برگزاری نماز عبادی و سیاسی جمعه ادامه یافت. 

** قزوین
مردم غیور و انقلابی قزوین در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان همزمان با روز جهانی قدس علیه اسرائیل غاصب و استکبار جهانی هم نوا شدند وفریاد مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا در فضای این شهر طنین انداز شد. 
مردم مومن و روزه دار قزوین با حضور پرشور و دشمن شکن خود در راهپیمایی روز جهانی قدس برگ زرین دیگری را در عمل به وظایف دینی و انقلابی خود به کارنامه پرافتخارشان افزودند. 
شعارهای 'مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل' در راهپیمایی امروز روز جهانی قدس توسط مردم قزوین، خشم و انزجار مردمان این دیار همچون دیگر هموطنان نسبت به جنایات رژیم غاصب صهیونیستی و حامیان مستکبر آن بر علیه ملت مظلوم فلسطین را به نمایش گذاشت. 

** خراسان جنوبی 
مردم استان خراسان جنوبی همگام با سایر ایرانیان و مسلمانان با حضور گسترده در راهپیمایی روز جهانی قدس، شکوه مقاومت را در این استان به نمایش گذاشتند. 
راهپیمایی روز قدس در 11 شهرستان استان از میادین اصلی شهرها به سمت میعادگاه نمازجمعه آغاز شد و مردم روزه دار با مشت های گره کرده ضمن اعلام انزجار از رژیم صهیونیستی و حامیانش، آزادی قدس شریف را فریاد زدند. 
این راهپیمایی در بیرجند مرکز استان از میدان شهدا با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در استان، محمدمهدی مروج الشریعه استاندار، سردار محمدرضا نقدی معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی رئیس مجمع نمایندگان خراسان جنوبی، جمعی از مسئولان استان و قشرهای مختلف مردم برگزار شد.

** بوشهر 
مردم روزه دار بوشهر همگام و هم صدا با مسلمانان جهان در هوای گرم آخرین جمعه ماه مبارک رمضان با حضور حماسی خود در راهپیمایی و شعارهای مرگ بر آمریکا، اسرائیل غاصب و وهابی فریاد آزادی قدس سردادند. 
راهپیمایان روز جهانی قدس در بوشهر که بیشتر آنها جوانان و نوجوانان بودند، با سردادن شعارهای ' با اتحاد ملت فلسطین آزاد گردد قبله مسلمین'، ' این آخرین پیام است، سپاه اسلام آماده جهاد است'، ' فلسطین پیروز است، اسرائیل نابود است'، ' فرموده خمینی و خامنه ای چنین است، حمایت از فلسطین تکلیف مسلمین است' و ' امروز روز جنبش و قیام است، روز نجات قبله اسلام است' خواهان آزادی قدس شریف و حمایت از مردم مظلوم فلسطین شدند. 

** اصفهان 
مردم ولایتمدار و همیشه در صحنه اصفهان در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و روز قدس همصدا با سراسر کشورعلیه ترامپ و رِژیم صهیونیستی به عنوان آخرین پایگاه نژاد پرستی جهان دست به راهپیمایی زدند. 
به گزارش ایرنا، مردم انقلابی و همیشه در صحنه اصفهان با در دست داشتن پارچه نوشته هایی در حمایت از مردم مظلوم فلسطین و با سردادن شعارهای ' مرگ بر اسرائیل' ، ' مرگ بر صهیونیست'، ' مرگ بر استکبار' و ' مرگ بر آمریکا' حرکت خود به سمت مصلای امام خمینی (ره) این شهر حرکت کردند. 
خشم و انزجار مردم به خاطر اقدام امریکا در اتتقال سفارت این کشور به قدس وعهدی شکنی ترامپ در راهپیمایی امسال تشدید و شعار مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا بیش از پیش در شهر اصفهان و دیگر نقاط این شهرستان طنین انداز شده است . 

**خراسان رضوی 
راهپیمایی روز جهانی قدس در مشهد ساعت 10 صبح از میدان 15 خرداد این شهر آغاز شد و راهپیمایان روزه دار به سوی حرم مطهر رضوی حرکت کردند. 
این راهپیمایی در 149 نقطه این استان برگزار شد. 
راهپیمایان در انتهای مسیر با ورود به حرم مطهر رضوی و اجتماع در رواق امام خمینی (ره) و قرائت قطعنامه از سخنان سردار حسین سلامی جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بهره مند شدند.

** گیلان
مردم روزه دار، مومن و انقلابی گیلان در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و در راستای اعلام حمایت از قدس شریف و مظلومان و ستمدیدگان فلسطین اشغالی، راهپیمایی روز جهانی قدس را در 52 نقطه استان با حضور مثال زدنی برگزار کردند. 
این راهپیمایی به میعادگاه های نماز جمعه منتهی شد و در شهر رشت، حجت الاسلام سعیدی رئیس دفتر عقیدتی و سیاسی فرماندهی معظم کل قوا، در جمع راهپیمایان در مصلی امام خمینی (ره) سخنرانی کرد.

** اردبیل
مردم روزه دار و انقلابی استان اردبیل روز جمعه در شهرستان های مختلف این استان با حضور گسترده در راهپیمایی روز جهانی قدس با حمایت از تداوم مبارزه مردم فلسطین و امت اسلامی برای آزادی قدس شریف بر آزادی قبله نخستین مسلمین تاکید کردند. 
شرکت کنندگان شعارهای 'مرگ بر اسراییل ، مرگ بر آمریکا ، قدس قدس آزاد باید گردد و فلسطین فلسطین حمایتت می کنیم' سر داده و پلاکاردهایی با شعارهای ' فلسطین پاره تن اسلام است ، روز قدس روز تمام دنیای اسلام است - ما امریکا را زیر پا له می کنیم ' و نیز آدمک های ترامپ را در حالی که بر دهان آن چسبی نهاده شده بود در دست داشتند. 
گزارش خبرنگاران ایرنا حاکیست که در شهرستان های اردبیل ، خلخال ، کوثر ، نیر ، سرعین ، نمین ، مشگین شهر ، گرمی ، بیله سوار و پارس آباد مغان برگزار شد. 

** آذربایجان غربی 
راهپیمایی روز جهانی قدس همزمان با دیگر مناطق جهان با حضور پرشور مردم روزه دار در 60 میعادگاه آذربایجان غربی که به سرزمین رنگین کمان اقوام و ادیان الهی شهرت دارد، برگزار شد.
این راهپیمایی باشکوه صبح امروز در بیشتر شهرستان ها و بخش های مختلف این استان مرزی آغاز شد و تا محل های برپایی نمازجمعه ادامه یافت.
حاضران در این راهپیمایی ضمن ابراز انزجار از سیاست های منطقه ای استکبار جهانی و آتش افروزی ایادی غرب در کشورهای مسلمان، ندای حمایت از آزادی فلسطین را سر دادند و برای حضور در نماز دشمن شکن جمعه آماده شدند.

** مازندران 
راهپیمایی روز قدس امسال با شعار 'پیروزی جبهه مقاومت، شکست فتنه آمریکایی-صهیونیستی، عزم ملت فلسطین برای بازگشت' در 54 شهر استان مازندران با حضور پرشور مردم مومن و روزه دار برگزار شد.
راهپیمایی روز قدس در ساری مرکز مازندران نیز امسال از میدان شهید قاسمی آغاز و در میدان شهدا با سخنرانی و قرائت قطعنامه پایان یافت.
زن و مرد، پیر و جوان امروز با حضور گسترده خود در روز جهانی قدس، این میراث گرانبهای معمار کبیر انقلاب اسلامی، دفاع از مظلوم را فریاد زدند.

**خوزستان 
مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس با حضور هزاران نفر از مردم ولایتمدار و انقلابی در یکصد نقطه از خوزستان برگزار شد . 
حضور پرشور اقشار مختلف مردم و به خصوص نوجوانان و جوانان انقلابی در گرمای طاقت فرسای خوزستان و در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان نشان از عزم جدی مردم این استان شهید پرور برای مبارزه با ظلم و جنایت و حمایت از مسلمانان بی دفاع در سراسر نقاط جهان است. 
مراسم روز جهانی قدس از درب مسجد آیت‌الله موسوی جزایری آغاز و با طی کردن مسیر خیابان شریعتی و چهارراه آبادان تا مصلی مهدیه امام خمینی (ره) به پایان رسید. 

** یزد 
همزمان با سراسر کشور راهپیمایی روز جهانی قدس در آخرین جمعه ماه رمضان با حضور قشرهای مختلف مردم مومن و روزه دار یزد در 80 شهر و روستای این استان با حضور قشرهای مختلف مردم، خانواده های معظم شهدا، روحانیان، بازاریان، از میدان شهید بهشتی تا مسجد ملااسماعیل میعادگاه نمازجمعه برگزار شد. 
راهپیمایان یزدی با شعارهایی همچون مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل، قدس نماد وحدت اسلام است ، میراث جاودانه امام است ، شعار روزه داران، نابودی اسرائیل ، خواسته هر مسلمان، نابودی اسرائیل و وصیت تمامی شهیدان ، پیروی از رهبری است و قرآن، فریاد انزجار خود را از ترور، اشغال و قتل عام فلسطینیان قهرمان به گوش جهانیان رساندند. 

** خراسان شمالی 
مردم مومن و روزه دار خراسان شمالی در 40 نقطه استان با حضور گسترده در راهپیمایی روز جهانی قدس با آرمان های ملت مظلوم فلسطین تجدید بیعت و از خواسته بحق آنها در آزادسازی سرزمین های اشغالی حمایت کردند. 
راهپیمایی روز جهانی قدس امسال در شهر بجنورد از میدان شهید به سمت مصلی نماز جمعه و در دیگر شهرستانهای استان هم از میادین اصلی به سمت مصلی های شهرستانها برگزار شد. 
مردم مومن و ولایتمدار استان خراسان شمالی از قومیت های ترکمن، کرمانج، ترک و تات با در دست داشتن تابلو نوشته هایی در حمایت از آرمان های ملت مظلوم فلسطین یکصدا علیه جنایات رژیم صهیونیستی شعار دادند. 
انتهای پیام /
 

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:346697!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)