|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/07/07]

نشریه صهیونیستی: نتانیاهو فردا ناکامی در تشکیل کابینه را اعلام می‌کند  

نشریه صهیونیستی: نتانیاهو فردا ناکامی در تشکیل کابینه را اعلام می‌کند

 شنبه 6 مهر 1398

نخست وزیر رژیم صهیونیستی قصد دارد فردا عدم موفقیت خود در تشکیل کابینه را اعلام کرده و ماموریت محول شده به وی در این زمینه را به رئیس رژیم صهیونیستی بازگرداند.

«بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی قصد دارد که فردا ماموریت محول شده به وی توسط «روون ریولین» رئیس این رژیم برای تکشیل کابینه را بازگرداند.

به گزاش نشریه کان رژیم صهیونیستی، نتانیاهو اعلام خواهد کرد که «بنی گانتز» رهبر حزب آبی و سفید با درخواستش برای تشکیل کابینه فراگیر با نخست وزیری چرخشی موافقت نکرده و به همین دلیل قادر به تشکیل کابینه نیست.

رئیس رژیم صهیونیستی روز چهارشنبه نتانیاهو، رئیس حزب لیکود و نخست‌وزیر فعلی این رژیم را مأمور تشکیل کابینه کرد.

بعد از اعلام رسمی نتایج انتخابات سراسری در فلسطین اشغالی از سوی کمیته مرکزی انتخابات و مشخص شدن عقب بودن یک کرسی حزب لیکود از ائتلاف آبی‌وسفید بود که ریولین تعیین مامور تشکیل کابینه را به تعویق انداخت.

بر اساس نتایج رسمی منتشرشده از سوی کمیته مرکزی انتخابات رژیم صهیونیستی، ائتلاف «آبی و سفید» به رهبری «بنی گانتز» توانست با مجموع ۲۵.۸۱ درصد کل آراء، تعداد ۳۳ کرسی از پارلمان را به خود اختصاص دهد. حزب لیکود به رهبری «بنیامین نتانیاهو» نیز با مجموع ۲۵.۰۹ درصد آراء توانست ۳۲ کرسی را در کنست کسب کند.

 

العالم

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:431721!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)