|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/10/18]

نظرسنجی | اکثر صهیونیست‌ها سران این رژیم را «فاسد» می‌دانند  

نظرسنجی جدیدی که در فلسطین اشغالی انجام شده، نشان می‌دهد حداقل 82 درصد از صهیونیست‌ها، سران این رژیم را فاسد می‌دانند.

نظرسنجی | اکثر صهیونیست‌ها سران این رژیم را «فاسد» می‌دانند

چهارشنبه 18 دی 1398

نظرسنجی جدیدی که در فلسطین اشغالی انجام شده، نشان می‌دهد حداقل 82 درصد از صهیونیست‌ها، سران این رژیم را فاسد می‌دانند.

نتایج تحقیقات سالانه «مرکز پیمایش سیاسی و افکارسنجی گاتمن» متعلق به رژیم صهیونیستی نشان می‌دهد اکثر صهیونیست‌ها در فلسطین اشغالی، سران و رهبران این رژیم را «فاسد» می‌دانند.

به نوشته روزنامه «جروزالم پست»، نتایج این تحقیق که برای هفدهمین سال با جامعه آماری ۱۰۱۴ صهیونیست بزرگسال (شامل ۸۵۲ یهودی و ۱۶۲ عرب) انجام شده، امروز (سه‌شنبه)‌ به «رووین ریولین» رئیس اسرائیل ارائه شد.

بر اساس نظرسنجی که در این تحقیق انجام شده، ۵۸ درصد از صهیونیست‌ها سران خود را «فاسد یا بسیار فاسد» و ۲۴ درصد نیز آنها را «فاسد» دانسته و ۲ درصد نیز بدون نظر هستند.

به نوشته جروزالم‌پست، از زمان آغاز سنجش نظر صهیونیست‌ها درباره میزان فساد سران خود توسط ارتش این رژیم از سال ۲۰۱۴ (که حدود ۴۳ درصد بود)، این رقم هر سال به شکل پیوسته در حال رشد بوده است.

این نظرسنجی همچنین نشان می‌دهد، صهیونیست‌ها با ۹۰ درصد رأی موافق، بیشتر از هر نهاد یا سازمان دولتی به ارتش این رژیم اطمینان دارند.

بر این اساس، حدود ۵۰ درصد از صهیونیست‌ها و حدود ۴۲ درصد از اعراب، معتقدند دادگاه‌های رژیم اسرائیل برخورد یکسانی با افرادی که به آنها مراجعه می‌کنند، ندارند.

این نتایج در حالی است که «آویخای مندلبیت» دادستان کل رژیم صهیونیستی حدود دو ماه پیش در بیانیه‌ای اعلام کرد که نتانیاهو رسما به تقلب، دریافت رشوه و سوء استفاده از اعتماد عمومی متهم شده است.

پلیس رژیم صهیونیستی سه پرونده درخصوص فساد دولتی و مالی علیه نخست وزیر خود تشکیل داده و طی یک سال اخیر از منابع مختلفی شامل دستیاران و وزیران پیشین کابینه، بازجویی کرده است. اولین مورد موسوم به «پرونده ۱۰۰۰» است که در آن نتانیاهو به دریافت مستقیم رشوه و رانت‌‌خواری متهم است.

پرونده دوم فساد مالی نتانیاهو موسوم به «پرونده ۲۰۰۰» درباره سوء استفاده از قدرت و جایگاه خود جهت تحت فشار قرار دادن «آرنون موزس» صاحب‌امتیاز نشریه «یدیعوت آحرونوت» برای ارائه پوشش بهتر از اخبار نخست‌وزیری است.

او همچنین در «پرونده ۴۰۰۰» متهم است به «شائول ایلوویچ» مالک شرکت «بِزِک» میلیون ها دلار تسهیلات مالی پرداخت کرده تا پایگاه خبری «واللا» وابسته به این سرمایه دار صهیونیست از او و همسرش حمایت رسانه‌ای بهتری داشته باشد.

 

العالم

Parameter:451509!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)