|
|
0.0 (0)
مهمانان پارلمانی و دولتی اجلاس انتفاضه در گفت و گو با خانه ملت مطرح کردند:
[1396/03/20]

نقش کلام گیرای آیت‌الله خامنه‌ای بر قلب مبارزان/ مقاومت تنها راه رسیدن به حق تعیین سرنوشت برای فلسطین  

مهمانان پارلمانی و دولتی اجلاس انتفاضه در گفت و گو با خانه ملت مطرح کردند:

نقش کلام گیرای آیت‌الله خامنه‌ای بر قلب مبارزان/ مقاومت تنها راه رسیدن به حق تعیین سرنوشت برای فلسطین

 

نمایندگان پارلمان کشورهای مختلف در گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت بر نقش پیام‌های رهبر انقلاب در خصوص ادامه مقاومت تاکیدکردند.

دوشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۵

خبرگزاری خانه ملت، گروه سیاسی- فائزه ظهیری؛ هفته گذشته (3 و 4 اسفندماه) بود که ششمین کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین به همت مجلس شورای اسلامی، به ریاست دکتر علی لاریجانی و با حضور بیش از 700 مهمان خارجی از 80 کشور برگزار شد.

در این دوره از کنفرانس، حضرت آیت الله خامنه ای در مراسم افتتاحیه آن حضور یافتند و چشم اندازی را برای آینده مقاومت تبیین نمودند که می تواند به عنوان منشور مقاومت تلقی شود.

در حاشیه این کنفرانس، 4 کمیته تحت عناوین پارلمانی ها، جوانان، مقاومت و NGOها برگزار شد که در نهایت هر کدام از آنها بیانیه ای صادر کردند و در پایان این کنفرانس 2 روزه نیز بیانیه ای از سوی کاظم جلالی سخنگوی این دوره از کنفرانس قرائت شد.

همچنین دیدارها و گفت و گوهای بسیاری در حاشیه این دوره از کنفرانس صورت گرفت و هیئات خارجی با رئیس مجلس نیز ملاقات هایی داشتند. اعضای احزاب و NGOهای مختلف فعال در حوزه فلسطین از سراسر جهان نیز با یکدیگر بیشتر آشنا شده و تبادل نظر کردند.

در این بین نمایندگان پارلمان کشورهای مختلف و برخی فعالان حوزه فلسطین نیز گفت و گوهایی اختصاصی با خانه ملت داشتند که در آن به بیان نظرات خود درباره برگزاری این کنفرانس و آثار آن، همچنین تأثیر کلام رهبری در این کنفرانس و ارائه برخی راه حل ها از منظر خود برای حل بحران فلسطین پرداختند. متن این گفت و گوها را در ادامه می خوانید:

ابراهیم ابراهیم: دخالت قدرت‌های بزرگ در مسائل فلسطین باعث عدم دسترسی به صلح شده است

ابراهیم ابراهیم در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه رسیدن به صلح در موضوع فلسطین غیرممکن است، گفت: کشمکشی که در منطقه فلسطین ازسوی اسرائیل به وجود آمده به راحتی قابل خاتمه نیست.

نماینده پارلمان آفریقای جنوبی بر همین اساس تصریح کرد: دستیابی به صلح در خاورمیانه از آن رو سخت می نماید که تا کنون توافقات بسیاری میان فلسطین و اسرائیل به امضا رسیده اما اسرائیل هیچ گاه بر سر تعهدات خود باقی نمانده است.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه با وجود تمام مصائب باید یاد فلسطین زنده نگه داشته شود، عنوان کرد: در این بین اسرائیل ضمن اینکه هیچ گاه اهمیتی به قطعنامه های سازمان ملل و شورای امنیت علیه شهرک سازی نمی دهد، اقداماتی در پارلمان خود صورت می دهد که منجر به ادامه شهرک سازی ها می شود.

ابراهیم ابراهیم در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا اقدام اخیر کنست برای ادامه شهرک سازی ها مانع دستیابی به توافق صلح می شود، بیان داشت: قطعا همین طور است و این اقدامات تا کنون نیز باعث شده هیچ گاه به صلح در منطقه دست پیدا نکنیم.

نماینده پارلمان آفریقای جنوبی در پایان با اشاره به حمایت های آمریکا از تصمیمات اسرائیل در منطقه خاطرنشان کرد: اکنون که رسیدن به صلح به دلیل دخالت قدرت های بزرگ امکان پذیر نیست باید به نوع دیگری در این منطقه مقاومت کرد.

شیخ نعیم قاسم: پیروزی مقاومت با کاهش اختلاف سلیقه‌های استراتژیک در بین مسلمانان/ حمایت بی‌بدیل ایران از جریان مقاومت

شیخ نعیم قاسم در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص اختلافاتی که در برخی کشورهای مسلمان در خصوص مسائل فلسطین وجود دارد، گفت: این اختلافات نه در حوزه مذهبی بلکه صرفا در حوزه سیاسی و استراتژیک به صورت برخی اختلاف سلیقه هاست.

معاون دبیرکل حزب الله لبنان بر همین اساس به نقش جمهوری اسلامی در منطقه اشاره کرد و یادآور شد: جمهوری اسلامی همواره در حمایت از جبهه مقاومت لبنان، فلسطین و سوریه بی بدیل بوده است.

وی در ادامه به شرارت‌هایی که عربستان سعودی در منطقه مرتکب می‌شود اشاره و خاطرنشان کرد: اقدامات رژیم آل‌سعود صرفا دست و پا زدن در باتلاقی است که خود آنها برای خودشان درست کرده و هر روز در آن فرو می روند.

معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان در پایان به انتفاضه سوم فلسطین اشاره و تصریح کرد: حزب‌الله لبنان از تمام جریانات مظلوم در منطقه حمایت می‌کند و همواره آماده مقابله با رژیم غاصب صهیونیستی است که البته ضرورت پیروزی در این قضیه اتحاد تمامی گروه های مسلمان در یک مسیر واحد است.

محمد صالح: برخی کشورهای اسلامی منطقه برای منافع کوتاه مدت در کنار رژیم صهیونیستی ایستاده اند

محمد صالح در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با محکوم کردن هرگونه اقدامات اسرائیل برای تصرف سرزمین های فلسطینی و آواره کردن آنها، گفت: اسرائیل با اقدامات خود مانع رسیدن به هرگونه توافق صلح شده است.

رئیس مجالس منطقه ای اندونزی بر همین اساس تصریح کرد: در کنفرانس اخیر کشورها نشان دادند که به این باور رسیده اند که باید از فلسطین حمایت کنند.

وی افزود: مردم فلسطین همانند سایر کشورها حق تعیین سرنوشت برای خود دارند لذا از تمام کشورهای مسلمان دعوت می کنم تا از فلسطین به عنوان یک کشور دوست و برادر حمایت کنند.

رئیس مجالس منطقه ای اندونزی در پایان خاطرنشان کرد: متأسفانه برخی کشورهای مسلمان به جای حمایت از هم کیشان خود به فکر حمایت از اسرائیل به علت منافع مشترک خود با آن هستند که باید بدانند شاید منافع کوتاه مدت آنها در ارتباط با اسرائیل باشد اما برای دستیابی به منافع بلندمدت باید از فلسطین حمایت کنند.

خاخام دیوید: ایدئولوژی جنایتکارانه صهیونیسم هیچ ارتباطی به مذهب یهودیت ندارد/ تظاهرات یهودیان مقابل کاخ سفید در اعتراض به تغییر محل سفارت آمریکا در اسرائیل

خاخام یسرائیل دیوید ویس در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص اشغال سرزمین فلسطین از سوی اسرائیلی ها گفت: آنهایی که سال 1943 وارد فلسطین شدند همان هایی بودند که در ابتدا اعتقادی به داشتن یک مملکت یهودی نداشتند اما بعد از مدتی با مسیری که آمریکایی ها برای آنها ترسیم کردند به این سمت پیش رفتند تا ملت واحد یهود را تشکیل دهند.

این مقام ارشد اتحادیه بین‌المللی ضدصهیونیسم ناتوری کارتا در ادامه تصریح کرد: هر کشور در خصوص مسائل فلسطین به دنبال اولویت های خود است از این رو بسیاری کشورها به خاطر مسائل داخلی خودشان توجه به فلسطین را فراموش کرده اند البته یهودیان باید بدانند که اقدامات صهیونیست ها برای خود آنها بد است و باعث ایجاد تنفر نسبت به آنها می شود.

وی ادامه داد: در این بین اقدامات کشورهایی مثل عربستان به عنوان یک کشور مسلمان علیه فلسطین را شاهد هستیم که البته باید گفت ملت های آنها اغلب اعتقادی به سیاست حکومت خود ندارند؛ برخی کشورها نیز از یهود حمایت می کنند چون در گذشته نسبت به آنها ظلم و یا بی توجهی کردند و قصد جبران دارند که باز این هم غلط است.

دیوید ویس در ادامه با بیان اینکه ذات اسرائیل از آنجایی که تهدیدی برای بین الملل است قابل پذیرش برای یهودیان نیست، عنوان کرد: ایدئولوژی صهیونیسم هیچ ارتباطی به مذهب یهودیت ندارد و این دین چیزی در مقابل صهیونیسم است.

وی ادامه داد: معتقدیم برقراری صلح چیزی است که خداوند همواره در تورات از یهودیان خواسته است اما صهیونیسم با جنایات خود آن را نقض می کند و با ادامه شهرک سازی ها قصد دارد فلسطینیان را آواره کند.

این خاخام یهودی ضد صهیونیسم در پایان خاطرنشان کرد: اخیرا نتانیاهو به ملاقات ترامپ رفت اما هزاران نفر به خاطر این اقدام مقابل کاخ سفید تظاهرات کردند همچنین تظاهراتی از سوی یهودیان در آمریکا برای تصمیم دولت این کشور در تغییر سفارت اسرائیل از تل آویو به اورشلیم برگزار شد.

شیخ همام الحمودی: تقویت نیروی عراق در رویارویی با داعش توسط حمایت‌های مستشاری ایران/ نقش فتوای مرجعیت اعلای شیعه در ایجاد وحدت درونی

شیخ همام الحمودی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه داعش برای تمامی کشورها و منطقه خطری بزرگ محسوب می‌شود، گفت: اگر عراق بتواند به طور کامل داعش را در منطقه نابود کند در واقع جنونی نفسگیر را منهدم کرده است.

نایب رئیس پارلمان عراق در ادامه با تأکید بر اینکه نابودی داعش در عراق برای عرصه بین الملل امری مهم تلقی می شود، عنوان کرد: در این مسیر جمهوری اسلامی پشتیبان بی مثالی برای ما بوده و اطلاعات کارشناسی و مستشاری آنها باعث شده در رویارویی با داعش تقویت شویم.

وی افزود: در عراق تمام گروه های اعم از کورد، شیعه یا سنی دست به دست همه داده اند تا دولت عراق را در زمینه مبارزه با داعش تقویت کنند که در این خصوص پروژه های ائتلافی نیز با آنها داشته ایم که مشارکت ها بالا بوده است.

نایب رئیس پارلمان عراق در پایان خاطرنشان کرد: ائتلاف ملی با گفتگوها و نشست های سیاسی در عراق حاصل شده که در راستای قدرتمندسازی دولت عراق است و در این بین باید به اهمیت فتوای مرجعیت اعلای شیعه عراق نیز اشاره کرد که نقش مهمی در وحدت درونی عراق برای ممانعت از پیشروی داعش شد.

کیشان چاند تیاگی: کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین امپریالسم آمریکایی را هدف قرار داد

کیشان چاند تیاگی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه تنها اسرائیل تصرف تمام سرزمین فلسطین است، گفت: مسأله شهرک سازی های غیرقانونی اسرائیل بسیار مهم است و باعث می شود هیچ توافق صلحی در آینده میان رهبران آنها امکان پذیر نباشد.

نماینده پارلمان هندوستان اضافه کرد: اسرائیل همواره به دنبال اهداف خود به هر طریق خشونت باری است و در این بین آمریکا و اروپا که همواره ادعای حقوق بشر دارند، از نسل کشی ها و کودک کشی ها در فلسطین توسط اسرائیل حمایت می کنند.

وی افزود: اخیرا آمریکا قصد داشت محل سفارت خود را از تل آویو به قدس تغییر دهد که این حاوی این پیام است که آنها قصد دارند اسرائیل را حفظ کنند در حالی که این اقدامات کشمکش ها در فلسطین را بیشتر می کند.

نماینده پارلمان هندوستان در پایان در خصوص کنفرانس هفته گذشته خاطرنشان کرد: این کنفرانس به مبارزان فلسطینی قدرت می دهد و پیامی که از طریق این کنفرانس برای امپریالیسم آمریکایی صادر شد بسیار مهم و اثرگذار در افکار عمومی بین المللی بود.

فتحی العابد: سیاست‌های غرب اصلی‌ترین مشکل فلسطین/ وعده‌های صلح اسرائیلی وقت کشی برای تصرف سرزمین‌های بیشتر است

فتحی العابد در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با ابراز خرسندی از برگزاری کنفرانس همه جانبه ای در ایران برای حمایت از انتفاضه گفت: علیرغم اینکه هرگز این کنفرانس های به صلح منجر نمی شود اما سیاستمداران حاضر در این کنفرانس ها از فعالان حوزه فلسطین نظرات آنها را می گیرند چرا که ما بیش از هرکس دیگری می دانیم مشکل اصلی کجاست.

دبیرکل انجمن همبستگی فلسطین در دانمارک در ادامه به بیان مشکل اصلی فلسطین پرداخت و عنوان کرد: مشکل اصلی فلسطین در بیرون از آن یعنی در غرب کره زمین در میان آمریکا و بخشی از اروپاست.

وی ادامه داد: مهم ترین اقدام این است که افکار عمومی جهان نسبت به فلسطین تغییر کند و همه بدانند که مهم ترین مشکل فلسطین آمریکا، کانادا و بخشی از اروپاست که هرگز نمی گذارد مسائل فلسطین حل شده و آوارگان به کشور خود بازگردند.

فتحی العابد در ادامه با اشاره به این مطلب که  هیچ صلحی هیچ گاه در فلسطین اتفاق نمی افتد چون اصلا اسرائیل به دنبال صلح نیست، بیان داشت: اسرائیلی ها فقط می خواهند سرزمین های خود را افزایش داده و صد درصد آن را از آن خود کرده و فلسطینیان را از سرزمین خود بیرون کنند لذا دنبال صلح نیستند.

وی افزود: در حال حاضر 140هزار اشغالگر در کرانه باختری حضور دارند که تعداد آنها تا کنون 3 برابر شد هاست لذا برای صلح زمان هم نداریم و آنها قصد دارند با وعده صلح زمان را بکشند تا سرزمین های بیشتری را تصرف کنند.

دبیرکل انجمن همبستگی فلسطین در دانمارک ترامپ در پایان در خصوص رئیس جمهور آمریکا و سیاست او در قبال رژیم صهیونیستی، خاطرنشان کرد: ترامپ بسیار بدتر از اوباماست چرا که اوباما گرچه حامی فلسطین نبود اما لاقل از نتانیاهو متنفر بود در حالی که ترامپ با نتانیاهو رفاقت دارد و هرچه او می گوید مورد تأیید ترامپ است از این رو هیچ گاه به نتانیاهو نه نمی گوید ضمن اینکه کابینه او نیز کاملا صهیونیستی است برای همین خیلی به آینده فلسطین با حضور ترامپ در کاخ سفید خوش بین نیستم.

میک والاس: اسرائیل بزرگ‌ترین مشکل آمریکا/ همراهی اتحادیه اروپا برای نجات فلسطین لازم است

میک والاس در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اهمیت برگزاری کنفرانسی نظیر کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین گفت: از بسیاری از کشورهای اروپایی برای حضور در این کنفرانس دعوت به عمل آمده بود اما فشار آمریکایی ها مانع حضور بسیاری از آنها شد که در این بین من توانستم از کشور ایرلند در این کنفرانس حضور پیدا کنم.

نماینده پارلمان ایرلند با بیان اینکه در این کنفرانس ها صرفا تبادل نظر صورت می گیرد و نمی توان انتظار خروجی عملیاتی از آن داشت، عنوان کرد: اتحادیه اروپا از کمک به فلسطین سر باز می‌زند و از طرفی اسرائیل از حمایت های اتحادیه اروپا بهره می برد چرا که اسرائیل همواره از طرق مختلف آنها را تطمیع و تهدید می کند.

وی ادامه داد: اگر می خواهید به فلسطین کمک کنید باید هدف اتحادیه اروپا را تغییر داده و نظر افکار عمومی را به نظر خود در خصوص فلسطین نزدیک کنید، چرا که همه می دانند جنایات در فلسطین تا چه حد است و کودکان زیادی در فلسطین کشته می شوند و در حالی که بسیاری از کشورهای اروپایی برای مردم فلسطین بر می خیزند اما اتحادیه اروپا همچنان قصد حمایت از اسرائیل را دارد.

میک والاس در ادامه سیاست های اوباما و ترامپ در قبال فلسطین و اسرائیل را مشابه توصیف کرد و ادامه داد: سیاست های آنها شبیه هم است اما عملکرد آنها ممکن است متفاوت باشد.

وی اسرائیل را مشکل بزرگی برای آمریکا دانست و خاطرنشان کرد: آنها حکومت آمریکا را کنترل می کنند و عملکرد آنها باید باب میل اسرائیل باید باشد و همین آمریکایی ها را اذیت می کند.

نماینده پارلمان ایرلند در پایان اظهار کرد: اوباما درباره صلح صحبت می کند اما جنگ به وجود می آورد و ترامپ از جنگ صحبت می کند و ممکن است به دنبال آن باشد البته صحبت اخیری که درباره تغییر سفارت آمریکا از تل آویو به اورشلیم شد، نیز صرفا برای خوش آمد اسرائیل است با این حال هرچیزی امکان دارد در آینده اتفاق بیفتد.

دکلان هایس: توانایی جمهوری اسلامی در کمک به فلسطین به‌عنوان مغز متفکر/ عرق مقاومت فلسطینیان در وجود اسرائیلی‌ها نیست

دکلان هایس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه رسیدن به صلح در خصوص مسأله فلسطین بسیار سخت است، گفت: تنها موضوع ضروری و کارآمد، مقاومت در خصوص فلسطین بوده چرا که استقامت تنها راه است که جواب می دهد.

سفیر صلح ایرلند در ادامه با بیان اینکه چنین کنفرانس هایی که در آن افراد نظرات و پیشنهادات مختلف خود را درباره فلسطین مطرح می کنند بسیار مفید است، عنوان کرد: به نظر من طرف فلسطینی در حال حاضر بسیار ضعیف است در حالی که اسرائیل بسیار سازماندهی شده عمل می کند و این یک مشکل است.

وی ادامه داد: ایران می تواند به عنوان یک مغز متفکر به فلسطینیان کمک کند و قطعا بخشی از راه حل است و در شرایطی که اسرائیلی ها به شدت قصد دارند تمام سرزمین فلسطین را از آن خود کنند معتقدم باید با مذاکراتی بسیار قوی به آنها کمک شود تا از این وضع رهایی یابند با اینکه فشارها زیاد خواهد بود.

دکلان هایس در ادامه به وضعیت حمایتی از رژیم صهیونیستی اشاره و خاطرنشان کرد: اسرائیل دوستان خیلی قدرتمندی در کاخ سفید و به خصوص در حال حاضر، شخص ترامپ دارد بنابراین آنها حمایت زیادی از طرف آمریکایی ها می شوند و کشورهای اروپایی قدرتمند نیز به آنها کمک می کنند.

سفیر صلح ایرلند ادامه داد: در این بین کشور من ایرلند خیلی از فلسطین و اتحاد و همبستگی آنها حمایت می کند اما آمریکایی هایی که از اسرائیل حمایت می کنند در این زمینه قدرتمندتر عمل کرده اند.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه باید حمایت اقتصادی از فلسطین صورت بگیرد، گفت: اما به طور کل باید این مسأله را مد نظر داشته باشیم که حس مقاومتی که در فلسطینیان و جریان مقاومت وجود دارد به هیچ وجه در آمریکایی ها و اسرائیلی ها نیست و آنها صرفا برای منافع خود اقداماتی انجام می دهند لذا حس مقاومت از هرچیز دیگر ارزشمندتر و باقی تر است.

سفیر صلح ایرلند در پایان با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در نخستین روز کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه مردم فلسطین، خاطرنشان کرد: سخنان آیت الله خامنه ای به لحاظ معنوی و اعتقادی بسیار گیرا بوده و قلب های مبارزان را قوی می کند.

شیخ عبدالفتاح الایوبی: کشورهای مسلمان سفارت فلسطین را جایگزین سفارت رژیم صهیونیستی کنند

شیخ عبدالفتاح الایوبی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به کنفرانس هفته گذشته تهران در خصوص حمایت از انتفاضه فلسطین گفت: این کنفرانس ها نمونه ای از شیوه تبلیغاتی پیامبر گرامی اسلام(ص) است چنانچه در آن زمان حضرت محمد(ص) همواره در جهت اصلاح امتش جلساتی را تشکیل می داد.

عضو مجمع علمای لبنان در ادامه با تأکید بر اینکه امروز فلسطین به عنوان اولین اولویت امت اسلام است، عنوان کرد: امام خمینی(ره) نیز این موضوع را از اوایل انقلاب اسلامی ایران مطرح کرد که فلسطین جزء اولویت های جهان اسلام است و همواره نیز تأکید داشت که باید نسبت به این قضیه بیش از هرقضیه دیگر در منطقه حساس باشیم.

وی در ادامه به جایگزینی سفارت فلسطین به جای سفارت اسرائیل از سوی امام خمینی(ره) اشاره کرد و یادآور شد: یکی از مهم ترین اقدامات امام خمینی(ره) در مسیر حذف رژیم صهیونیستی، جایگزینی سفارت کشور فلسطین به جای سفارت اسرائیل در ایران بود و از آن زمان بود که کشورهای دیگری نیز تا به امروز این اقدام را عملی کرده اند.

این عضو سنی مذهب مجمع علمای لبنان در پایان خاطرنشان کرد: بسیاری از کشورهای مسلمان امروز به علت حمایت امام خمینی(ره) از قدس شریف پی برده اند که البته هنوز دیر نشده و امت مسلمان می تواند با چنگ زدن به ریسمان وحدت با سیاست های ظالمانه اسرائیل مقابله کنند.

میک نیپیر: چراغ سبز ترامپ به اسرائیل برای ادامه روند شهرک‌سازی‌ها/ اختلافات مانع پیروزی فلسطین می‌شود

میک نیپیر در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص ششمین کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین گفت: در این کنفرانس افراد زیادی را دیدم و با گروه های مختلف فلسطینی و نمایندگان پارلمان کشورهای مختلف صحبت کردم که نظرات آنها را مرا به آینده فلسطین امیدوار کرد.

دبیر کمپین اسکاتلندی همبستگی با فلسطین در خصوص تصمیم آمریکا به تغییر مکان سفارتخانه خود از تل آویو به اورشلیم گفت: اوباما، رئیس جمهور پیشین آمریکا حدود 38 میلیارد دلار کمک نظامی به اسرائیل کرد و از هیچ حمایتی نسبت به آنها دریغ نکرد از این رو تغییر محل سفارتخانه نیز در راستای همان سیاست هاست.

وی افزود: اما امروز با روی کار آمدن ترامپ، وضعیت از گذشته نیز بدتر می شود و او سیاست های اوباما را به بدترین شکل ممکن در خصوص فلسطین اجرا می کند چنانچه چراغ سبزی هم به اسرائیل برای شهرک سازی ها نشان داده و دیوانگی او ممکن است به زودی کار دست فلسطین بدهد.

دبیر کمپی اسکاتلندی همبستگی با فلسطین در پایان خاطرنشان کرد: امروز تعداد مسلمانان بسیار بیشتر از یهودیان به خصوص صهیونیست هاست که اگر این تعداد مسلمان با یکدیگر هماهنگ شده و در یک جهت حرکت کنند به راحتی می توانند اسرائیل را از ادامه این روند نژادپرستانه بازدارند اما متأسفانه بسیاری از کشورهای مسلمان همچنان در اختلاف نظر با هم به سر می برند.

فردا پرمپه: آمریکا به‌دنبال جایگزینی کامل اسرائیل در فلسطین/ وحدت درونی فلسطین را نجات می‌دهد

فردا پرمپه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به پیروزی انتفاضه در مراحل اول و دوم گفت: متأسفانه در حال حاضر مراحل بعدی انتفاضه همچنان بی نتیجه باقی مانده است چرا که این مرحله بستگی کامل به میزان وحدت درونی فلسطینیان دارد.

نماینده پارلمان غنا بر همین اساس تصریح کرد: اسرائیل و آمریکا از موقعیت به وجود آمده به نفع منافع خود سوءاستفاده می کنند و در این میان تنها وحدت است که می تواند جلوی اقدامات آنها را بگیرد.

وی افزود: آمریکایی ها تصور می کنند با جابجایی سفارت این کشور از تل آویو به قدس می توانند فلسطین را از اهداف خود دور کرده و به نوعی اسرائیل را در تمامی سرزمین فلسطین جایگزین کنند اما در عرصه بین المللی این اقدام امکان پذیر نیست.

نماینده پارلمان غنا در پایان در خصوص ظرفیت های کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه مردم فلسطین خاطرنشان کرد: این کنفرانس یکی از بهترین کنفرانس ها برای گردهمایی مسلمانان با افکار و عقاید مختلف در خصوص یک مسأله واحد یعنی فلسطین بود و امیدواریم در نهایت این کنفرانس در رسیدن به یک فرایند صلح آمیز کمک کند./

پایان پیام

 

خبرگزاری مجلس شورای اسلامی (خانه ملت)

Parameter:232308!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)