|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1399/06/29]

نماینده الفتح: توافق با رژیم صهیونیستی چهره حاکمان امارات و بحرین را رسواتر کرد  

 نماینده «فراکسیون الفتح» (هادی العامری) در پارلمان عراق روز شنبه عادی‌سازی روابط امارت متحده عربی و بحرین با رژیم صهیونیستی را «خیانت به اسلام و خنجر از پشت به اعراب» دانست و تاکید کرد که این اقدام چهره منفور حاکمان این شیخ‌نشین‌ها را رسواتر کرد.

در مصاحبه اختصاصی با ایرنا

نماینده الفتح: توافق با رژیم صهیونیستی چهره حاکمان امارات و بحرین را رسواتر کرد

۲۹ شهریور ۱۳۹۹

بغداد - ایرنا - نماینده «فراکسیون الفتح» (هادی العامری) در پارلمان عراق روز شنبه عادی‌سازی روابط امارت متحده عربی و بحرین با رژیم صهیونیستی را «خیانت به اسلام و خنجر از پشت به اعراب» دانست و تاکید کرد که این اقدام چهره منفور حاکمان این شیخ‌نشین‌ها را رسواتر کرد.

«نعیم العبودی» عضو کمیسیون روابط خارجی در پارلمان عراق در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا تاکید کرد که عادی‌سازی روابط برخی شیخ‌نشین‌های حاشیه خلیج فارس همچون امارات متحده عربی و بحرین با رژیم صهیونیستی خیانت به اسلام و ملت‌های مسلمان و اعراب است.

وی اضافه کرد که این سیاست به مفهوم فروختن مجانی «بیت المقدس» به رژیم صهیونیستی است.

العبودی ادامه داد که محور مقاومت هرگز به این دولت‌های مزدور عربی برای آزادسازی فلسطین و بیت المقدس اعتماد نکرده، بلکه اعتماد و تکیه همواره بر ملت‌های مسلمان و عربی بوده است.

عضو کمیسیون روابط خارجی پارلمان عراق افزود که عادی‌سازی روابط این شیخ‌نشین‌های حاشیه خلیج فارس با رژیم صهیونیستی هرگز موضوعی شگفت‌انگیز نبوده، زیرا این رژیم‌ها از مدت‌ها پیش با این رژیم غاصب رابطه داشته‌اند، اما این روابط تاکنون آشکار نشده بود.

عضو فراکسیون الفتح ادامه داد که این اتفاق برای ملت‌های عربی و اسلامی، رخداد خوبی است، زیرا چهره رژیم‌هایی که درصدد فروختن و واگذاری قدس شریف و سرزمین فلسطین هستند را کاملا رسوا کرده است.

وی در عین حال این سیاست را طراحی شده از سوی آمریکا و رژیم صهیونیستی برای واگذاری قضیه فلسطین از طریق رژیم‌های مزدور عربی دانست.

العبودی با تاکید بر اینکه کشورهایی که دست به عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی می‌زنند، هیچ سودی نخواهند برد، افزود که پیش از اینها، برخی از دولت‌های عربی با رژیم صهیونیستی سیاست عادی‌سازی را در پیش گرفتند، اما هیچ بهره‌ای جز ذلت و خفت به دست نیاوردند و این رژیم اقدام به فتنه‌انگیزی بیشتر در این کشورها کرده است.

این نماینده پارلمان عراق بیان کرد که سیاست رژیم صهیونیستی، تضعیف همه نظام‌های سیاسی منطقه است تا خودش قدرت برتر باشد.

وی بر ضرورت وحدت همه کشورها و ملت‌هایی که به قضیه فلسطین ایمان دارند، تاکید کرد و گفت: قضیه فلسطین تنها متعلق به اعراب یا خود فلسطینیان نیست، بلکه مساله‌ای انسانی و اسلامی است.

العبودی تصریح کرد که در این مرحله باید دشمن شناسی را ارتقا داد تا طرح‌های مقابله با دشمن نیز ترسیم شود.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:463039!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)