|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1397/12/03]

نماینده حماس در لبنان: ایران حامی همیشگی مساله فلسطین است  

نماینده حماس در لبنان: ایران حامی همیشگی مساله فلسطین است

تاریخ خبر: 1397/12/03

تهران – ایرنا - «احمد عبدالهادی» نماینده جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در لبنان روز جمعه گفت: ایران حامی همیشگی مساله فلسطین است.

به گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه، احمد عبدالهادی در گفت و گو با این خبرگزاری گفت: هماهنگی با ایران در سطح بالا در زمینه مقابله با چالش های مشترک، حمایت از مساله فلسطین و مقاومت وجود دارد.
نماینده حماس در لبنان گفت: در چهارچوب تقویت روابط و ادامه همکاری ها با ایران در سفر اخیر محمد جواد ظریف وزیر خارجه این کشور به لبنان با وی دیدار کردم.
وی همچنین در خصوص روابط حماس با کشور لبنان گفت: امروز همکاری ها تنها با دستگاه امنیتی این کشور انجام می شود و ما خواستار گسترش این روابط هستیم.
عبدالهادی از دولت لبنان خواست تا اقدامات امنیتی درباره اردوگاه های آوارگان فلسطینی را کاهش دهد.
وی همچنین خواستار افزایش همکاری با دستگاه امنیتی لبنان در زمینه مقابله با تهدیدات مشترک شد.
نماینده حماس در لبنان در خصوص طرح موسوم به معامله قرن دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا گفت: معامله قرن قرار است با هدف سازش اجرا شود. وی همچنین موضوع عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی که از سوی برخی از کشورهای عربی دنبال می شود را محکوم کرد.
دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا سال گذشته برای تحقق یکی از وعده های انتخاباتی خود، طرح موسوم به معامله قرن را برای سازش نهایی میان رژیم صهیونیستی و فلسطین مطرح کرد.
این طرح شامل انضمام کامل قدس به رژیم صهیونیستی، انضمام شهرک های موجود در کرانه باختری به این رژیم، نابودی کامل حق بازگشت آوارگان فلسطینی و تعیین منطقه 'ابودیس' در نزدیکی قدس به عنوان پایتخت کشور فلسطین است.
براساس این طرح، دولت فلسطین مناطقی با مرزهای موقت شامل نیمی از کرانه باختری بدون قدس اشغالی و نوار غزه را در اختیار خواهد داشت.
طرح یاد شده با واکنش های شدیدی از سوی مسلمانان و فلسطینیان رو به رو شده و تنش ها و درگیری ها با نظامیان اسرائیلی را در فلسطین از جمله نوار غزه افزایش داده است.
انتهای پیام /
 

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:389919!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)