|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/05/27]

نماینده دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا: نتانیاهو دروغ می‌گوید  

نماینده دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا: نتانیاهو دروغ می‌گوید

 شنبه 26 مرداد 1398

ایلهان عمر نماینده دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا گفت نخست وزیر رژیم صهیونیستی درباره برنامه سفرش به فلسطین اشغالی دروغ گفته است.

«ایلهان عمر» نماینده دموکرات ایالت مینسوتا صحت اظهارات«بنیامین نتانیاهو»نخست وزیر رژیم صهیونیستی درباره برنامه‌ دیدارهای وی در فلسطین اشغالی را رد کرد و گفت وی قصد داشت تا دیدارهایی با اعضای یهودی و عرب کنست و مقامات امنیتی اسرائیل داشته باشد.

ایلهان عمر در پیام‌هایی در توئیتر نوشت که وی و «رشیده طلیب» نماینده دموکرات ایالت میشیگان قصدی برای برگزاری نشست با مقامات یا مخالفان اسرائیل در سفر به سرزمین‌های اشغالی نداشته‌اند.

وی تاکید کرد که ادعاهای نتانیاهو دروغ بوده و هیئت نمایندگان دموکرات قصد داشت با «دیوید فریدمن» سفیر آمریکا در سرزمین‌های اشغالی نیز دیدار داشته باشد.

ایلهان عمر اضافه کرد که هدف از سفر وی اطلاع یافتن از رویدادهای سرزمین‌های اشغالی و شنیدن مواضع تمامی طرف‌ها به عنوان عضوی از مجلس نمایندگان آمریکا بود.

روز پنجشنبه رژیم صهیونیستی اعلام کرد از ورود ایلهان عمر و رشیده طلیب دو عضو دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا به سرزمین‌های اشغالی خودداری خواهد کرد.

عمر و طلیب دو عضو کنگره آمریکا از حامیان کمپین تحریم رژیم صهیونیستی هستند و اخیرا لایحه‌ای را ارائه کردند که به آمریکایی‌ها حق مشارکت در کمپین‌های دعوت به تحریم اسرائیل می‌دهد و از همین رو تل آویو نگران بود آنها مثل قبل در سرزمین‌های اشغالی هم اظهاراتی در حمله به اسرائیل به زبان آورند.

پیشتر ترامپ نیز به مشاوران خود گفته بود که وی معتقد است نتانیاهو باید از قانون ضد تحریم اسرائیل استفاده کرده و مانع از ورود ایلهان عمر و رشیده طلیب به سرزمین‌های اشغالی شود.

 

العالم

خبرگزاری فارس

مرکز اطلاع رسانی فلسطین

خبرگزاری مهر

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

Parameter:425950!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)