|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/01/03]

نماینده مجلس سوریه: اقدام ترامپ نشانه شکست مزدوران تروریست آمریکاست  

نماینده مجلس سوریه: اقدام ترامپ نشانه شکست مزدوران تروریست آمریکاست

تاریخ خبر: 1398/01/03 

تهران – ایرنا – 'عمارالاسد' نماینده مجلس سوریه گفت: اقدام ترامپ در به رسمیت شناختن مالکیت رژیم صهیونیستی بر جولان سوریه تاکیدی بر شکست مزدوران و بازوهای تروریستی آمریکا است.

به گزرش جمعه شب ایرنا، الاسد در گفت و گو با خبرگزاری روسی اسپوتنیک افزود: جولان را از طریق مسالمت آمیز یا با جنگ آزاد خواهیم کرد.
وی بیان کرد: سیاست آمریکا در منطقه بر ویران کردن کشورها و تجزیه آنها، فتنه انگیزی و برهم زدن ثبات کشورهای مستقل استوار است.
الاسد اظهارداشت: اقدام آمریکا در انتقال سفارت این کشور به قدس، تغییری در وضعیت آن به عنوان پایتخت فلسطین ایجاد نکرد و این اقدام نیز تغییری در سوری بودن جولان ایجاد نخواهد کرد.
وی اضافه کرد: ترامپ پس از اینکه بازوهای تروریستی خود در سوریه که سال ها آنها را آموزش داد و تجهیز کرد را از دست داد به این اظهارات درباره جولان روی آورد.
این نماینده مجلس سوریه گفت: سوریه همه شیوه های قانونی و دیپلماتیک را برای بازپس گیری سرزمین های اشغالی خود به کار خواهد گرفت و این اقدامات از طریق صلح آمیز یا جنگ خواهد بود.
الاسد اضافه کرد: ترامپ پس از ناکامی در تحقق اهداف خود از طریق تروریسم، برگ های سیاسی خود را به کار می گیرد و هدف از این اقدامات، افزایش فشاربرای پیشبرد طرح معامله قرن است.
وی خواستار موضع گیری صریح و آشکار کشورهای عربی در مقابل سیاست های ترامپ در منطقه شد که با هدف ایجاد درگیری ها و تنش های دائمی در پیش گرفته است.
الاسد اضافه کرد: ترامپ ترس دارد که ارتش سوریه پس از پاکسازی سراسر خاک خود از تروریست ها به طرف جولان حرکت کند به همین خاطر تلاش می کند که با محاصره سیاسی و اقتصادی سوریه، امنیت اسرائیل را تضمین کند.
وی گفت: ترامپ از همه گروه های تروریستی را در اردوگاه الرکبان جمع آوری کرد تا بتواند از آنجا به عنوان مرکزی برای پشتیبانی تروریست های باقیمانده استفاده کند. دراین اردوگاه برخی از فرماندهان داعش نیز حضور دارند و ترامپ می خواهد با مطرح کردن موضوع جولان، بر اقدامات آمریکا در الرکبان سرپوش بگذارد.
دونالد ترامپ رییس جمهوری امریکا پنجشنبه شب اعلام کرد که اینک زمان آن فرارسیده که پس از 52 سال، واشنگتن به طور کامل حاکمیت اسرائیل بر بلندی‌های جولان را به رسمیت بشناسد.
رژیم صهیونیستی بلندی های جولان را در جریان جنگ شش روزه با اعراب در سال 1967 اشغال کرد.  
کنست (پارلمان) این رژیم در سال 1981 میلادی این منطقه را جزو مناطق رژیم اشغالگر قدس اعلام کرد.
اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد نیز در قطعنامه 497 خود در سال 1981، به صورت کاملاً شفاف، حاکمیت رژیم صهیونیستی بر جولان سوریه را نپذیرفته و از تل آویو خواسته اند که قانون الحاق جولان به خاک خود را که در همین سال تصویب شد، لغو کند.
'احمد ابوالغیط' دبیرکل اتحادیه عرب نیز پنجشنبه شب در واکنش به این اقدام واشنگتن، سخنان رئیس جمهوری آمریکا درباره جولان اشغالی را کاملا خارج از حقوق بین الملل و مردود توصیف کرد. 
«فرحان حق» معاون سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد نیز شب گذشته گفت که ما همچنان به قطعنامه های شورای امنیت و مجمع عمومی که اشغال بلندی های جولان سوریه توسط اسرائیل را یک اقدام غیرقانونی می داند، پایبندیم.
پیش از این نیز اتحادیه اروپا، آلمان، روسیه،اردن، ترکیه و دیگر کشورها اعلام کردند که هرگز حاکمیت اسرائیل بر منطقه جولان سوریه را به رسمیت نخواهند پذیرفت.
محکومیت این اقدام ترامپ از سوی کشورها و نهادهای مختلف بین المللی همچنان ادامه دارد.
انتهای پیام /
 

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:395880!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)