|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/05/26]

نماینده مسلمان کنگره آمریکا پیشنهاد رژیم صهیونیستی را رد کرد  

نماینده مسلمان کنگره آمریکا پیشنهاد رژیم صهیونیستی را رد کرد

جمعه 25 مرداد 1398

تهران – ایرنا - «رشیده طلیب» نماینده فلسطینی‌تبار کنگره آمریکا جمعه اعلام کرد که پیشنهاد رژیم صهیونیستی مبنی بر محدودیت سفر به اسراییل را به دلیل «سیاست‌های تبعیض گرایانه» این رژیم رد کرده است.

پیشتر رژیم صهیونیستی از ورود طلیب و «ایلهان عمر» دو نماینده مسلمان کنگره آمریکا به فلسطین اشغالی جلوگیری کرده بود. این دو نماینده حامی جنبش بایکوت رژیم صهیونیستی به دلیل سرکوبگری علیه فلسطینی‌ها هستند.
«دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا پیشتر به مشاورانش گفته بود که رژیم صهیونیستی باید مانع ورود دو نماینده مسلمان مجلس نمایندگان به سرزمین‌های اشغالی شود.
رژیم صهیونیستی روز جمعه تصمیم خود را در مورد طلیب تغییر داده و اعلام کرد که وی برای دیدار با مادربزرگش می‌تواند به کرانه باختری برود اما به شرطی که درباره بایکوت این رژیم سخنی نگوید.
طلیب در واکنش به این موضوع روز جمعه در توئیتر نوشت: وقتی [در انتخابات کنگره] پیروز شدم این امید برای مردم فلسطینی‌ پیدا شد که سرانجام فردی درباره شرایط غیرانسانی حقیقت را خواهد گفت.
وی افزود: من نمی‌توانم به اسرائیل اجازه دهم که با تحقیر من این روزنه امید را از بین ببرد و از علاقه‌ام به شهرم برای سر خم کردن در مقابل سیاست‌های سرکوبگرانه و نژادپرستانه استفاده کند.
طلیب در بخش دیگری از پیام توئیتری خود نوشت: من به این نتیجه رسیده‌ام که دیدار با مادربزرگم در چنین شرایط سرکوبگرانه‌ای مغایر عقیده‌ام در مورد مبارزه با نژادپرسی، سرکوبگری و بی‌عدالتی است.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:425783!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)