|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
پس از انتشار کلیپ حزب الله لبنان عنوان شد؛
[1397/09/12]

نگرانی محافل امنیتی اطلاعاتی صهیونیستی از حمله به «تل آویو»/ معاریو: قلب اسرائیل به سادگی از کار می‌افتد/ باید چاره ای اندیشید!  

پس از انتشار کلیپ حزب الله لبنان عنوان شد؛

نگرانی محافل امنیتی اطلاعاتی صهیونیستی از حمله به «تل آویو»/ معاریو: قلب اسرائیل به سادگی از کار می‌افتد/ باید چاره ای اندیشید!

دوشنبه 12 آذر 1397

اگر در جنگ آینده تل‌آویو به عنوان قلب اسرائیل هدف قرار بگیرد، شمار اسرائیلی هایی که به پناهگاه ها می ‌روند ده ها برابر افزایش می یابد و همچنین بسیاری از کارخانجات و محرکهای موتور اقتصادی اسرائیل به علاوه فرودگاه بن گوریون از کار افتاده و تعطیل می شوند.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری قدس (قدسنا) ، در پی انتشار فیلم ویدیویی جدید از سوی حزب الله لبنان که در آن به رژیم صهیونیستی درباره  ارتکاب هرگونه اقدام علیه لبنان هشدار داده شد، محافل عبری همچنان به تحلیل سخنان سیدحسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان مشغول هستند.
در بخشی از این کلیپ مراکز فوق امنیتی رژیم صهیونیستی به تصویر کشیده شد و به صهیونیست‌ها هشدار داده شده که مطمئن باشند هرگونه به لبنان بی پاسخ نخواهد ماند.
روزنامه های اسرائیلی طی چند روز اخیر در حال تحلیل این مساله هستند که حمله به  «تل‌آویو» که به منزله قلب و مرکز حاکمیتی اسرائیل است، چه پیامدهایی خواهد داشت و در صورت وقوع حمله از جبهه شمالی و یا جنوبی چه تحولاتی رخ می دهد؟
 در همین رابطه روزنامه معاریو در یادداشتی که به قلم نوریت کانتی نوشته شده آورده است: تهدید منطقه مرکزی اسرائیل دارای معانی خاصی در سیاست های راهبردی اسرائیلی است.  بر همین اساس به نظر می‌رسد هشدارهایی که اخیراً از سوی «تامیر یدعی» فرمانده جبهه جنوبی ارتش اسرائیل، عنوان شده واکنشی به این تهدیدات خطرناک باشد که ارکان ارتش اسرائیل را دچار نگرانی کرده است.
 ژنرال یدعی اخیراً در سخنانی تاکید کرده است اسرائیلی ها نمی توانند در هر گونه جنگی در آینده با آرامش قهوه خود را در تل‌آویو بنوشند، چون شرایط خطرناک می‌شود و دیگر آرامشی در شهر وجود ندارد. این رخداد تاثیر منفی بر امنیت ملی اسرائیل بر جای می‌گذارد.
 معاریو با اشاره به اظهارات این ژنرال اسرائیلی نوشت: وضعیت اسرائیل در شرایطی است که نمی‌توان واقعیت‌های حاکم بر آن را انکار نمود.
 در ادامه این گزارش آمده است: اگر در جنگ آینده تل‌آویو به عنوان مرکز اسرائیل هدف قرار بگیرد، شمار اسرائیلی هایی که به پناهگاه ها می ‌روند ده ها برابر افزایش می یابد و همچنین بسیاری از کارخانجات  و محرکهای موتور اقتصادی اسرائیل به علاوه فرودگاه بن گوریون از کار افتاده و تعطیل می شوند.
 همچنین اگر یک حمله از جبهه شمالی شامل سوریه و لبنان و همچنین از جبهه جنوبی از غزه آغاز شود که نقاط مرکزی اسرائیل را در  تیررس خود قرار دهد. شرایطی پیش خواهد آمد که قابل توصیف نیست و هیچگونه مکانی نیز برای تخلیه و پناه دادن کسانی‌که از جنگ فراری شده‌اند وجود ندارد.

این مسئله باعث شده است که تهدید منقطه مرکزی اسرائیل دارای پیامدهای راهبردی فراوانی باشد همانگونه که تهدید مرکز هر کشور در نقاط مختلف جهان می تواند این پیامدها را داشته باشد.
 معاریو در ادامه گزارش خود نوشت: در واقع نگاه ژنرال یدعی از خطرات احتمالی در جنگ آینده حکایت می کند. در همین راستا بود که «تساحی هنگبی»وزیر همکاری های اقلیمی اسرائیل چند وقت پیش هشدار داد که هرگونه حمله زمینی به غزه پیامدهای خطرناکی برای اسرائیل دارد و در صورتی که اسرائیل آغاز کننده این جنگ باشد حداقل ۵۰۰ کشته می‌دهد.
در ادامه این گزارش آمده است اسرائیل می تواند با استفاده از نیروهای عملیاتی، یگان‌های ویژه و تقویت یگان‌های ارتش در تل آویو با تهدیدات پیش رو مقابله کند اما حقیقت این است که این اقدامات را انجام نداده ایم و دست روی دست گذاشته ایم تا اتفاقی که  از آن می ترسیم رخ دهد، مسئله‌ای که وزارت امنیت اسرائیل نیز در گزارشی به آن اشاره کرده بود.
معاریو در ادامه نوشت: ساکنان تل آویو به همه وظایف خود در حمایت از اسرائیل عمل کرده‌اند، آنها مالیات می‌دهند و به ارتش می روند. از طرفی در تل آویو حیات همه اسرائیلی‌ها جریان دارد در این شهر بسیاری از رستوران ها، سینما ها و کافه های متعدد وجود دارد و هیچ اتفاقی نباید آرامش و زندگی را در تل‌آویو مختل کند، این مسئله پیامدهای بسیار منفی برای اسرائیل خواهد داشت، باعث ضربه خوردن امنیت ملی ما می‌شود همانگونه که در جریان جنگ اخیر میان گروه‌های فلسطینی و اسرائیل در غزه پس از اینکه موشک‌های فلسطینی‌ها به مناطق جنوبی اصابت کرد، بسیاری از اسرائیلی‌ها در مرکز تل آویو فعالیت های خود را متوقف کرده و ترجیح دادند در منزل و چسبیده به تلویزیون ها باقی بماند و اخبار را از آنجا دنبال کنند.
معاریو در ادامه این گزارش تأکید می کند: بسیاری خواهان آرامش در تل آویو نیستند اما ما باید تلاش کنیم این فعالیت ها را به شکست کشانده و تل‌آویو را به نمونه و الگویی برای زندگی آرام اسرائیلی ها تبدیل نماییم.

​​​​​​​

 

خبرگزاری قدس(قدسنا)

Parameter:365776!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)