|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/09/27]

هاآرتص: معامله قرن به این زودی منتشر نخواهد شد!  

حرف و حدیث های متناقض در مورد زمان رونمایی از طرح صلح آمریکا موسوم به معامله قرن همچنان ادامه دارد.

هاآرتص: معامله قرن به این زودی منتشر نخواهد شد!

چهارشنبه 27 آذر 1398

حرف و حدیث های متناقض در مورد زمان رونمایی از طرح صلح آمریکا موسوم به معامله قرن همچنان ادامه دارد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، روزنامه عبری زبان هاآرتص امروز سه شنبه اعلام کرد که طرح به اصطلاح صلح آمریکا موسوم به معامله قرن به این زودی رونمایی نخواهد شد.

این روزنامه اشاره کرد که کنگره آمریکا با درخواست کاخ سفید برای اختصاص 175 میلیون دلار جهت ترویج معامله قرن در خاورمیانه مخالفت کرده است.

هاآرتص عنوان کرد که تصمیم کنگره آمریکا بیانگر بعید بودن رونمایی از معامله قرن در آینده نزدیک در سایه بحران سیاسی بی‌سابقه رژیم صهیونیستی است.

این در حالی است که روزنامه عبری زبان "اسرائیل هیوم" یکشنبه گذشته اعلام کرد که احتمال دارد دونالد ترامپ قبل از تشکیل دولت آینده رژیم صهیونیستی رسما از معامله قرن رونمایی کند.

این روزنامه اشاره کرد که ترامپ تصمیم خود در مورد رونمایی از معامله قرن یا به تعویق انداختن آن تا بعد از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در نوامبر 2020 را به زودی اتخاذ خواهد کرد.

"اسرائیل هیوم" مدعی شد که معامله قرن از حدود یک سال پیش کاملا آماده شده است و ترامپ تاکنون به طور کامل از آن رونمایی نکرده تا اینگونه برداشت نشود که قصد مداخله در روند انتخابات کنست رژیم صهیونیستی را دارد، زیرا این کار واکنش‌های مختلفی را در پی خواهد داشت.

روزنامه مذکور اشاره کرد که کاخ سفید منتظر پایان بحران سیاسی رژیم صهیونیستی و تشکیل دولت آینده این رژیم است تا تصمیم نهایی را در مورد معامله قرن اتخاذ کند.

با این حال، بعید به نظر می‌رسد ترامپ به این زودی بتواند طرح مدنظر خود را اعلام کند و شاید بتوان گفت اصلا این طرح هیچوقت مجال رونمایی نخواهد یافت.

 

مرکز اطلاع رسانی فلسطین

Parameter:450341!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)