|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/09/01]

هرج و مرج سیاسی بی‌سابقه در رژیم صهیونیستی؛ آخرین گام پیش از رفتن به سمت سومین انتخابات  

با اعتراف گانتس به شکست در تشکیل دولت جدید، هرج و مرج سیاسی روزافزون که یک سال است در رژیم صهیونیستی ادامه دارد به مرحله بی‌سابقه‌ای رسیده است.

هرج و مرج سیاسی بی‌سابقه در رژیم صهیونیستی؛ آخرین گام پیش از رفتن به سمت سومین انتخابات

با اعتراف گانتس به شکست در تشکیل دولت جدید، هرج و مرج سیاسی روزافزون که یک سال است در رژیم صهیونیستی ادامه دارد به مرحله بی‌سابقه‌ای رسیده است.

۳۰ آبان ۱۳۹۸

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، پس از شکست بنیامین نتانیاهو و بنی گانتس(رئیس حزب کاحول لاوان به معنای آبی و سفید) در تشکیل دولت، برای اولین بار در تاریخ رژیم اشغالگر قدس، اعضای کنست، رووین ریولین رئیس رژیم را توصیه می‌کنند که یکی از همکارانشان در کنست را مامور تشکیل دولت جدید کند.

بر اساس گزارش پایگاه عبری «i24NEWS» ریولین روز پنجشنبه به یولی ادلشتین رئیس کنست(پارلمان) رژیم صهیونیستی اطلاع داد که هیچ کدام از دو نامزد تشکیل دولت(نتانیاهو و گانتس) موفق به این کار نشدند و اعضای کنست، بیست و یک روز مهلت دارند تا نخست وزیر را از میان همکارانشان در کنست انتخاب کنند.

این رسانه افزود مشاور قضایی کنست، در میان قانونگذاران اصول هدایتگر مربوط به بیست و یک روز آینده را توزیع کرد و طی این مدت، اعضای کنست یکی از همکارانشان را به ریولین معرفی می‌کنند تا رئیس اسرائیل وی را مامور تشکیل دولت کند.

بر اساس این گزارش، عضو کنست که نامزد تشکیل دولت جدید می‌شود، باید موافقت اکثریت 61 عضو کنست را کسب کند.

زمان نهایی معرفی نامزد تشکیل دولت به رئیس رژیم صهیونیستی، یازدهم دسامبر اعلام شده است، در صورتی که نامزد مربوطه در تاریخ مشخص شده معرفی نشود،‌ وی این مسئله را به رئیس کنست ابلاغ خواهد کرد که منحل خواهد شد و اسرائیل به سمت سومین انتخابات حرکت خواهد کرد.

ریولین امروز پنجشنبه، کنست(پارلمان) را مامور کرد تا نخست وزیر را انتخاب کند، مهلتی که از امروز آغاز می‌شود و بیست و یک روز بعد پایان می‌یابد، این آخرین گام پیش از رفتن به سمت انتخابات جدید در صورت شکست کنست به شمار می‌رود.

ریولین یک روز پس از آنکه گانتس گفت قادر به تشکیل دولت نیست، اظهار داشت از امروز پنجشنبه و به مدت بیست و یک روز، تصمیم درباره اینکه چه کسی ماموریت تشکیل دولت را برعهده بگیرد، در اختیار اعضای کنست است..

ریولین دوره کنونی رژیم صهیونیستی را دوره‌ای تاریک در تاریخ این رژیم جعلی توصیف کرده است.

نظام سیاسی رژیم صهیونیستی از اواخر سال 2018 با حالت رکود روبرو بوده و دو انتخابات کنست برگزار شده، ولی نتایج به گونه‌ای نبوده که منجر به تشکیل دولت جدید شود. بنیامین نتانیاهو نخست وزیری که دوره نخست‌وزیری‌اش به اتمام رسیده، هم در تشکیل دولت ناکام بوده است.

به هر حال در صورتی که کنست در تشکیل دولت شکست بخورد، سومین انتخابات کنست در کمتر از یک سال برگزار خواهد شد و احتمال می‌رود که زمان آن در مارس آینده باشد.

گانتس چهارشنبه(29 آبان) در تماس تلفنی با ریولین رئیس رژیم صهیونیستی به شکست خود در پی فروپاشی مذاکرات با حزب لیکود به ریاست بنیامین نتانیاهو و حزب اسرائیل خانه ما به ریاست آویگدور لیبرمن اعتراف کرد.

رسانه‌های رژیم صهیونیستی گزارش دادند اعتراف گانتس چند ساعت پیش از پایان مهلت نهایی در نیمه شب چهارشنبه صورت گرفته است و با این اعلام، هرج و مرج سیاسی روزافزون که یک سال است در رژیم صهیونیستی ادامه دارد به مرحله بی‌سابقه‌ای رسیده است. در برابر نمایندگان کنست، از حالا تا بیست رو یک روز دیگر، فرصت وجود دارد یک عضو کنست را با حمایت 61 عضو به عنوان نخست وزیر معرفی کنند.

در پی شکست مذاکرات تشکیل دولت در روز چهارشنبه، آویگدور لیبرمن رئیس حزب اسرائیل خانه ما اعلام کرد از دولت اقلیت به ریاست گانتس یا دولت راستگرا به ریاست نتانیاهو حمایت نخواهد کرد، لیبرمن با این اظهارنظر به انتخابات جدید در رژیم صهیونیستی اعتراف کرد.

لیبرمن در نشست فراکسیون اسرائیل خانه ما در کنست گفت این محال است،‌ما هرگز به دولت راستگرا یا چپگرای محدود یا دولت اقلیت نخواهیم پیوست، هیچ کدام از این دولت‌ها قادر به ایستادگی یا انجام وظایف مطلوب نخواهند بود.

انتهای پیام/

 

 

خبرگزاری تسنیم

Parameter:438840!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)