|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
رئیس کمیسیون خارجی پارلمان اردن؛
[1398/06/25]

هر لحظه امکان لغو معاهده صلح میان اسرائیل و اردن وجود دارد  

رئیس کمیسیون خارجی پارلمان اردن؛

هر لحظه امکان لغو معاهده صلح میان اسرائیل و اردن وجود دارد

دوشنبه 25 شهریور 1398

رئیس کمیسیون خارجی پارلمان اردن تأکید کرد که سخنان نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی درباره الحاق دره اردن به اراضی اشغالی در راستای اقدامات ناقضانه آشکار او در زیرپای گذاشتن قوانین و معاهدات بین‌المللی است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری قدس(قدسنا)"نضال الطعانی" رئیس کمیسیون خارجی پارلمان اردن تأکید کرد که سخنان نخست‌ وزیر رژیم صهیونیستی درباره الحاق دره اردن به اراضی اشغالی در راستای اقدامات ناقضانه آشکار وی در زیرپای گذاشتن قوانین و معاهدات بین‌المللی است.

الطعانی گفت که تبلیغات انتخاباتی نتانیاهو شبیه به تبلیغات انتخاباتی ترامپ برای انتقال سفارت آمریکا به قدس اشغالی است.

وی هشدار داد که در صورت اجرای تهدیدات نتانیاهو، معاهده صلح امضا شده بین اردن و اسرائیل در آستانه فروپاشی قرار گرفته و این امکان وجود دارد که اردن از آن خارج شود.

الطعانی در پاسخ به این سوال که چرا با وجود درخواست‌های مکرر نمایندگان پارلمان درباره قطع روابط با اسرائیل، دولت اقدامی در این باره انجام نداده است، گفت: اردن نقش سیاسی خود را ایفا می‌کند و قطع روابط با اسرائیل نیز ممکن است به طور مستقیم یا غیرمستقیم بر برادران فلسطینی ما تأثیر بگذارد اما اگر مصلحت عمومی بر قطع روابط و خروج از آن باشد اولین کسی خواهیم بود که اقدام می کنیم.

بنیامین نتانیاهو روز سه‌شنبه گذشته اعلام کرد که در صورت پیروزی در انتخابات کنست بسیاری از اراضی فلسطینی از جملع بحرالمیت و دره اردن و بخش هایی از کرانه باختری را به اراضی اشغالی ملحق می کند.

این اظهارنظر بی پایه و پشتوانه نتانیاهو با موجی از محکومیت های  بین المللی روبه رو شد.

 

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:429893!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)