|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/06/27]

هشدارمفتی‌فلسطین‌نسبت‌به‌توطئه جدید فلسطین  

هشدارمفتی‌فلسطین‌نسبت‌به‌توطئه جدید فلسطین

چهارشنبه 27 شهریور 1398

مفتی فلسطین نسبت به تلاش های صهیونیستها برای تدوین یک قانون مبنی بر اجازه به شهرک نشینان برای خرید زمین در کرانه باختری هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری قدس(قدسنا) به نقل از صفا، شیخ «محمد حسین» مفتی کل قدس و فلسطین و خطیب مسجد الاقصی نسبت به تلاش های مشاوران حقوقی رژیم صهیونیستی برای تدوین قانونی مبنی بر اجازه به شهرک نشینان صهیونیستی برای خرید زمین های فلسطینی ها در کرانه باختری هشدار داد.

حسین در اظهارات مطبوعاتی این تلاش ها را اقدامی نژادپرستانه توصیف کرد که باید با هر وسیله ای با آن مقابله کرد.

وی به اخبار منتشر شده در رسانه های درباره دستیابی به زمین های مخصوص فلسطین در اردن به نفع جمعیت ها و شخصیت های رسمی رژیم صهیونیستی اشاره کرد.

حسین با تاکید بر فتوای منتشر شده درباره فروش زمین به دشمنان، گفت: فلسطین سرزمین موقوفات است و شرعا فروش زمین های فلسطین و سپردن مالکیت آن به دشمنان حرام است، از نظر شرعی منافع عمومی اسلامی به شمار می آید نه املاک شخصی. برهمین اساس، تملک دشمن بر سرزمین اسلامی باطل است و خیانت به خداوند متعال و پیامبراکرم(صلی الله علیه و آله وسلم) به شمار می آید.

مفتی قدس و فلسطین گفت:  هرکسی که زمین خود را به دشمنانش بفروشد یا آن را عوض کند، گناهکار است و مرتد از اسلام و خائن به خداوند و رسول و دین و وطنش به شمار می آید. باید مسلمانان آن را تحریم کنند و با وی معامله و ازدواج نکنند. مسلمانان همچنین نباید در تشییع جنازه وی حاضر شوند و برآن نماز بگذارند و در مقبره مسلمانان نیز دفن نمی شود.

 

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:430188!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)