|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
منابع عربی تاکید کردند:
[1398/05/26]

هشدار حماس در خصوص افزایش تنش‌های مرزی و عملیات‌های فردی  

منابع عربی تاکید کردند:

هشدار حماس در خصوص افزایش تنش‌های مرزی و عملیات‌های فردی

شنبه 26 مرداد 1398

روزنامه العربی الجدید از پیام های هشدار آمیز حماس به اسرائیل در خصوص افزایش تنش ها در مناطق مرزی و عملیات های فردی در کرانه باختری در صورت عدم اجرای توافقات انجام شده خبر داد.

به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا)، روزنامه العربی الجدید اعلام کرد جنبش حماس اخیراً از طریق برخی واسطه ها پیام هایی به اسرائیل در خصوص جلوگیری از انفجار اوضاع در نوار غزه ارسال کرده و از آنها خواسته نسبت به تعهدات خود برای کاهش محاصره پایبند باشند، حماس به رژیم صهیونیستی هشدار داده در صورت عدم اجرای تعهدات تنها گزینه در برابر مقاومت متشنج نمودن اوضاع است.

حماس در پیام های خود تاکید کرده عدم اجرای توافقات انجام شده در خصوص کاهش محاصره شدید نوار غزه می تواند به متشنج تر شدن راهپیمایی های بازگشت و افزایش عملیات های فردی علیه اهداف اسرائیلی و در نهایت آغاز یک درگیری نظامی گسترده میان طرفین شود.

یحیی سنوار رهبر حماس سه شنبه گذشته در خانیونس تاکید کرد: اگر اسرائیل بخواهد با ما وارد جنگ شود شهرهای آنان را موشک باران می کنیم اما برای تحقق آرامش بر اساس اصول ملی خود نیز تلاش می نماییم.

امیر بوخبوط تحلیلگر نظامی پایگاه خبری واللا در مورد قاطعیت یحیی سنوار نوشت: رهبر حماس در غزه مردی قوی است و حرف آخر را در نوار غزه می زند و در مرحله کنونی تمامی دستورات وی انجام می شود به ویژه آنکه با استفاده از توان نظامی حماس توانسته موفقیت های اقتصادی برای نوار غزه به دست آورد.

اما مقامات اسرائیلی نیز به سرعت دریافته اند که ادامه این موفقیت ها بازدارندگی اسرائیل را خدشه دار نموده و تمایل مقامات حماس برای ادامه این روند را افزایش می دهد، بنابراین اسرائیلی ها در اجرای توافقات تاخیر دارند مانند تحویل کمک کشورهای حامی و آغاز پروژه های زیر ساختی.

 

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:425844!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)