|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/06/10]

هشدار دبیرکل نجبای عراق: عناصر اسرائیلی با گذرنامه آمریکایی به عراق می‌آیند  

هشدار دبیرکل نجبای عراق: عناصر اسرائیلی با گذرنامه آمریکایی به عراق می‌آیند

۹ شهریور ۱۳۹۸
بغداد - ایرنا - شیخ "اکرم الکعبی" دبیرکل جنبش نجبا از گروه‌های مقاومت اسلامی عراق با افشای سفر عناصر رژیم صهیونیستی با گذرنامه‌های آمریکایی به خاک عراق، هشدار داد که نیروی مقاومت قدرت رویارویی با رژیم‌ صهیونیستی را دارد.

دبیرکل جنبش مقاومت اسلامی نجبا در جریان مصاحبه با شبکه "دجله" ضمن اشاره به حملات اخیر صورت گرفته به پایگاه‌های سازمان بسیج مردمی عراق اظهار داشت: هدف اصلی از این بمباران‌ها، تضعیف عراق است که در صورت تکرار حملات، یقیناً پاسخ خواهیم داد و در این رابطه، شیوه‌های متعددی را در نظر داریم.
حجت‌الاسلام والمسلمین «اکرم الکعبی»، جلسه سران مقاومت با روسای سه‌گانه عراق را نیز مرتبط با تحرکات نظامیان بیگانه در خاک این کشور اعلام کرد و گفت: نخست وزیر بعد از عملیات "ارادة النصر" که خودش بر آن اشراف داشت، دریافت که یک نیروی خارجی به دنبال احیای داعش است.
وی در ادامه با اشاره به شهادت فرمانده ارشد کتائب حزب الله در حمله پهپادی (هفته گذشته) به منطقه القائم خاطرنشان ساخت: شهید ابوعلی الدبی در مرز سوریه مورد هدف قرار نگرفت بلکه در راه بازگشت از شهر القائم و در خاک عراق به مقام رفیع شهادت نایل شد.
مقام عالی‌رتبه مقاومت عراق، حملات انجام شده به پایگاه‌های الحشد الشعبی تشریح کرد: بر اساس اطلاعات دقیق، تمامی بمباران‎ها با توافق دوجانبه بین آمریکا و رژیم صهیونیستی و به وسیله هواپیماهای بدون سرنشین صورت گرفت.
الکعبی افزود: اگر با ظرافت بیشتری به اتفاقات نگاه کنیم؛ زمان این حملات با شروع عملیات پاکسازی کمربند امنیتی بغداد، وادی حوران و صحرای الانبار از بقایای داعش همزمان شد.
وی همچنین به هدف قرار گرفتن پهپاد بیگانه بالای مقر تیپ ۱۲ سازمان بسیج مردمی اشاره کرد و گفت: تیپ ۱۲ الحشد الشعبی توسط نجبا تاسیس شد ولی در حال حاضر تحت فرماندهی خود الحشد است و همین سازمان از سقوط هواپیمای بدون سرنشین در کمربند امنیتی بغداد خبر داد.

دبیرکل مقاومت اسلامی نجبا، فتوای حرمت آیت الله «سید کاظم حائری» نسبت به حضور نظامیان آمریکایی در عراق را لازم الاجرا دانست و تاکید کرد: عمل به فتوای مرجع عالی‌قدر تقلید هم بر مقلدین و هم بر غیر مقلدین ایشان در کشور واجب است.
 الکعبی ادامه داد: بر همه سیاستمداران عراق است که به فتوای آیت الله العظمی حائری عمل کنند و اگر این امر محقق نشود، نجبا به آنچه بر عهده‌اش نهاده شده عمل خواهد کرد.
وی در بخش دیگر این گفتگو، با بیان اینکه "موضع ما در مواجهه با اشغالگران آمریکایی و صهیونیستی تغیری نکرده است"، تاکید کرد: به طور دقیق حضور صهیونیست‌ها در سفارت و پایگاه‌های آمریکا را زیر نظر داریم و اعلام می‌کنم که اسراییلی‌ها با پاسپورت آمریکایی وارد عراق می‌شوند.
مقام عالی‌رتبه مقاومت عراق افزود: چهار هزار عملیات تصویربرداری شده علیه نیروهای آمریکایی داریم، پس دارای قدرت رویارویی با رژیم صهیونیستی نیز هستیم.
 الکعبی، واشنگتن را به سوء استفاده از اوضاع بحرانی عراق متهم و تاکید کرد: آمریکایی‌ها در مناطق مختلف با عناوین گوناگون از جلمه عناصر اطلاعاتی، نیروهای مارینز و... حضور دارند و تعداد دقیق‌شان را حتی ترامپ نمی‌داند.
 وی با اشاره به نقشه ضدایرانی آمریکا برای دولت مرکزی عراق گفت: آمریکایی‌ها می‌خواهند عراق طبق سیاست‌های آنان رفتار کند ولی بدانند که تئوری فعالیت بغداد تحت اراده واشنگتن غیر ممکن است.
 دبیرکل مقاومت اسلامی نجبا تاکید کرد: هنگامی که (در بدو هجوم گسترده داعش در سال 2014) همه از یاری عراق سر باز زدند، این جمهوری اسلامی بود که درهای خود را بر ما گشود.
وی همچنین در پاسخ به این سوال مجری که "مرجع تقلید نجبا کیست" پاسخ داد: صراحتاً اعلام می‌کنیم که این جنبش امتداد فکر شهیدین صدرین است که از حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای تقلید می‌کند و به هیچ وجه این را مخفی نمی‌کنیم./

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:427886!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)