|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/07/24]

هشدار نسب به روند سریع یهودی سازی مسجد الاقصی  

هشدار نسب به روند سریع یهودی سازی مسجد الاقصی

چهارشنبه 24 مهر 1398

غزه – ایرنا - رییس کمیته قدس و مسجد الاقصی در مجلس قانون گذاری فلسطین گفت: اسرائیل در تلاش است با تغییر وضعیت تاریخی قدس و تسهیل یورش شهرک نشینان صهیونیستی به حریم مسجد الاقصی روند یهودی سازی و تقسیم آن تسریع کند.

"ابو حلبیه" از نمایندگان مجلس قانونگذاری فلسطین امروز در یک کنفرانس مطبوعاتی با تاکید بر اینکه مسجد الاقصی با موج یهودی سازی و تقسیم خطرناکی روبرو  است  ، نسبت به  فراخوان مستمر رهبران صهیونیستی و گروه "امنای معبد" برای یورش دسته جمعی به مسجد الاقصی هشدار داد و تاکید کرد، هدف از این اقدامات آماده سازی برای تخریب مسجد الاقصی و ساخت معبد سلیمان انجام می گیرد.

ابو حلبیه با بیان اینکه رژیم اشغالگر با سوء استفاده از وضعیت کشورهای منطقه در تلاش برای تحقق هدف مورد نظر خود در مسجد الاقصی است، موضع یکپارچه و قاطعانه مسئولان فلسطینی را در قبال این روند  خواستار شد و مردم را به مقاومت در برابر تجاوزات اسرائیل فرا خواند.

وی در ادامه از ملت های عربی و اسلامی خواست، جمعه آینده را "جمعه جهانی ایستادگی در کنار اقصی"  نام گذاری کنند و مخالفت خود را با اقدامات  صهیونیستی برای یهودی سازی مسجد الاقصی و تجزیه آن اعلام کنند.

امروز سه شنبه بیش از ۳۵۰ شهرک نشین صهیونیستی به سمت مسجد الاقصی یورش بردند.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:434678!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)