|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/07/02]

همایش ضدصهیونیستی «افق نو» در بیروت آغاز به کار کرد  

همایش ضدصهیونیستی «افق نو» در بیروت آغاز به کار کرد

 دوشنبه 1 مهر 1398 

با وجود تهدیدات علیه سخنرانان آمریکایی همایش ضدصهیونیستی افق نو در بیروت، دبیر برگزاری این رویداد در مراسم افتتاحیه آن اعلام کرد، اندیشمندان آمریکایی از طریق ویدئو کنفرانس در این گردهمایی شرکت می‌کنند.

هفتمین همایش ضدصهیونیستی «افق نو» روز سه‌شنبه با مشارکت بیش از ۴۰ اندیشمند و صاحب‌نظر ضد صهیونیست و ضد نژادپرستی از اقصی‌نقاط جهان، در «بیروت» پایتخت لبنان آغاز به کار کرد.

این همایش در حالی افتتاح شد که تعدادی از سخنرانان آمریکایی دعوت شده، در پی تهدید نهادهای امنیتی و اطلاعاتی مانند «اف‌بی‌آی» (اداره فدرال تحقیقات آمریکا) قادر به حضور در آن نبودند.

«نادر طالب‌زاده» دبیر همایش در این باره گفت: «امروز اینجا در مرز فلسطین ایستاده‌ام و بسیار خوشحالم. ما بسیار خوشحالیم که افرادی از سراسر جهان در این همایش شرکت کرده‌اند و آن‌هایی که توسط اف‌بی‌آی مورد تهدید قرار گرفته‌اند از طریق اسکایپ به ما ملحق می‌شوند. جنگ ارتباطات (جنگ نرم) بسیار قدرتمند است».

طالب‌زاده در مراسم افتتاحیه این همایش در حضور خبرنگاران گفت: «این اولین کنفرانس [افق نو] در لبنان است و باطن اصلی آن صهیونیسم‌ستیزی است. تمام کسانی که از غرب شرکت می‌کنند، به‌خاطر مقاله‌ها و کتاب‌های نقد هم صهیونیسم هم اسرائیل و هم غرب معروف هستند».

«الکساندر دوگین» اندیشمند روسی که در این همایش شرکت کرده و از سخنرانان مراسم افتتاحیه بود گفت: «لبنان بهترین مکان برای برگزاری همایشی ضدرژیم نامشروع اسرائیل است. اسرائیل و آمریکا بهتر از همه حرکت بیداری جهانی را علیه سلطه‌طلبی خودشان فهمیدند. ان‌ها در عرصه نظامی شکست خوردند و در عرصه اندیشه هم چیزی برای عرضه ندارند».

«جیکوب کوهن» نویسنده یهودی ضدصهیونیستی و از سخنرانان این همایش بیان داشت: «این برنامه و اینجا تنها جایی است که ما آزادانه دیدگاه‌هایمان درباره نگاه غرب به تروریسم دولتی اسرائیل و نفوذ آن‌ها در آمریکا برای پیش‌برد اهدافشان بیان می‌کنیم».

همایش افق نو و نادر طالب‌زاده به بهانه ارتباط با سپاه پاسداران جمهوری اسلامی و آنچه تلاش برای استخدام مهمانان و سخنرانان به‌عنوان جاسوس اعلام شد، توسط دولت آمریکا مورد تحریم قرار گرفته‌اند.

 

العالم

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:430939!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)