|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
شمخانی در دیدار با ولید المعلم:
[1397/11/16]

همکاری ایران و سوریه در مبارزه با تروریسم ادامه می یابد  

شمخانی در دیدار با ولید المعلم:

همکاری ایران و سوریه در مبارزه با تروریسم ادامه می یابد

تاریخ خبر: 1397/11/16

تهران-ایرنا- دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: همکاری ایران و سوریه برای مبارزه با تروریسم تکفیری دستاوردهای غیرقابل انکاری برای منطقه و امنیت بین المللی بدنبال داشته است و این روند تا پایان یافتن بحران امنیتی در این کشور ادامه خواهد داشت.

به گزارش ایرنا از دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی، «علی شمخانی» امروز سه شنبه در دیدار با ولید المعلم وزیرخارجه سوریه با ابراز امیدواری از روند رو به گسترش مناسبات میان دو کشور در عرصه های مختلف به ویژه در حوزه های تجاری و اقتصادی، تصریح کرد: بازگشت امنیت به سوریه فرصتی مهم برای توسعه و خدمت رسانی به مردم رنج دیده این کشور است و جمهوری اسلامی ایران همانگونه که در عرصه مبارزه با تروریسم در کنار دولت و ملت سوریه بود در دوران بازسازی این کشور نیز از ارائه هیچ کمک و مشورتی مضایقه نخواهد کرد. 
دبیر شورای عالی امنیت ملی با قدردانی از تلاش های سیاسی دولت سوریه برای ایجاد زمینه مشارکت اعضای جامعه مدنی در کمیته بازبینی قانون اساسی اظهار داشت: کارشکنی های متعدد و زیاده خواهی غربی ها در فرایندهای سیاسی جاری نشان می دهد که مواضع و بهانه های بی منطق آن ها صرفا برای حمایت از استمرار بحران در این کشور است.
شمخانی با بیان اینکه مسائل جهان اسلام به صورت یکپارچه و درهم تنیده بوده وکشورهای اسلامی باید با اتخاذ رویکرد همگرایی و همکاری برای رفع مشکلات موجود اهتمام نمایند تصریح کرد: دشمنان مشترک جهان اسلام،بویژه آمریکا و رژیم صهیونیستی تلاش می کنند تا منافع کلان کشورهای اسلامی مانند امنیت و پیشرفت اقتصادی را از طریق ایجاد و توسعه نزاع و تفرقه نابود نمایند.
دریابان شمخانی ادامه تجاوزگری رژیم صهیونیستی به خاک سوریه و اقدام علیه ارتش و نیروهای مقاومت و همچنین نقض تمامیت ارضی این کشور را غیر قابل قبول عنوان کرد و خاطر نشان کرد:در صورت تداوم این اقدامات، تدابیر پیش بینی شده برای بازدارندگی و پاسخ قاطع و متناسب به گونه ای که درس عبرتی برای حکام دروغگو و جنایتکار اسرائیل باشد، فعال خواهد شد.
ولید معلم وزیر امور خارجه سوریه نیز در این دیدار با ارائه گزارشی از آخرین تحولات میدانی این کشور، پیگیری مسیر سیاسی برای عبور از بحران را یکی از گزینه های مهم دانست و افزود: دولت سوریه با جدیت به گفت وگو با مخالفان غیر مسلح که به حفظ یکپارچگی کشور علاقمند هستند، ادامه خواهد داد.
وی با تقدیر از حمایت های گسترده جمهوری اسلامی ایران از مردم و دولت سوریه، دستیابی به صلح و امنیت پایدار در منطقه را منوط به تغییر رویکرد برخی کشورها در حمایت از تروریسم و مقابله واقعی و غیرتبلیغاتی با بقایای عناصر تروریست جبهه النصره و سایر گروه های مرتبط با آنان دانست.
معلم افزود: مستشاران نظامی ایران به دعوت دولت سوریه و به منظور توانمند سازی نیروهای مسلح این کشور برای مقابله با تروریسم در سوریه حضور یافته اند و دولت خود را موظف به حفظ امنیت نیروهای ایرانی حاضر در خاک این کشورمی داند.
انتهای پیام /
 

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:387056!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)