|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/12/12]

هیاتی از حماس عازم قاهره شد  

هیاتی از سوی جنبش مقاومت اسلامی ( حماس ) به ریاست «روحی مشتهی» عضو دفتر سیاسی این جنبش امروز ( یکشنبه ) عازم قاهره پایتخت مصر شد.

هیاتی از حماس عازم قاهره شد

دوشنبه 12 اسفند 1398

هیاتی از سوی جنبش مقاومت اسلامی ( حماس ) به ریاست «روحی مشتهی» عضو دفتر سیاسی این جنبش امروز ( یکشنبه ) عازم قاهره پایتخت مصر شد.

به گزارش پایگاه خبری «عرب ۴۸» ، این گروه قرار است در این سفر پیرامون برخی موضوعات از جمله کمک های بشر دوستانه و پرونده های امنیتی با مسئولان مصر گفت و گو کنند. 

 «حازم قاسم» سخنگوی حماس در این باره اظهار داشت: این سفر در راستای هماهنگی و ارتباط مستمر بین حماس و قاهره انجام می شود.

وی افزود: این هیات با مقامات مصری درباره پرونده های اصلی مرتبط با نقش مصر در کاهش بحران های انسانی که مردم غزه به دلیل محاصره آن توسط رژیم صهیونیستی از ۱۳ سال پیش تاکنون با آن مواجه هستند با مقامات مصر گفت و گو خواهد کرد.

سخنگوی حماس ادامه داد: در این سفر همچنین هیات یاد شده درباره نقش مصر در متوقف کردن تجاوز دشمن صهیونیستی به غزه و جایگاه فلسطین در مقابله با خطرات «معامله قرن»  با مسئولان مصری گفت و گو  خواهد کرد. 

به گفته قاسم، دو طرف انجام فعالیت‌های مشترک در مرز میان  غزه و مصر را به منظور حفظ امنیت طرفین مورد بررسی قرار خواهند داد.

معاون رئیس دفتر سیاسی حماس در هفته گذشته اعلام کرد که مصر از رهبری این جنبش برای دیدار از قاهره دعوت کرده است تا در مورد پرونده های «مهم» گفت و گو شود.

«صالح العاروری»  در مصاحبه با تلویزیون الاقصی گفته بود: رابطه حماس با مصر برای مسئله فلسطین بسیار حیاتی و موضع حماس نسبت به مصر ثابت و پایدار است.

وی اظهار داشت: در سفر هیات حماس به مصر، توسعه روابط دوجانبه خوب و پایدار بررسی می شود و باتوجه به افزایش تنش‌ها ( در سرزمین های اشغالی ) درباه تفاهم های انجام شده با طرف مصری گفت وگو خواهیم کرد.

مصر، سازمان ملل و قطر از سال ۲۰۱۹ برای آتش بس بین گروههای فلسطینی و اسرائیل و از بین رفتن محاصره غزه رایزنی‌هایی را انجام داده اند.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:453838!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)