|
|
0.0 (0)
[1398/04/19]

واکنش امیرعبداللهیان در قبال افتتاح تونل صهیونیست ها در حریم مسجد الاقصی  

واکنش امیرعبداللهیان در قبال افتتاح تونل صهیونیست ها در حریم مسجد الاقصی

 

بسمه تعالی

امیرعبداللهیان افتتاح تونل در جنوب مسجدالاقصی توسط صهیونیست ها که با حضور دو مقام آمریکایی انجام شد را تحریک آمیز دانسته و شدیدا محکوم و اهانت آشکار صهیونیستها و دولت وقت آمریکا به جهان اسلام خواند.

وی این اقدام را نتیجه خیانت ذلت بار معدود سران کشورهای عربی دانست که با خوش رقصی ها خود در برابر آمریکا و صهیونیست های اشغالگر قدس از جمله در برگزاری نشست ناموفق اخیر منامه و اظهارات وزیرخارجه بحرین در مدح نتانیاهو و خیانت به آرمان اسلامی فلسطین ، به اهداف صهیونیسم جهانی یاری می رسانند، در حالیکه خود قربانی بعدی این خوش خدمتی ها خواهند بود. 

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل با اشاره به تصریحات نژادپرستانه سفیر آمریکا در تل آویو پیرامون افتتاح این تونل گفت ، اقدام صهیونیست‌ها در حفر این تونل و اظهارات مقامات تل آویو درباره آن، ارتباطی با هیچیک از ادیان الهی ندارد و صرفاً نتیجه تفکرات افراطی و تروریستی صهیونیستها است.

امیرعبداللهیان تحولات اخیر در صحنه فلسطین را برای امنیت منطقه خطرناک توصیف نمود و افزود: رئیس جمهور آمریکا و نخست وزیر رژیم صهیونیستی با سلسله اقدامات تحریک آمیز بار دیگر منطقه را به سمت درگیری‌های دینی سوق می دهند و بی تردید فعالیت‌ صهیونیست ها برای نابودی هویت قدس و یهودی سازی این شهر برای ادیان الهی و مردم و مقاومت فلسطین قابل تحمل نخواهد بود. 

دبیرکل کنفرانس بین المللی حمایت از فلسطین همچنین افتتاح تونل موسوم به «طریق الحجاج» درزیر شهرک سلوان منتهی به مسجدالاقصی، را نقض آشکار قانون بین‌المللی و حقوق بشر و نیز نقض مصوبات سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان ملل (یونسکو) که همواره خواهان توقف تمامی حفاری‌های غیرقانونی رژیم صهیونیستی در بخش قدیمی قدس است، توصیف نمود و بر ضرورت عمل کردن جامعه جهانی به مسئولیت قانونی، سیاسی و اخلاقی خود برای توقف فوری اینگونه اقدامات مردود تأکید کرد وخواستار مداخله فوری دولت ها و سازمانهای بین المللی ذیربط برای توقف حفاری های اشغالگران در قدس شد.

وی همچنین از سازمانهای بین المللی، پارلمانها و دولت های جهان خواست با قضیه فلسطین به عنوان کلید صلح در خاورمیانه رفتار کنند و اقدامات یکجانبه آمریکا و جنایات رژیم صهیونیستی را محکوم نمایند.

 

دبیرخانه دائمی کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:418745!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)