|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/04/29]

واکنش تشکیلات خودگردان به اظهارات گرینبلات درباره "قربانی" بودن رژیم صهیونیستی!  

واکنش تشکیلات خودگردان به اظهارات گرینبلات درباره "قربانی" بودن رژیم صهیونیستی!

شنبه  29  تیر  1398

وزارت خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین از اظهارات اخیر فرستاده رئیس جمهوری آمریکا به خاورمیانه که مدعی شده بود در منازعه با فلسطین، اسرائیل، "قربانی" است، به شدت انتقاد کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از ارم نیوز، وزارت خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین با صدور بیانیه‌ای به شدت از اظهارات اخیر "جیسون گرینبلات"، فرستاده دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا به خاورمیانه درباره رژیم صهیونیستی انتقاد کرد و گفت که تجاوز گرینبلات به حقوق فلسطینی‌ها او را به جایی رسانده که برای سرپوش گذاشتن بر نقض‌ها و جنایات مقامات صهیونیستی به دنبال ابزار آمرزش برای آنهاست.

در این بیانیه آمده است: اظهارات و مواضع گرینبلات بیانگر تلاش رسمی آمریکا برای نابود کردن کامل قوانین بین‌المللی و منشور سازمان ملل است، به ویژه زمانی که می‌گوید اسرائیل "قربانی" است و مرتکب هیچ اشتباهی نشده و کرانه باختری اشغالی نیست، عقل و خرد رهبران جهان را به تمسخر می‌گیرد.

وزارت خارجه فلسطین در ادامه این بیانیه تأکید کرده است: مفهوم واقعیتی که گرینبلات آن را ترویج می‌دهد وی را بر آن داشته که اسرائیل را با وقاحت تمام، از جلاد اشغالگر به قربانی تبدیل و اشغالگری آن را به طور کامل انکار کند و بار دیگر برای اطلاق اسم "محله‌ها و شهرهای اسرائیلی" به مناطق مستعمره ابراز تمایل کند.

در ادامه این بیانیه آمده است: گرینبلات زمانی که در آن مصاحبه مفتضح بار دیگر درباره آنچه طرح صلح آمریکا نامیده می‌شود، صحبت کرده نهایت بی‌توجهی را به عقل و خرد ما می‌کند و در ادامه با افتخار می‌گوید که کشورش از عبارت راه حل دو کشوری استفاده نمی‌کند و از تصمیمات ننگین ترامپ درباره مسأله قدس، آوارگان و آژانس کار و امداد آوارگان فلسطین (آنروا) دفاع می‌کند.

وزارت خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین خاطرنشان کرد: پس از اظهارات گرینبلات، دیگر چه چیزی از این طرح بی اساس (معامله قرن) باقی مانده تا به ملت فلسطین عرضه شود؟ و یا اینکه وی موارد بیشتری دارد تا آنها را در این طرح در راستای منافع رژیم اشغالگر و شهرک‌سازی ارائه کند؟ گرینبلات و تیم ترامپ به گونه‌ای رفتار می‌کنند که گویی هیچ جامعه بین‌المللی وجود ندارد و همانگونه که موجودیت رژیم اشغالگر را انکار می‌کند هرآنچه متعلق به جامعه بین‌الملل، مشروعیت بین‌المللی و قطعنامه‌های سازمان ملل است را نیز انکار می‌کند و زبان حال آن بر این مسأله تأکید دارد که وی با بنیامین نتانیاهو، (نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی) و یا تیم او مذاکره می‌کند و آنها هیچ نیازی به شریک فلسطینی ندارند و انگار که خواسته آنها از این شریک تسلیم شدن در مقابل مواضع و ضوابطی است که گرینبلات و امثال او عرضه می‌کنند.

در ادامه بیانیه این وزارتخانه تأکید شده است: ملت فلسطین می‌توانند هر توطئه‌ای را خنثی کنند و با پایبندی به حقوق ملی و عادلانه خود در سرزمین‌شان بمانند. گرینبلات و همکاران و طرحش هم به حکم تاریخ، نابود خواهند شد.

فرستاده رئیس جمهوری آمریکا به خاورمیانه جمعه در سخنانی مدعی شد که در مناقشه با فلسطینی‌ها، قربانی، اسرائیل است، چراکه مرتکب هیچ اشتباهی نشده است!

وی در گفت‌وگو با شبکه خبری پی‌بی‌اس آمریکا مدعی شد: "به یاد نمی‌آورم که اسرائیل حتی یک مورد اشتباه کرده باشد و چنانچه اشتباهی نیز رخ داده باشد اسرائیل میکوشد آنچه از دستش بر می‌آید را به بهترین شکل انجام دهد"!

 

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

Parameter:421329!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)