|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/07/19]

واکنش تند ترکیه به انتقادهای عربستان از حمله به شمال سوریه  

واکنش تند ترکیه به انتقادهای عربستان از حمله به شمال سوریه

وزیر خارجه ترکیه در واکنش تند به بیانیه دولت عربستان در محکوم کردن حمله نظامی ترکیه به شمال سوریه ، قتل شهروندان یمنی را به مسئولان سعودی یادآور شد.

۱۸ مهر ۱۳۹۸

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از  پایگاه خبری الخلیج آنلاین، وزارت خارجه عربستان سعودی در بیانیه ای تجاوز نظامی ارتش ترکیه به مناطقی در شمال شرقی سوریه را محکوم و آن را تعدی آشکار به وحدت و استقلال و حاکمیت اراضی سوریه دانست. 

وزارت خارجه عربستان همچنین این حمله ترکیه به شمال سوریه را دارای پیامدهای منفی برای تلاش های بین المللی در جهت مبارزه با گروه تروریستی داعش دانست.

براساس آخرین گزارشها، تاکنون هشت غیرنظامی در حمله ترکیه به مناطق القامشلی و الدرباسیه و راس العین در  حومه استان الحسکه سوریه جان باخته و 20 نفر دیگر زخمی شده اند. همچنین تاسیسات مهم زیربنایی این مناطق نظیر سدها و نیروگاههای برق و تاسیسات آب و فاضلاب هدف قرار گرفته است. 

در پی صدور بیانیه وزارت خارجه عربستان، وزیر امور خارجه ترکیه خطاب به عربستان گفت: شما بسیاری از مردم را در یمن به قتل رساندید و برخی را گرسنه رها کردید و اکنون با چه رویی با عملیات چشمه صلح مخالفت می‌کنید. 

اوغلو مدعی شد: این عملیات، مسئله امنیت ملی ما است. عملیات ما در چارچوب حقوق ما براساس قوانین بین المللی است.

عربستان سعودی از پنج سال پیش تجاوز همه جانبه خود به یمن را آغاز کرد که به جان باختن هزاران غیرنظامی یمنی و زخمی شدن هزاران نفر دیگر منجر شده است.

انتهای پیام/


خبرگزاری تسنیم

Parameter:433639!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)