|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/02/31]

واکنش نماینده مسلمان مجلس آمریکا به کشتار فلسطینیان غزه/ اشغالگری و بحران انسانی در غزه بی ثبات کننده است  

واکنش نماینده مسلمان مجلس آمریکا به کشتار فلسطینیان غزه/ اشغالگری و بحران انسانی در غزه بی ثبات کننده است

 دوشنبه 16 اردیبهشت 1398

عضو مجلس نمایندگان آمریکا با انتقاد از تداوم خشونت علیه فلسطینی ها گفت: وضعیت فعلی اشغالگری و بحران انسانی در غزه، بی ثبات کننده است.

العالم ـ آمریکا

ایلهان عمر شامگاه یکشنبه در یادداشتی توئیتری افزود: چند نفر دیگر از مخالفان باید هدف تیراندازی قرار بگیرند، راکت ها باید شلیک شوند و کودکان باید کشته شوند تا این چرخه بی انتهای خشونت پایان یابد؟
وی تاکید کرد: فقط عدالت واقعی می تواند امنیت و صلح گذشته را به ارمغان آورد. 
این نماینده مسلمان مجلس آمریکا که همواره از سوی لابی صهیونیستی و مقامات کاخ سفید به دلیل مواضع ضد رژیم صهیونیستی مورد هجمه بوده است، تاکید کرد: هرگاه ترامپ یا یک عضو دولت او به من حمله می کند، می دانم به خاطر این است که آنها در حال باختن بحث سیاسی هستند.
عمر تصریح کرد: من برای سیاست های پیشروانه می جنگم که به همه مردم سود می رساند. جنبش ما نمی تواند متوقف شود چرا که ما حمایت مردم را داریم.
به گزارش ایرنا، براساس گزارش وزارت بهداشت فلسطین، در درگیری های دو روز گذشته گروه های مقاومت فلسطین با رژیم صهیونیستی تاکنون 24 فلسطینی کشته و 154 تن دیگر زخمی شدند.
همچنین شمار کشته های رژیم صهیونیستی در نتیجه شلیک موشک های مقاومت که در پاسخ به حملات بی امان ارتش تل آویو به نوار غزه و کشتار مردم این باریکه صورت گرفت، به چهار نفر رسیده است و 41 تن نیز زخمی شدند.
رئیس جمهوری آمریکا پنجم فروردین ماه گذشته و تنها دو هفته پیش از انتخابات پارلمانی سرزمین های اشغالی در اقدامی که مغایر با تمامی قوانین بین الملل و قطعنامه های شورای امنیت بود، حاکمیت اسرائیل بر بلندی‌های جولان اشغالی سوریه را به رسمیت شناخت.
یکسال پیش از آن نیز دولت آمریکا 24 اردیبهشت 97 در اقدامی تحریک آمیز و در تعارض با تمامی قطعنامه های بین المللی، سفارت ایالات متحده را از تل آویو به قدس اشغالی منتقل کرد.
از دیگر حمایت های آمریکا از رژیم صهیونیستی، می توان به قطع کمک های دولت ترامپ به آژانس امداد و اقدام سازمان ملل متحد برای آوارگان فلسطینی (آنروا)، اخراج سفیر فلسطین از واشنگتن و مسدود کردن حساب وی اشاره کرد.

 

شبکه العالم

Parameter:411844!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)