|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/05/01]

واکنش گروه‌های فلسطینی به تخریب منازل در قدس اشغالی  

واکنش گروه‌های فلسطینی به تخریب منازل در قدس اشغالی

 دوشنبه / ۳۱ تیر ۱۳۹۸

گروه‌های فلسطینی اقدام نیروهای اشغال‌گر اسرائیل در تخریب منازل فلسطینیان در جنوب شرق قدس اشغالی را محکوم کردند.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت النشره، ریاست تشکیلات خودگردان فلسطین دولت اسرائیل را مسئول تشدید تنش علیه ملت بی‌دفاع فلسطین دانسته و اعلام کرد: این اقدام تل آویو بخشی از برنامه اجرای معامله قرن با هدف نابودی مسئله فلسطین است.

ریاست تشکیلات خودگردان با بیان اینکه محمود عباس، رئیس این تشکیلات با طرف‌های ذی‌ربط برای توقف این جنایت اسرائیلی رایزنی می‌کند، از جامعه بین الملل خواست برای توقف این تجاوز اسرائیل در حق مردم فلسطین، سرزمین و مقدسات آنها هرچه سریعتر وارد عمل شود.

همچنین ریاست فلسطین از ایستادگی فلسطینیان در همه مناطق به ویژه قدس که در مقابل سرکوب‌گری، ظلم و استبداد اسرائیل به سرزمین خود پایبند هستند، قدردانی کرد.

این نهاد در ادامه تاکید کرد: کشور مستقل فلسطین به پایتختی قدس شرقی دیر یا زود برپا می‌شود و این تنها راه برقراری صلح است و دیگران باید مسئولیت خود را برعهده بگیرند.

جنبش حماس نیز تخریب خانه‌های فلسطینیان در قدس اشغالی را نتیجه طبیعی کنفرانس اقتصادی اخیر در بحرین دانست.

سامی ابوزهری، از رهبران جنبش حماس در توئیتی تاکید کرد که تخریب گسترده خانه‌های فلسطینیان در قدس اشغالی، نتیجه طبیعی کنفرانس اخیر در بحرین و عادی‌سازی روابط برخی کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی است.

رژیم صهیونیستی از صبح امروز تا این لحظه بیش از ۱۰۰ واحد مسکونی فلسطینیان در منطقه صور باهر در قدس اشغالی را تخریب کرده است.

 همچنین جنبش جهاد اسلامی فلسطین اعلام کرد، اقدام رژیم اشغال‌گر در قدس جنایتی در حق مردم این شهر، اشغال مجدد مناطق گسترده و کوچاندن ساکنان این مناطق است.

این جنبش تصریح کرد، این جنایت نتیجه مستقیم طرح معامله قرن و عادی‌سازی روابط با اسرائیل است و سیاست سکوت کشورهای عربی در برابر تجاوز و فاشیسم صهیونیستی هیچ سودی ندارد. رژیم اشغال‌گر صهیونیستی بدون هیچ توجهی به جهان و سازمان‌هایش رفتار می‌کند زیرا این سازمان‌ها کوتاهی کرده و با اسرائیل تبانی می‌کنند و در برابر تجاوز صهیونیستی گوش‌های خود را گرفته‌اند.

جهاد اسلامی خواستار مقابله با این تجاوز و تشدید انتفاضه شد و تاکید کرد، جنایت تخریب منازل بدون پاسخ باقی نخواهد ماند.

انتهای پیام


خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

Parameter:422068!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)