|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/08/18]

وخیم شدن وضعیت جسمانی 6 اسیر در سایه بی توجهی نهادهای حقوق بشری  

یک اسیر بیمار فلسطینی در نامه ای نوشته است دوست دارد در روزها و ساعات پایانی عمر خود در کنار مادرش باشد و در آغوش او جان دهد.

اسیر سرطانی دربند اشغالگران : می‌خواهم در آغوش مادرم جان دهم/ وخیم شدن وضعیت جسمانی 6 اسیر در سایه بی توجهی نهادهای حقوق بشری

شنبه 18 آبان 1398

یک اسیر بیمار فلسطینی در نامه ای نوشته است دوست دارد در روزها و ساعات پایانی عمر خود در کنار مادرش باشد و در آغوش او جان دهد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری قدس(قدسنا)، "سامی ابودیاک" اسیر بیمار فلسطینی در این نامه آورده است : دوست دارم در روزهای و ساعات پایانی عمر خود در کنار مادرم و دیگر اعضای خانواده عزیزم باشم و دوست دارم در حالی با زندگی وداع کنم که در آغوش مادرم باشم، من نمی خواهم در حالی که دست و پایم بسته و در زندان باشم، با زندگی وداع کنم.

ابتسام عناتی وکیل مرکز آزادی ها که به ملاقاتی شماری از اسیران بیمار از جمله سامی ابودیاک رفته که به بیماری سرطان مبتلاست، گفت ابودیاک دو هفته دیگر شیمی درمانی خود را از سر خواهد گرفت، وزن وی از 80 کیلوگرم به 48 کیلوگرم کاهش یافته وی با فشار بالای خون روبرو است و دردهای شدیدی را تحمل می کند و مُسکّن می خورد و نتوانست سخنان خود را تکمیل کند.

عناتی افزود ابودیاک به وی گفته است که 6 اسیر در زندان الرمله رژیم اسرائیل با وضعیت جسمانی بسیار وخیمی روبرو هستند. وی خواستار رسیدگی جدی به وضعیت این اسیران شده است.

ابودیاک همچنین از نهادهای دولتی و غیر دولتی خواسته است برای آزادی اش دخالت کنند تا بتواند آخرین روزهای عمرش را در کنار خانواده و دوستانش سپری کند.

 

خبرگزاری قدس (قدسنا)

Parameter:437179!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)