|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/03/13]

وزارت خارجه اردن حمله به مسجد الاقصی را محکوم کرد  

وزارت خارجه اردن حمله به مسجد الاقصی را محکوم کرد

دوشنبه 13 خرداد 1398

بیروت- ایرنا- وزارت خارجه اردن با صدور بیانیه ای حمله به مسجد الاقصی را محکوم و اعلام کرد که با انتقال مراتب اعتراض خود به اسرائیل (رژیم صهیونیستی) توقف اقدامات تحریک آمیز آن رژیم را خواستاریم.

به گزارش امروز (دوشنبه) روزنامه الجمهوریه، وزارت خارجه اردن با صدور بیانیه شدید اللحنی تاکید کرد، ادامه حملات شهرک نشینان افراطی به مسجد الاقصی که تحت حمایت پلیس اسرائیل صورت گرفته و در جریان آن به نمازگزاران فلسطینی تعدی شد، محکوم می کنیم.

وزارت خارجه اردن همچنین ضمن هشدار نسبت به نتایج خطرناک اقدامات تحریک آمیز رژیم صهیونیستی، این اقدام را عاملی برای سوق دادن منطقه به سمت دور جدید خشونت دانسته که امنیت سراسر منطقه را تهدید خواهد کرد.

در این بیانیه تاکید شده که، یادداشت اعتراض آمیز اردن مبنی بر مخالت با اقدامات اسرائیل و هتک حرمت اماکن مقدس از طریق کانال های دیپلماتیک تحویل تل آویو شده و در آن خواستار توقف فوری این اقدامات شده ایم.

موضع اعتراض آمیز اردن در حالی است که روز گذشته بیش از یک هزار شهرک نشین صهیونیست با حمایت نظامیان اشغالگر به طور گروهی از طرف «باب المغارب» به صحن‌های مسجد الاقصی یورش بردند.

اشغالگران صهیونیست از ظهر روز گذشته تا صبح امروز، نزدیک به ۵۰ شهروند فلسطینی را بازداشت کردند که ۴۰ نفر آنها از ساکنان قدس هستند؛ نظامیان صهیونیست در جریان درگیری با نمازگزاران، به سوی آنها گاز اشک آور شلیک کردند.

در طول هفته‌های اخیر همزمان با تلاش گسترده آمریکا و برخی از کشورهای مرتجع عرب منطقه برای اجرای طرح ضد فلسطینی معامله قرن، صهیونیست‌ها نیز بر حملات و اقدامات خود علیه فلسطین و مسجد الاقصی افزوده اند.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:413937!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)