|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/05/01]

وزارت خارجه فلسطین تخریب خانه‌های فلسطینی‌ها در قدس اشغالی را محکوم کرد  

وزارت خارجه فلسطین تخریب خانه‌های فلسطینی‌ها در قدس اشغالی را محکوم کرد

۳۱ تیر ۱۳۹۸

وزارت خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین اقدام رژیم صهیونیستی در تخریب خانه‌های فلسطینیان در منطقه "وادی الحمص" در قدس اشغالی را محکوم کرد.

به گزارش پارس تودی، وزارت خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین روز دوشنبه تاکید کرد، سکوت جامعه بین المللی مقامات رژیم اشغالگر را برای ارتکاب جنایات بیشتر جری تر می کند.

وزارت خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین از جامعه بین الملل و سازمان ملل خواست با اعمال فشار بر رژیم صهیونیستی، مانع ادامه اقدامات اشغالگران شوند. 

گروه های فلسطینی نیز اقدام رژیم صهیونیستی به تخریب منازل فلسطینیان در جنوب قدس را جنایت جنگی دانستند.

«عدنان غیث» استاندار قدس گفت، تخریب منازل فلسطینیان «جنایت جنگی» است و رژیم اشغالگر به بهانه نزدیک بودن این منازل به دیوار حائل آنها را تخریب می‌کند.

«حازم قاسم» سخنگوی حماس نیز اعلام کرد، افزایش جنایات رژیم اشغالگر علیه اهالی قدس نتیجه حمایت‌های مطلق آمریکاست، اما تمامی این جنایت‌ها و سیاست‌های نژادپرستانه رژیم اشغالگر منجر به پایان مقاومت ملت ما در مقابل پروژه استعماری صهیونیستی نمی‌شود.

«سامی ابوزهری» از دیگر اعضای ارشد حماس هم گفت، تخریب واحدهای مسکونی در روستای «صورباهر» تنشی خطرناک است و ملت فلسطین تسلیم این جنایات نخواهد شد. 

همچنین «جبهه مردمی برای آزادی فلسطین» اعلام کرد، تخریب واحدهای مسکونی در وادی‌الحمص جنایت جنگی و پاکسازی نژادی سازماندهی شده است.  

«عکرمه صبری» رئیس کمیته عالی اسلامی در قدس تصریح کرد، آنچه در قدس روی داده پاکسازی نژادی است.

جهاد اسلامی فلسطین هم اعلام کرد، آنچه در قدس روی داد جنایت و بازگشت اشغالگری است؛ این جنایت نتیجه مستقیم طرح «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا موسوم به معامله قرن است.

ارتش رژیم صهیونیستی پس از بیرون کردن فلسطینی‌ها از منازل خود، از صبح امروز (دوشنبه) ده‌ها خانه فلسطینیان را در روستای صورباهر در منطقه «وادی الحمص» در جنوب شرق قدس اشغالی تخریب کرد.

روز یکشنبه دادگاه استیناف رژیم صهیونیستی درخواست اهالی وادی الحمص را برای تجدیدنظر در تخریب منازلشان رد کرد.

بهانه دادگاه رژیم صهیونیستی برای تخریب این ساختمان‌ها، نزدیکی آنها به دیوار حائل بود و رژیم صهیونیستی آن را خطری امنیتی توصیف کرده است.

رژیم صهیونیستی از مسائل امنیتی به بهانه اخراج فلسطینی‌ها از اراضی مادریشان استفاده می‌کند تا شهرک سازی های خود را در این مناطق گسترش دهد. تمام شهرک سازی ها در اراضی اشغالی فلسطینی‌ها از نظر قوانین بین المللی غیر قانونی است.

رژیم اسرائیل با احداث شهرک‌های صهیونیست‌ نشین و تخریب منازل فلسطینیان درصدد تغییر ساختار جغرافیایی مناطق فلسطینی و چهره‌ای صهیونیستی دادن به این مناطق است تا سلطه‌جویی‌هایش را در مناطق فلسطینی تثبیت کند.

 

پارس تودی

Parameter:422092!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)