|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/05/14]

وزرای خارجه عراق ـ اردن ـ مصر بر ضرورت حمایت از روند بازسازی عراق تأکید کردند  

وزرای خارجه عراق ـ اردن ـ مصر بر ضرورت حمایت از روند بازسازی عراق تأکید کردند

وزارت امور خارجه عراق با صدور بیانیه ای رسمی مذاکرات و تفاهمات نشست سه جانبه عراق ـ اردن ـ مصر را تشریح کرد.

 2019-08-05

میدل ایست نیوز: وزارت امور خارجه عراق با صدور بیانیه ای رسمی درباره نشست سه جانبه وزرای خارجه عراق ـ اردن ـ مصر در بغداد نتایج این نشست را سازنده و مثبت اعلام کرد.

در بیانیه وزارت امور خارجه عراق که یکشنبه شب (4 اوت) منتشر شده آمده که در این نشست تقویت همکاری های مشترک و حمایت از تعامل مشترک عربی براساس تفاهمات و مشارکت های متنوع در عرصه های سیاسی و امنیتی و انرژی و صنعتی و تجاری و مسکن بررسی شده است.

در این بیانیه آمده که حاضران در این نشست بر حمایت از عراق در روند بازسازی و تقویت سرمایه گذاری در این کشور و افزایش مبادلات تجاری و تقویت بخش انرژی و مناطق مشترک صنعتی و همکاری فرهنگی و نیز مبارزه با تروریسم و حمایت از عراق در نابودی کامل گروه تروریستی داعش تأکید کرده اند.

این بیانیه افزوده که حاضران بر تشکیل جلسات هیئت پیگیری توافقات نشست سه جانبه و هماهنگی در عرصه اقتصادی و توسعه و سیاسی و امنیتی و فرهنگی تأکید کرده اند.

در بیانیه وزارت امور خارجه عراق تأکید شده که در این نشست به مسائل منطقه ای و بین المللی که بر منافع عالی سه کشور تأثیر دارد نیز پرداخته شده و حاضران بر اهمیت هماهنگی در مواضع جهت رسیدن به راه حل های فراگیر و پایان دادن به بحران های کنونی منطقه به خصوص در مسئله فلسطین، سوریه، لیبی و یمن تأکید کرده اند.

«محمدعلی الحکیم»، وزیر امور خارجه عراق در نشست مطبوعاتی مشترک با همتایان مصری و اردنی خود نیز تأکید کرد که موضع عراق همواره حمایت از راه حل های سیاسی و افزایش مشورت هاست.

او گفت که این موضع برآمده از وضعیت بی ثبات منطقه است که مایه نگرانی است و باعث تنش در سراسر منطقه شده است.

الحکیم هدف از این نشست را پیگیری نشست نخست وزیر عراق و پادشاه اردن و رئیس جمهور مصر در قاهره دانست.

نشست سه جانبه سامح شکری، وزیر امور خارجه مصر؛ ایمن الصفدی، وزیر امور خارجه اردن؛ و محمدعلی الحکیم، وزیر امور خارجه عراق روز یکشنبه در بغداد برگزار شد.

 

میدل ایست نیوز

 

Parameter:424157!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)