|
|
0.0 (0)
هم صدا با قدس؛
[1397/03/18]

وزیر ارشاد: روز قدس، روز مقابله با دروغی به نام اسرائیل است  

هم صدا با قدس؛

وزیر ارشاد: روز قدس، روز مقابله با دروغی به نام اسرائیل است

تاریخ خبر: 1397/03/18 

تهران- ایرنا- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به مظلومیت مردم فلسطین، گفت: روز قدس روز مقابله با دروغ بزرگی به نام اسرائیل است.

به گزارش ایرنا، «سیدعباس صالحی» در راهپیمایی روز جهانی قدس در جمع خبرنگاران اظهار داشت: قدس نماد مظلومیت مظلومانی است که 70 سال است در منطقه ای قرار گرفته اند و آوارگی، جنگ، سختی و تلخی ها را تحمل می کنند.
وی افزود: روز قدس روز دفاع از مظلومان است و مردم این ها را فراموش نکرده اند چون انسانیت را فراموش نکرده اند .
صالحی گفت: روز قدس روز دفاع از حقیقت و مقابله با یک دروغ بزرگ به نام اسرائیل است که در منطقه به صورت دروغین زیست کرده است.
وی افزود: روز قدس روز دفاع از قبله اول مسلمین است و این که مسلمانان هنوز قبله نخستین خود را به فراموشی نسپرده اند.
بنیانگذار جمهوری اسلامی در 16 مرداد 1358 در اقدامی هوشمندانه آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را به عنوان «روز جهانی قدس» نامگذاری کرد و از مسلمانان جهان خواست که دراین روز همبستگی خود را برای حمایت از حقوق قانونی مردم مسلمان فلسطین به نمایش بگذارند.
امام خمینی(ره) درباره روز قدس فرمودند: «روز قدس فقط روز فلسطین نیست، روز اسلام است. روز قدس، جهانی است و روزی نیست که فقط اختصاص به قدس داشته باشد. روز مقابله مستضعفین با مستکبرین است».
مقام معظم رهبری نیز در خصوص روز جهانی قدس فرمودند که « روز جهانی قدس مظهر اراده عمومی ملت های مسلمان برای مقابله با آمریکا و اسراییل است»

انتهای پیام /
 

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:346707!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)