|
|
0.0 (0)
[1398/03/12]

وزیر امور پارلمانی لبنان: روز قدس تجلی پایبندی به سخنان امام خمینی (ره) است  

وزیر امور پارلمانی لبنان: روز قدس تجلی پایبندی به سخنان امام خمینی (ره) است

۱۰ خرداد ۱۳۹۸

بیروت- ایرنا- وزیر امور پارلمانی لبنان گفت: راهپیمایی های روز قدس به مثابه اعلام پایبندی به سخنان امام خمینی (ره) است که قدس را متعلق به همه مسلمانان و عرب ها دانستند.

"محمود قماطی" به خبرنگار ایرنا در بیروت گفت: گروه های فلسطینی در مورد برخی مسائل با یکدیگر اختلاف نظر داشتند اما اکنون درشرایطی که توطئه معامله قرن مطرح است متحد شده اند تا یکصدا با این توطئه ای که کاملاً روشن بوده و نیاز به توضیح ندارد، مقابله کنند.

وی گفت روز قدس روز تاکید بر پایبندی به فلسطین و قدس است.

این وزیر لبنانی همچنین تصریح کرد: آمریکا با همکاری برخی نظام های ارتجاعی عربی و با حمایت اسرائیل در تلاش هستند وجهه ایران را از یک کشور اسلامی و دوست کشورهای مسلمان به دشمن عرب ها تغییر داده و در مقابل اسرائیل را دوست عرب ها جلوه دهند.

وی افزود: معادله تهدیدات آمریکا ضد ایران و تحریم های اقتصادی و تهدید به جنگ علیه آن هدفی جز مجبور کردن ایران به کوتاه آمدن از حق خود و تسلیم در برابر خواست آمریکا ندارد تا به این ترتیب در درجه نخست ایران از حمایت مقاومت دست بردارد و دوم قدرت هسته ای در اختیار نداشته باشد و سوم توطئه ضد فلسطین اجرایی شود.

قماطی ادامه داد: ایران بر حق خود مبنی بر حمایت از مقاوت و حمایت از آزادی فلسطین تاکید دارد.

وی در مورد تهدیدهای آمریکا علیه ایران گفت ایستادگی محکم مقامات ایرانی موجب عقب گرد آمریکا شد و عقب نشینی بیشتر و بیشتری نیز خواهد داشت زیرا نمی تواند به ایران حمله کند همانطور که اسرائیل نیز نمی تواند به مقاومت لبنان حمله کند. اکنون این ایران است که شروط خود را به آمریکا و دنیا اعلام می کند زیرا صاحب حق است.

وزیر امور پارلمانی لبنان در مورد موضع کشورهای عربی در قبال ایران در شرایط کنونی گفت: آنان از موضع خود عقب گرد خواهند داشت زیرا وقتی سر عقب گرد داشته باشد بدنه نیز چنین خواهد کرد، این کشورها گزینه ای جز تفاهم و همکاری با ایران ندارند زیرا ضعیف تر و ترسوتر از آن هستند که به ایران حمله کنند؛ کشوری که به منظور تحقق منافع ملت های منطقه همواره دست همکاری و تفاهم را به سمت همسایگان عرب و مسلمان خود دراز کرده است.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:413680!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)