|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1397/10/24]

وزیر انرژی رژیم صهیونیستی بنا بر دعوت مصری ها به قاهره رفت  

وزیر انرژی رژیم صهیونیستی بنا بر دعوت مصری ها به قاهره رفت

دوشنبه 24 دی 1397

الجزیره-ایرنا-« یووال اشتاینیتز» وزیر انرژی رژیم صهیونیستی بنا بر دعوت مقام های مصری جهت شرکت در کنفرانسی در خصوص گاز وارد قاهره شد.

به گزارش ایرنا ، تارنمای « مصراوی » به نقل از منابع آگاه در فرودگاه بین المللی قاهره نوشت، این مقام صهیونیست یکشنبه وارد قاهره شد.
وزارت انرژی رژیم صهیونیستی اعلام کرده است، اشتاینیتز بنا بر دعوت دولت مصر به این کشور سفر کرده است و قرار است روز دوشنبه در کنفرانسی در خصوص گاز با مشارکت مقام های مصری ، یونانی، ایتالیایی وقبرسی شرکت کند.
تارنمای «العربی الجدید » در این خصوص نوشت، دیدار این وزیر رژیم صهیونیستی از مصر منحصر به شرکت در این کنفرانس نخواهد بود، او که از جمله مقام های نزدیک به نتانیاهو است، با مقام های مصری و از جمله رئیس سازمان اطلاعات و امنیت این کشور در خصوص پرونده های سیاسی منطقه نیز گفت و گو می کند.
تارنمای «عربی 21» نیز نوشت، بر اساس اعلام تارنمای صهیونیستی 'i24News'قرار است اشتاینیتز با «عبدالفتاح السیسی » رئیس جمهوری مصر نیز دیدار کند.
مصر در ماه فوریه سال 2018 توافقنامه ای برای واردات گاز از فلسطین اشغالی با مقام های رژیم صهیونیستی امضا کرد.
آخرین باری که یک مقام عالی رتبه رژیم صهیونیستی از مصر دیدار کرده در ماه نوامبر سال 2017 بودکه آن زمان وزیر برابری اجتماعی این رژیم در کنفرانسی با موضوع برابری حقوق زنان و مردان در مصر شرکت کرد.
مصر و اردن از جمله کشورهای عربی هستند که بصورت رسمی با رژیم صهیونیستی روابط دیپلماتیک دارند.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:382384!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)