|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1399/08/19]

وزیر انرژی صهیونیست: بایدن می‌داند توافق هسته‌ای ایران نیاز به اصلاحات دارد  

وزیر انرژی رژیم صهیونیستی با حمایت از«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا، خواستار بازنگری در برجام از سوی «جوبایدن» فرد پیروز انتخابات آمریکا شد.

وزیر انرژی صهیونیست: بایدن می‌داند توافق هسته‌ای ایران نیاز به اصلاحات دارد

دوشنبه 19 آبان 1399

وزیر انرژی رژیم صهیونیستی با حمایت از«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا، خواستار بازنگری در برجام از سوی «جوبایدن» فرد پیروز انتخابات آمریکا شد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وزیر انرژی رژیم صهیونیستی و از اعضای حزب لیکود، با انتقاد شدید از چپگراهای فلسطین اشغالی گفت، غیراخلاقی است که از باخت «دونالد ترامپ» رئیس جمهور کنونی آمریکا خوشحال شویم.

به نوشته وبگاه «عروتص شوع» «یووال اشتاینیتس» روز یکشنبه در مصاحبه‌ای گفت: «برای اسرائیلی‌ها جشن گرفتن شکست ترامپ غیراخلاقی است. حکمای ما به ما می‌آموزند هنگام سقوط دشمن شادی نکنیم. اینکه مردم از باخت دوست واقعی اسرائیل، کسی که  هنگام تهدید ایران در کنار اسرائیل ایستاد  و اورشلیم را به عنوان پایتخت ابدی ما شناخت، خوشحال شوند کاملا غیراخلاقی است.»

این وزیر صهیونیستی با پرداختن به موضوع ایران گفت: «مسئله اصلی ایران است."بنیامین نتانیاهو"، نخست وزیر اولین کسی بود که این موضوع را به عنوان مسئله اصلی تشخیص داد و به لطف او، امروز ایران بمب اتمی ندارد .حتی بایدن می‌فهمد که توافق هسته‌ای ایران نیاز به اصلاحاتی دارد.»

اشتاینیتس در خاتمه گفت: «تحریم‌های ترامپ، ایران را از نظر اقتصادی به زانو درآورد و مانع توانایی این کشور در ساخت مجدد سلاح شد. اکنون،اسرائیل باید با دولت ایالات متحده همکاری کند تا اطمینان حاصل کند که در هر صورت، ایران موفق به  ساخت بمب هسته‌ای نخواهد شد.»

به دنبال اعلام پیروزی جو بایدن در  روز شنبه  وزیر جنگ سابق رژیم صیونیستی از همکاری با دولت جدید آمریکا خبر داد. «نفتالی بنت» وزیر جنگ سابق رژیم صهیونیستی شنبه شب  در توییتی در این زمینه نوشت: «اسرائیل از "دونالد ترامپ" رئیس جمهور آمریکا سپاسگزار است. ما با دولت جدید آمریکا به خوبی کار خواهیم کرد.» 

نخست ‌وزیر رژیم صهیونیستی نیز صبح  یکشنبه در پیامی توییتری از دونالد ترامپ تشکر کرد و به جو بایدن تبریک گفت.«بنیامین نتانیاهو» در این خصوص نوشت: «به جو بایدن و کاملا هریس تبریک می‌گویم. جو، ما حدود ۴۰ سال است که روابط شخصی طولانی و گرم داریم و من تو را به عنوان دوست بزرگی برای اسرائیل می‌شناسم. مشتاق همکاری با هر دوی شما هستم تا اتحاد ویژه میان ایالات متحده و اسرائیل را بیشتر تقویت کنیم.»

 

خبرگزاری فارس

Parameter:465111!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)