|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/05/27]

وزیر خارجه فلسطین: واشنگتن دیگر هیچ نقشی در روند صلح نخواهد داشت  

وزیر خارجه فلسطین: واشنگتن دیگر هیچ نقشی در روند صلح نخواهد داشت

۱۸ آذر ۱۳۹۶

وزیر خارجه فلسطین گفت که این کشور پیش‌نویس قطعنامه‌ای علیه تصمیم ترامپ، در نشست وزیران خارجه اتحادیه عرب ارائه خواهد کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روسیاالیوم، ریاض المالکی وزیر خارجه فلسطین گفت که در پی تصمیم دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در به‌رسمیت شناختن قدس به‌عنوان پایتخت اسرائیل، این کشور دیگر هیچ نقشی در روند صلح نخواهد داشت.

وی در نشستی خبری در قاهره گفت: فلسطین در نشست وزیران خارجه اتحادیه عرب در قاهره پیش‌نویس قطعنامه‌ای در خصوص اقدام کشورهای عربی در قبال تصمیم دونالد ترامپ ارائه خواهد کرد.

مالکی اظهار داشت که او پیش‌نویس قطعنامه‌ای مشابه نیز روز چهارشنبه آینده در نشست سران سازمان همکاری اسلامی ارائه خواهد کرد.

وزیر خارجه فلسطین در ادامه اظهار داشت: پیش‌نویسی که در مصر ارائه خواهد شد، از کشورهای عربی می‌خواهد که مواضع روشنی در قبال تصمیم اخیر آمریکا بگیرند و اقدامی متناسب با این تصمیم در شورای امنیت سازمان ملل انجام دهند.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا روز چهارشنبه در یک سخنرانی در کاخ سفید قدس را پایتخت فلسطین اشغالی اعلام کرد و به دولتش دستور داد مقدمات کار برای انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس را فراهم کنند. این تصمیم ترامپ با محکومیت‌های جهانی مواجه شد.

انتهای پیام/*

 

 

خبرگزاری تسنیم

Parameter:426046!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)