|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
در دیدار با دبیر کل شورای همکاری خلیج فارس
[1397/10/23]

وزیر خارجه قطر:شورای همکاری، هیچ قدرتی ندارد  

در دیدار با دبیر کل شورای همکاری خلیج فارس

وزیر خارجه قطر:شورای همکاری، هیچ قدرتی ندارد

 یکشنبه 23 دی 1397

وزیر خارجه قطر بامداد یکشنبه در دیدار با «عبداللطیف الزیانی» دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس و «یوسف بن علوی» وزیر خارجه عمان در دوحه گفت که شورای همکاری خلیج فارس و دبیرکل آن «هیچ قدرتی ندارند.»

العالم-قطر

به گزارش روسیا الیوم، دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس و وزیر امور خارجه عمان که شنبه شب از ابوظبی راهی دوحه شده بودند، بامداد یکشنبه با «محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» دیدار کردند.

وزارت خارجه قطر اعلام کرد که در این دیدار، روند شورای همکاری خلیج فارس و مسایل مورد اهتمام مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وزیر خارجه قطر در این نشست گفت که شورای همکاری خلیج فارس و دبیرکل آن "هیچ قدرتی ندارند» و این شورا نیاز به اصول و قوانین جدید نیاز دارد.

«یوسف بن علوی» وزیر امور خارجه عمان و «عبداللطیف الزیانی» دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس، شنبه‌شب در یک سفر از پیش اعلام نشده، وارد دوحه شدند.

بن علوی دو روز پیش به کویت برای دیدار با صباح الاحمد امیر این کشور به کویت سفر کرده بود و پس از آن به بحرین رفت و شنبه‌شب نیز از ابوظبی پایتخت امارات راهی دوحه شد.

بحران شورای همکاری خلیج فارس با قطع روابط دیپماتیک چهار کشور عربی مصر، امارات، بحرین و عربستان سعودی با قطر در تاریخ پنجم ژوئن سال ۲۰۱۷ به اوج خود رسید.

در پنجم ژوئن ۲۰۱۷ همچنین تمامی راه‌های زمینی، دریایی و هوایی عربستان سعودی و سه کشور مزبور به روی قطر به بهانه حمایت این کشور از تروریسم و ارتباط آن با ایران بسته شد.

چهار کشور عربی نامبرده پس از آن، ۱۳ شرط را برای احیای روابط دیلپماتیک با قطر تعیین کرده بودند که مهمترین آن قطع تمام هرگونه روابط دیپلماتیک با ایران و حزب‌الله، تعطیلی کامل شبکه الجزیره و برچیدن پایگاه نظامی ترکیه از خاک این کشور است.

 

 

شبکه العالم

Parameter:382094!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)