|
|
0.0 (0)
[1399/04/23]

وقتی رسانه های سعودی رسما مزدور اسرائیل می شوند  

رسانه های سعودی در خبری فرار یکی از فرماندهان حماس به اسرائیل و دستگیری 16 عضو حماس به دلیل جاسوسی برای اسرائیل خبر دادند، این ادعا بلافاصله از سوی وزارت امور داخلی غزه تکذیب شد.

وقتی رسانه های سعودی رسما مزدور اسرائیل می شوند

 یکشنبه 22 تیر 1399

العالم _ عربستان سعودی

خبر:

رسانه های سعودی در خبری فرار یکی از فرماندهان حماس به اسرائیل و دستگیری 16 عضو حماس به دلیل جاسوسی برای اسرائیل خبر دادند، این ادعا بلافاصله از سوی وزارت امور داخلی غزه تکذیب شد.

تحلیل:

- ادعاهایی از این دست از شبکه های دروغ پرداز وابسته به سعودی چیز جدیدی نیست مهم این است که توجه شود در انتشار چنین ادعاهایی در شرایط جدید کدام انگیزه، رسانه های سعودی را بر آن داشته است تا در قامت مزدوران صهیونیسم عرض اندام و ابراز ارادت کنند. به نظر می رسد در راس این انگیزه ها به تاخیر افتادن ماجرای الحاق بخش هایی از کرانه باختری ودره اردن به اسرائیل باشد.واقعیت ان است که سعودی درسایه اتخاذ موضعی فریبکارانه وبویژه درشرایط کنونی بیش از هر چیز سودای برتخت نشستن بن سلمان رادر سردارد ودرتحقق این رویا از هیچ خیانتی پرهیز ندارد.

- در عین حال اعلام اتحاد میان فتح وحماس درمقابله با تهدیدات رژیم صهیونیستی میتواند بر عصبانیت آل سعود افزوده باشد.

-پیش از این رسانه های صهیونیستی اذعان کرده بودند که دیپلمات بسیار نزدیکی به بن سلمان از پیغام ولیعهد سعودی برای محمود عباس خبرداده، پیامی که طی آن بن سلمان، عباس را به نزدیکی به اسرائیل و تن دادن به خواست های نتانیاهو تشویق کرده بود و در عین حال تهدید کرده بود سعودی و متحدانش دیگر حاضر نیستند برای مساله فلسطین کمترین هزینه ای متحمل شوند. تاملی در این خبر در کنار رویکرد تفرقه افکنانه اخیر سعودی که با ادعای دستگیری 16 جاسوس در بدنه نظامی حماس یعنی "گردان های قسام" صورت می پذیرد مفهومی جز آب ریختن سعودی به آسیاب دشمن صهیونیستی با هدف تسریع در الحاق کرانه باختری و دره اردن به اسرائیل ندارد.

- در حالی که در خصوص ادعاهای اخیر مبنی برحمله صهیونیست ها به تاسیسات هسته ای ایران در نطنز، رسانه های سعودی همراه و همتراز با اسرائیل و امریکا شادمانی می کردند و در شرایطی که خوشحال ترین رژیم در خصوص تحمیل قانون سزار بر سوریه و تشدید فشار های اقتصادی بر لبنان، رژیم سعودی و رسانه های این کشور هستند. تلاش جهت القائ ضعف در صفوف مبارزین فلسطینی تنها می تواند در راستای سیاست دشمنی و کینه ورزی سعودی با محور مقاومت تفسیر شود.

- واکاوی میدان خاورمیانه و تحولات ان نشان می دهد دو کشور امارات و سعودی در مسابقه ای بسیار جدی درخصوص رسمیت شناختن اسرائیل را کلید زده اند این درحالی است که لبیک گویان دیروز به موجودیتی بنام اسرائیل بشکلی کاملا اساسی از کرده خود پشیمانند و فقط کافی است این روزها "اردن " محل تامل جدی قرار گیرد.

 

 

شبکه العالم

Parameter:459694!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)