|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
اذعان رژیم صهیونیستی به ذکاوت سردار سلیمانی/
[1398/07/14]

وقتی نام حاج قاسم در صدر فهرست ترورهای صهیونیست ها قرار می گیرد  

اذعان رژیم صهیونیستی به ذکاوت سردار سلیمانی/ وقتی نام حاج قاسم در صدر فهرست ترورهای صهیونیست ها قرار می گیرد

یکشنبه 14 مهر 1398

تمامی کارشناسان صهیونیستی متفق القول اعتقاد دارند که سردار سلیمانی باید هرچه سریعتر از صحنه خاورمیانه حذف شود.

زهیر انداورس در مطلبی در رای الیوم نوشت: رسانه های عبری در روزهای اخیر با جدیت روایت های ایران از شکست توطئه ترور سردار قاسم سلیمانی را پیگیری می کنند، بازتاب این خبر در رسانه های اسرائیلی چنان گسترده بوده است که این رسانه ها با عبور از مرحله انتشار خبر به تحلیل آن توسط منابع نظامی، امنیتی و سیاسی خبره روی آورده اند، تمامی کارشناسان حاضر در این رسانه ها متفق القول اعتقاد دارند که: سردار سلیمانی باید "هرچه سریعتر از صحنه خاورمیانه حذف شود چرا که وی مسئول اصلی و مستقیم تمرکز ایران در منطقه است وعلاوه بر این وی مسئول اصلی انتقال سلاح از ایران به سوریه و پس از آن به حزب الله است، و در حال برنامه ریزی برای انجام عملیات تروریستی در تل آویو است"

بر این اساس، می توان گفت که اسرائیل معترف است که سردار سلیمانی یک مشکل بدون راه حل برای این رژیم است و رژیم صهیونیستی وی را سر آمد جنگ با ایران که دشمن شماره یک این رژیم محسوب می شود، می داند و نام وی را در لیست چهارگانه ترور سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی قرار دادند.

در همین راستا، پایگاه المانیتور با انتشار گزارشی به این موضوع پرداخت، در این گزارش که "بن کاسبت" خبرنگار کهنه کار و تحلیلگر امور سیاسی رژیم صهیونیستی آن را تهیه کرده است، آمده است که اسرائیل در حملات اخیر خود به سوریه، به شکل خاص، نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و فرمانده آن سردار قاسم سلیمانی را هدف قرار داده است. با علم به اینکه، چند ماه پیش، منابع امنیتی بلندپایه در تل آویو اعلام کردند که قاسم سلیمانی، به هدفی "مشروع" برای ترور از طرف رژیم اشغالگر اسرائیل تبدیل شده است.

پایگاه یاد شده به نقل از یک منبع برجسته اسرائیلی نوشت: موضوع ، در کل به قاسم سلیمانی مربوط می شود، زیرا قاسم سلیمانی، فرمانده ایرانی و فردی است که جنگ علیه اسرائیل را با طراحی عمده رهبری می کند.

مساله ای که با ایما و اشاره قابل درک نیست این است که اسرائیل، نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، را تعقیب خواهد کرد و وی را در هر زمان و مکانی خواهد یافت و توانایی های وی را برای توسعه قدرت خود و تهدیدات احتمالی علیه اسرائیل، زیر نظر خواهد اشت ، و به عبارت دیگر ، می توان گفت که این امر، چنانچه منابع آگاه اسرائیلی گفته اند جنگ میان دو طرف (کشور) نیست.

به گزارش منبع یاد شده، فرماندهان نظامی رژیم صهیونیستی، حتی پس از اینکه ضرباتی از طرف اسرائیلی ها به وی وارد شد، از طرح های وی ابراز شگفتی کرده اند.

در اقدامی که نشان دهنده مشکل اسرائیل در تعامل با ایران به طور کل و به ویژه تعامل با نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و فرمانده آن یعنی سردار قاسم سلیمانی است، این سخنگوی نظامی رژیم اشغالگر اسرائیل به انتشار تصاویر و جزئیاتی اقدام کرد که مدعی شد متعلق به مسئولان ایرانی است که از طریق پهپادها برای اجرای حمله سخت به رژیم اسرائیل از سوریه برنامه ریزی می کردند.

"رونی دانیئل" تحلیلگر مسائل نظامی شبه 12 تلویزیون اسرائیل گفت : این پیامی از طرف اسرائیل است به آن ها مبنی بر اینکه آنان در صدر فهرستی از اهداف مورد نظر اسرائیل قرار دارند، یعنی سازمان اطلاعات اسرائیل، آن ها را در صدر لیست ترورها قرار داده است.

تحلیلگر مسائل نظامی روزنامه هاآرتص گفت : شالوم ، بسیار بدبین به نظر می رسد، وی به "یواف لیمور" روزنامه نگار ، گفت : تصویر بسیار گنگ و مبهم است.

وی در ادامه افزود: در نهایت، همه چیز حول محور ایران می چرخد.در همه زمینه ها، تلاش های ایران برای متمرکز شدن در سوریه و عراق و نیز تلاش هایش در قاچاق تجهیزات جنگی پیشرفته برای حزب الله.

شالوم گفت: خود را در مقابل ایران با بازی خطرناکی مواجه می بینیم و باید، در زمینه دفاعی ، به خوبی خود را تقویت کنیم.

شالوم همچنین از برخی سناریوهای احتمالی مربوط به توافق هسته ای از جمله مذاکرات ایران و آمریکا و ادامه تنش نظامی که اسرائیل را نیز به میدان جنگ می کشاند و نیز یک سری نقض شدید توافق هسته ای از سوی تهران سخن گفت.

هاآرتص در ادامه نوشت: رئیس بخش مطالعات سازمان اطلاعات اسرائیل به این موضوع اشاره کرد که ایران موشک های کروز دریایی را به سوریه و عراق می فرستد.

وی ، این احتمال را که ایران موشک های دریایی و موشک های زمین به زمین یا پهپادهایی را از غرب عراق به اسرائیل بفرستد، به عنوان "یک راه کار بسیار معقول" در انتقام جویی از حملات اخیر علیه آن کشور نام برد.

این تحلیلگر نظامی در پایان سخنانش به هآارتص گفت : در سایه قدرتی که ایرانی ها در حمله اخیر به عربستان از خود نشان دادند، این مساله هشداری مهم به شمار می رود.

 

العالم

Parameter:432824!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)