|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/07/09]

ولیعهد عربستان : آتش بس اعلام شده از سوی یمنی ها ابتکار مثبتی است  

ولیعهد عربستان : آتش بس اعلام شده از سوی یمنی ها ابتکار مثبتی است

۸ مهر ۱۳۹۸

تهران-ایرنا- محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی آتش بس اعلام شده از سوی انصارالله یمن را یک ابتکار مثبت و جدید ارزیابی کرد و گفت که این اقدام در روند مذاکرات سیاسی پیشرفت ایجاد می کند.

بن سلمان در گفت و گو با برنامه ۶۰ دقیقه شبکه آمریکایی "سی بی اس"  با بیان اینکه عربستان مذاکرات میان ایران و آمریکا را برای دستیابی به یک توافق هسته ای جدید تایید می کند، افزود که بدون شک این خواسته ترامپ است و همه ما خواهان آن هستیم .

ولیعهد سعودی در عین حال ادعا کرد ؛ طرفی که که خواستار مذاکره نیست ایرانی ها هستند.

وی درباره روند مذاکرات صلح در یمن و لزوم پایان دادن به بحران انسانی در این کشور نیز تصریح کرد که اگر ایران حمایت خود از حوثی های را متوقف کند در این صورت راه حل سیاسی بسیار تسهیل می شود.

وی افزود که ما همیشه خواستار راه حل سیاسی بوده ایم اما تلاش داریم که این مساله در عرصه میدانی نیز تحقق یابد و اعلام آتش بس از سوی حوثی ها ابتکار مثبتی و جدیدی در روند مذاکرات سیاسی و پیشرفت آن است.

بن سلمان در پاسخ به پرسشی درباره اینکه چرا پس از ۵ سال موافق آتش بس و تداوم آن است و اینکه این آتش بس باید به پایان جنگ یمن منجر شود یا نه پاسخ داد که بعنوان یک فرمانده باید هر روز خوشبین بود و نمی تواند بدبین باشد چرا که اگر بدبین باشد باید کرسی قدرت را ترک کند و آن را واگذار کند.

این ادعا در حالی است که سعودی ها در زمان حمله به یمن مدعی شده بودند که ظرف چند هفته این کشور را فتح می کنند و انصارالله را شکست خواهند داد.

بن سلمان همچنین با اذعان به برخی اشتباهاتش گفت که مهم این است که ما از اشتباهات خود درس بگیریم و مطمئن باشیم که این اشتباهات تکرار نمی شوند.

 

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:432093!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)