|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/06/04]

پامپئو حریری را به اجتناب از تنش فراخواند  

پامپئو حریری را به اجتناب از تنش فراخواند

دوشنبه 04 شهریور 1398

به دنبال سرنگونی دو پهپاد رژیم صهیونیستی در ضاحیه جنوبی بیروت، وزیر خارجه آمریکا نخست وزیر لبنان را به اجتناب از تنش فراخواند.

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه رأی‌الیوم، دفتر سعد حریری، نخست وزیر لبنان در بیانیه‌ای اعلام کرد که مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا طی تماس تلفنی با حریری تحولات اخیر لبنان و منطقه را مورد بررسی قرار داد و بر ضرورت اجتناب از هرگونه تنش و همکاری با همه طرف‌های ذی‌ربط برای جلوگیری از وخیم شدن وضعیت تاکید کرد.

در همین راستا، حریری نیز بر پایبندی کشورش به قطعنامه‌های بین‌المللی به ویژه قطعنامه ۱۷۰۱ تاکید کرد و نسبت به خطرات تداوم نقض‌ این قطعنامه و حاکمیت لبنان توسط رژیم صهیونیستی هشدار داد و بر لزوم انجام اقداماتی برای توقف این نقض‌ها تأکید کرد.

وی تاکید کرد، لبنان همه تلاش خود را برای خویشتنداری و کاهش شدت تنش‌ها به کار می‌گیرد.

حزب‌الله لبنان صبح روز یکشنبه اعلام کرد، پهپاد جاسوسی رژیم صهیونیستی در ضاحیه جنوبی لبنان سرنگون و یک پهپاد دیگر این رژیم نیز در حریم هوایی همین منطقه منفجر شد.

حریری و رئیس جمهوری لبنان این تجاوز اسرائیل را محکوم کردند و وزارت خارجه این کشور هم با صدور بیانیه‌ای از نماینده دائم لبنان در سازمان ملل خواست به منظور محکومیت این نقض حاکمیت لبنان فورا به شورای امنیت درباره این موضوع شکایت کند.

 

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

Parameter:427136!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)