|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/03/13]

پرچم اسرائیل روبروی دفتر نخست وزیری انگلیس به آتش کشیده شد  

پرچم اسرائیل روبروی دفتر نخست‌ وزیری انگلیس به آتش کشیده شد

 دوشنبه 13 خرداد 1398

پرچم رژیم اشغالگر قدس روز یکشنبه در پایان راهپیمایی روز جهانی قدس روبری دفتر نخست‌ وزیری انگلیس به آتش کشیده شد.

این اقدام نمادین توسط خاخام‌های یهودی معترض به موجودیت رژیم صهیونیستی صورت گرفت تا به گفته آنان موضع آشکار خود را در اعتراض به جنایت های این رژیم به نمایش بگذارند.

در ادامه «الهنان بک» خاخام یهودی طی سخنانی اظهار داشت: برای ابراز همبستگی با مردم فلسطین در راهپیمایی روز قدس حاضر شده است.

وی با تأکید بر اینکه اکثریت و نزدیک به ۹۵ درصد یهودیان ارتدکس دنیا مخالف صهیونیسم هستند، تصریح کرد که در تمام محله یهودی‌نشین لندن که ده‌ها سازمان و مؤسسه یهودی مشغول کار هستند، شما حتی یک پرچم اسرائیل هم پیدا نمی‌کنید.

این خاخام یهودی با اشاره به ۷۱ سال تاریخ پر از قتل و ظلم و غصب رژیم صهیونیستی گفت: از اینکه این بی‌عدالتی‌ها به نام یهودیان انجام می‌شود احساس شرم می‌کند.

وی همچنین با بیان این‌که دولت اسرائیل حق ندارد از طرف همه یهودیان حرف بزند، اظهار داشت که صهیونیست‌ها به خدا و تورات اعتقاد ندارند و در عوض یهودیان متدین در سختی و آسانی به خدا توکل کرده و تقدیر خدا برای آوارگی را قبول می‌کنند.

«بک» با مثال زدن از جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت که اکنون یهودیان در همه دنیا و به‌ویژه در کشورهای اسلامی در امنیت کامل زندگی می‌کنند و اتفاقاً خطرناک‌ترین مکان برای آن‌ها داخل سرزمین های اشغالی است.

وی با اشاره به دستگاه تبلیغاتی صهیونیسم در دنیا و نفوذ آن‌ها در بین رسانه‌ها گفت: "به شما قول می‌دهم که خبر این راهپیمایی بزرگ فردا در هیچ‌کدام از روزنامه‌ها منتشر نخواهد شد." او همچنین به تبلیغات اخیر در رسانه‌های انگلیس که مخالفت با صهیونیسم را معادل ضد سامی گیری معرفی می‌کنند، اشاره و تصریح کرد که از نظر او به‌عنوان یک عالم دین یهود، ضدیت با صهیونیسم به هیچ عنوان معادل ضدسامی گری نیست.

«بک» دوران طلایی یهود را دوران همزیستی با مسلمانان و در کشورهای اسلامی نامید و گفت: تنها راه نجات یهودیان و فلسطینیان فروپاشیدن صلح‌آمیز رژیم صهیونیستی است. وی ابراز امیدواری کرد که سال آینده به همراه مسلمانان، روز قدس را در بیت‌المقدس جشن بگیرند.

به گزارش ایرنا، راهپیمایی روز جهانی قدس امسال، با حضور صدها تن از مسلمانان روزه‌دار، روحانیون، فعالان مدنی، گروه‌های مدافع حقوق بشر و ضد جنگ و نیز فعالان یهودی و مسیحی مخالف رژیم صهیونیستی از مقابل وزارت کشور انگلیس برگزار شد. تظاهرکنندگان پس از عبور از خیابان‌های مرکزی شهر لندن، از مقابل پارلمان و وزارت امور خارجه انگلیس عبور کرده و سپس روبروی دفتر نخست وزیری تجمع کردند.

"زنده‌باد فلسطین" و "مرگ بر اسرائیل" از جمله شعارهایی بود که شرکت‌کنندگان در مراسم امسال سر داده و علاوه بر پرچم فلسطین، پرچم ایران، عراق و ترکیه را هم به اهتزاز درآوردند.

 

العالم

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

Parameter:413863!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)