|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/03/19]

پیام حماس به میانجی های آتش بس غزه: صبرمان تمام شده است  

پیام حماس به میانجی‌های آتش‌بس غزه: صبرمان تمام شده است

۱۳۹۸/۳/۱۸

در پی عهدشکنی مکرر رژیم صهیونیستی و عدم پایبندی این رژیم به توافق‌ آتش‌بس، حماس به میانجی‌ها پیام داد که کاسه صبرش لبریز شده است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «شلومی الدار» روزنامه‌نگار صهیونیست اعلام کرد، حماس در روزهای اخیر پیام‌هایی در رابطه با اوضاع نوار غزه و مذاکرات غیرمستقیم آتش‌بس برای مصر و «نیکلای ملادینوف» سازمان ملل فرستاده است.

بر اساس گزارش خبرگزاری رسمی فلسطین «سما»، حماس به مصر و ملادینوف هشدار داده صبرش تمام شده است و اگر رژیم صهیونیستی به بندهای توافق‌ آتش‌بس عمل نکند، نباید انتظار روزهای آرام را داشته باشد.

الدار در ادامه ادعا کرد، حماس و جهاد اسلامی ذخیره موشکی خود را تجدید کرده‌اند.

«تامیر هیمان» رئیس بخش اطلاعات نظامی ارتش صهیونیستی اخیر مدعی شده بود: حماس تلاش دارد وارد جنگ با اسرائیل نشود اما با بحران‌های رو به رشدی در نوار غزه روبروست.

«آویخای ادرعی» سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی در همین راستا به نقل هیمان در توئیتر خود نوشت: حماس و جهاد اسلامی در هماهنگی مستمر هستند اما امکان منفجر شدن اوضاع نوار غزه بالاست.

آخرین جنگ میان گروه‌های فلسطینی و رژیم صهیونیستی در نیمه ماه گذشته (اردیبهشت) رخ داد؛ صبح روز شنبه (۱۴ اردیبهشت/۴ می) بود که این رژیم  به مناطقی در نوار غزه حمله کرد و مقاومت با شلیک چندین راکت پاسخ داد؛ اما این اتفاق «موقت» نبود و لحظه به لحظه بر حجم تنش‌ها میان نوار غزه و رژیم صهیونیستی افزوده شد. حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه در روز و شب یکشنبه (۱۵ اردیبهشت/۵ می) نیز ادامه پیدا کرد و مقاومت نیز با شلیک راکت و موشک قاطعانه پاسخ داد. سرانجام با وساطت مصر و قطر و سازمان ملل دوشنبه (۱۶ اردیبهشت/۶ می) آتش‌بس در نوار غزه برقرار شد و آرامش این منطقه را فرا گرفت.

در حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه ۲۷ فلسطینی به شهادت رسیدند که در میان آنها «سه زن، دو نوزاد دختر و دو جنین (در شکم مادر)» دیده می‌شوند.گروه‌های مقاومت فلسطین ۶۹۰ موشک و راکت به سمت  فلسطین اشغالی شلیک کردند که در نتیجه آن چهار صهیونیست کشته و  ۱۳۰ نفر دیگر زخمی شدند، همچنین یک نفربر و یک جیپ اسرائیلی نیز با موشک مقاومت منهدم شدند.

در آن زمان، گروه‌های مقاومت در غزه اعلام کردند اگر رژیم صهیونیستی ظرف یک هفته پیشِ رو تفاهم‌های اساسی را نهایی نکند، اوضاع بار دیگر به سمت تنش پیش خواهد رفت.

انتهای پیام/

 

خبرگزاری فارس

Parameter:414421!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)