|
|
0.0 (0)
[1396/04/01]

پیام دکترعلی لاریجانی به مناسبت روز جهانی قدس به همتایان خود در کشورهای اسلامی  

پیام دکترعلی لاریجانی به مناسبت روز جهانی قدس:

بحران های موجود در جهان اسلام رژیم صهیونیستی را در پیشبرد سیاست های اشغالگرانه خود جسورتر کرده است

 

رئیس مجلس شورای اسلامی به مناسبت "روز جهانی قدس" پیامی به همتایان خود در کشورهای اسلامی صادر کرد.

چهارشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۶

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ دکترعلی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی به مناسبت روز جهانی قدس پیامی به همتایان خود در کشورهای اسلامی صادر کرد.

متن پیام به شرح زیر است:

السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

همانگونه که استحضار دارید همزمان با پنجاهمین سالگرد اشغال قدس شریف، شاهد تشدید اقدامات رژیم صهیونیستی برای یهودی سازی این مکان مقدس، تداوم ساخت شهرک های یهودی نشین،محاصره انسانی،سرکوب و کشتار مردم مظلوم فلسطین هستیم. این وقایع تلخ و ناگوار در شرایطی روی می  دهد که متاسفانه بحران های موجود در جهان اسلام، رژیم صهیونیستی را در پیشبرد سیاست های اشغالگرانه خود جسورتر کرده است.

دراین شرایط برگزاری مراسم ویژه ای در حمایت از فلسطین و قدس شریف در جمعه آخر ماه مبارک رمضان هر سال که براساس پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران و مصوبه اجلاس وزرای اطلاع رسانی کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی (لیبرویل جمهوری گابن- آوریل 2012 سند OIC/ICIM-9/2012/FC/FINAL) به عنوان "روز قدس" به رسمیت شناخته شده است،می تواند اذهان عمومی جهان اسلام را به مسئله فلسطین و قدس شریف جلب نماید.

عالیجناب

با تاکید بر نقش و مسئولیت بسیار مهم پارلمان ها در مقابله با سیاست های اشغالگرانه رژیم صهیونیستی و احقاق حقوق مردم مظلوم فلسطین و با استناد به بیانیه پایانی ششمین کنفرانس بین المللی حمایت از فلسطین که به تاریخ 4 اسفند 1395 و با مشارکت 488 هیات عالی رتبه پارلمانی در تهران مصوب گردید، مجلس شورای اسلامی خواستار اتخاذ سیاست فعال پارلمانی در حمایت از روز جهانی قدس و مقابله با اقدام تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی در  قدس شریف می باشد و در این راستا آماده همفکری و همکاری فعال است.

علی لاریجانی

رئیس مجلس شورای اسلامی

جمهوری اسلامی ایران/

 

خبرگزاری خانه ملت 

پایان پیام

Parameter:232723!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)