|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/08/20]

پیش‌بینی‌ها درباره شکست نفتالی بنت در سمت وزارت جنگ رژیم صهیونیستی  

یک روزنامه عبری‌زبان نوشت که احتمال موفقیت وزیر جنگ جدید رژیم صهیونیستی بالا نیست.

پیش‌بینی‌ها درباره شکست نفتالی بنت در سمت وزارت جنگ رژیم صهیونیستی

دوشنبه 20 آبان 1398

یک روزنامه عبری‌زبان نوشت که احتمال موفقیت وزیر جنگ جدید رژیم صهیونیستی بالا نیست.

به گزارش ایسنا، روزنامه یدیعوت آحارونوت در خبر اصلی خود نوشت: در این مسئله خیلی جای تردید وجود دارد که بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل در دیدار روز جمعه با نفتالی بنت(وزیر جنگ اسرائیل) تمامی چالش‌های امنیتی فوری پیش روی اسرائیل را ارائه کرده باشد.

این روزنامه نوشت: بنت عضو کابینه امنیتی نیست و از زمانی که کابینه را ترک کرده تغییرات استراتژیکی رخ داده که موجب شده وضعیت بدتر شود. علاوه بر اطلاعات کلی علنی، موضوع‌های حساس دیگری هم وجود دارد.

این روزنامه نوشت: پیش‌بینی می‌شود که بنت با سرعتی بیش از حد تصور خود را در آب بیندازد و بدون اینکه زمان کافی برای اطلاع از جزئیات یا بررسی داشته باشد تصمیمات مهمی را بگیرد. بنت در دوره حساسی وارد این پست شده است. تمامی جبهه‌ها در حال فعالیت هستند. ایران به ازسرگیری فعالیت هسته‌ای تهدید می‌کند، واشنگتن کم کم خاورمیانه را ترک می‌کند و حزب‌الله به سمت جنگنده‌های اسرائیلی موشک ضد هوایی شلیک می‌کند.

یدیعوت آحارونوت نوشت: بنت می‌داند که باید در زمانی محدود اثری را از خود به جا بگذارد. او دوست ندارد مثل عمیر بیرتس در جنگ دوم لبنان یا موشه آرنس(سه بار به عنوان وزیر جنگ خدمت کرد) از او یاد شود. احتمال موفقیت بنت در مقابل این چالش‌های امنیتی و تنش‌های سیاسی بالا نیست.

این روزنامه نوشت: بنت منشی نظامی خوبی دارد که عوفر وینتر است. او دوست خوب بنت و مورد اعتماد نتانیاهو است. او اکنون باید مسئولیت سنگینی را به دوش بکشد و روابط بین رئیس قدیم و جدید(نتانیاهو و بنت) را با درایت اداره کند.

یدیعوت نوشت: بنت نقشه را در جنگ ۲۰۱۴ حتی بسیار بهتر از وزیر جنگ آن زمان و رئیس ستاد و رئیس شعبه اطلاعات متوجه شد و مواضع جدی خود را به شکلی که باید با حماس در غزه برخورد شود بیان کرد. با این حال بنت هفته گذشته موضع خود را تغییر داد و بعد از شلیک موشک‌هایی از غزه خواهان مهار اوضاع شد.

این روزنامه نوشت: درخواست بنت برای عدم حمله به غزه بعد از آن صورت گرفت که پیشنهاد نتانیاهو را برای تعیین خود به عنوان وزیر جنگ دریافت کرد.

از سوی دیگر روزنامه هاآرتص نوشت که تعیین بنت به عنوان وزیر جنگ به دلایل سیاسی است نه امنیتی.

این روزنامه نوشت: هفته گذشته شایعه‌ای درباره مذاکرات اولیه لیست وی و لیست آیلیت شاکید درباره پیوستن به دولت اقلیتی با ریاست حزب "آبی-سفید" به رهبری بنی گانتس منتشر شد. بنت از این شایعه برای بالا بردن بهای خود در مذاکرات درباره پیوستن به حزب لیکود استفاده کرد. این فشارها نتیجه داد و نتانیاهو قانع شد که بنت می‌تواند به گانتس بپیوندد و وزارت جنگ را به او داد. نتانیاهو بعد از استعفای آویگدور لیبرمن از واگذاری این پست به بنت خودداری کرده بود.

این روزنامه نوشت: اگر ما واقعا با مشکلاتی مواجه هستیم چرا نتانیاهو شخصی را به عنوان وزیر جنگ تعیین می‌کند که علنا از توانایی‌اش انتقاد می‌کند و قبلا با تعیینش در این پست مخالفت کرده است. نتانیاهو بنت را از گانتس دور می‌کند تا اسرائیل را به سمت انتخابات مجدد بکشاند.

 

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

Parameter:437622!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)