|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1397/09/24]

پیشنهاد هوشمندانه انصارالله یمن به فرزندان خاشقچی  

پیشنهاد هوشمندانه انصارالله یمن به فرزندان خاشقچی

شنبه 24 آذر 1397

رئیس کمیته عالی انقلابی یمن به فرزندان جمال خاشقچی، روزنامه نگار سعودی که در کنسولگری این کشور در استانبول ترکیه به قتل رسید پیشنهاد داد که چنانچه مایل باشند یمن می تواند در مبادله اسرا با ائتلاف سعوی جنازه پدرشان را در قبال ازادی اسرای ائتلاف درخواست کند.

به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا) محمد علی الحوثی در حالی این پیشنهاد را ارائه کرده است که مذاکره کنندگان یمنی در سوئد بر مبادله اسرا به توافق رسیده اند. توافق سوئد در باره مبادله زندانیان که گفته می شود، بیش از 15 هزار نفر هستند، می تواند مراحل اعتماد سازی بین دو طرف را مهیا ساخته و زمینه را برای برداشتن گام های بعدی تسهیل سازد.

این رهبر بلندپایه جنبش انصارالله یمن تأکید کرد یمن این کار را صرفا بنا برانگیزه های بشردوستانه و در چارچوب عملیات مبادله اسرا با کشورهایی که در قتل وی دست داشته اند، انجام می دهد.

وی در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی توییتری نوشت: "چنانچه فرزندان خاشقچی مایل باشند، ما می توانیم جنازه پدرشان را در قبال ازادی اسرای تحویل بگیریم ".

وی تأکید کرد که این کار باید قبل از آنکه یمن اسرای برخی کشورهای دخیل در موضوع قتل خاشقچی را تحویل دهد، صورت گیرد.

الحوثی انگیزه های بشردوستانه را دلیل این پیشنهاد بیان کرده و گفت: ما بنا به انگیزه های بشردوستانه این پشنهاد را مطرح کرده ایم، چرا که ملت ما نیز به دلیل تجاوز مشترک آمریکا و عربستان و امارات و متحدانشان، قربانی نقض قوانین انسانی و بین المللی است.

پیشنهاد الحوثی از ان رو هوشمندانه است که پس از قتل خاشقچی افکار عمومی بویژه غرب در نوعی دوگانگی رفتاری با تحولات حقوق بشری روبرو شده اند.

غرب به شدت این جنایت را محکوم کرد ولی ناگهان متوجه شد که درگیر دوگانگی خطرناکی شده است. کشتن یک فرد توسط حکام عربستان را محکوم می کند اما در برابر کشتار یک ملت با بمباران، سوء تغذیه و بیماری، توسط همان حکام سکوت کرده است. غرب احساس کرد این شرایط دوگانه قابل استمرار نیست به همین دلیل ناگزیر شد بحث پایان جنگ در یمن را بپذیرد و به عربستان و طرف های همسو با آن فشار وارد کرد که وارد فرایندی شوند که به پایان جنگ منتهی شود .

 

خبرگزاری قدس(قدسنا)

Parameter:377301!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)