|
|
0.0 (0)
[1399/03/03]

چرا دشمن از روز قدس می ترسد؟  

روز جهانی قدس، یک جریان فراگیر جهانی را علیه استکبار و ظلم و هر آن چیزی که آرمان فلسطین را تهدید می کند، راه انداخته است. همزمان مواضع رهبران محور مقاومت و تأکید یکپارچه آنها بر نزدیک بودن زمان آزادی قدس، گویای اتحاد آنها در برابر طرح صهونیستی – آمریکایی است.

چرا دشمن از روز قدس می ترسد؟

شنبه 03 خرداد 1399

روز جهانی قدس، یک جریان فراگیر جهانی را علیه استکبار و ظلم و هر آن چیزی که آرمان فلسطین را تهدید می کند، راه انداخته است. همزمان مواضع رهبران محور مقاومت و تأکید یکپارچه آنها بر نزدیک بودن زمان آزادی قدس، گویای اتحاد آنها در برابر طرح صهونیستی – آمریکایی است.

العالم - نظرکده

پژوهشگران سیاسی معتقدند که از جمله عواملی که باعث تقویت اطمینان رهبران محور مقاومت به نزدیک بودن زمان آزادی قدس شده است، ثبات شعاری است که با پیروزی انقلاب اسلامی در ایران طنین انداز شد و به عنوان شعار دائمی و نه لحظه ای شناخته شد. هم اکنون پس از گذشت 40 سال این شعار به قوت خود باقی است و حتی تبدیل به یک عقیده و آرمان سیاسی شده است.

پژوهشگران معتقدند این شعار از چهار چوب تفکر و عقیده پا بیرون نهاده و به مرحله اجرا نزدیک شده است لذا شعاری است که به عنوان یک تفکر زاده شده و به یک واقعیت اثرگذار در عالم واقع تبدیل شد.

به اعتقاد پژوهشگران، محور مقاومت رفته رفته در حال رشد و گسترش است و به دنبال جذب متحدانی در خارج از منطقه است تا نشان دهد که این ائتلاف از محدوده منطقه فراتر رفته و عالم گیر شده است. آنها خاطرنشان می کنند که اگر ایران بتواند محاصره ونزوئلا را بشکند و هیبت را فرو بریزد، شاهد نقطه عطف حساس مهمی خواهیم بود و دیگر قطعنامه ها و تصمیم های آمریکا، قضا و قدر نخواهد بود و در نهایت می توان فلسطین را آزاد کرد.

پژوهشگران به اتفاق معتقدند که روز جهانی قدس در واقع پاسخی است به خیانت رژیم های حاکم بر برخی کشورهای عربی به خصوص کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس و سازش آنها با رژیم اشغالگر.

این پژوهشگران تصریح کرده اند که این شعار، تفکر مقاومت را تثبت کرده است. در تاریخ جنگ اعراب و "اسرائیل" با اصطلاحاتی چون روز "نکبت" و "نکسه" (شکست) رو به رو هستیم. اما روز جهانی قدس می تواند این خاطره های تلخ را پاک کرده و تجربه پیروزی را جایگزین آن کند و حس پیروزمندی را جایگزین ذهنیت شکست پذیری کند.

آنها معتقدند که این شعار واکسنی است علیه تغییر هویت قدس و سازش و تلاشی است برای تثبیت ارزش های محور مقاومت در مقابل طرح صهیونیستی آمریکایی.

به گفته کارشناسان در حالی که رژیم اشغالگر قدس و رسانه های غربی می کوشند تفکر شکست پذیری و تسلیم را بر اذهان مسلمانان تحمیل کنند، این شعار روح مقاومت را زنده کرد و محور مقاومت اندیشه آزادی فلسطین را احیا کرد. علاوه بر این تشکیل جنبش های مقاومت و نیز انجام عملیات های فردی، به ملت فلسطین برای مقاومت در برابر پیمان ها و معامله های سازشکارانه ای مثل معامله ترامپ و اسلو، روحیه داد.

کارشناسان نظامی هم تأکید می کنند که مقابله مشترک با تجاوزات مشترک صهیونیستی آمریکایی به منطقه باعث تقویت توانمندی های محور مقاومت شده است و این همکاری گسترده بین همه اعضا و بخش های این محور، تحریم های اقتصادی و حمله های نظامی را یک جا مهار کرده و بینی عوامل آمریکا در منطقه شامل "داعش" و جبهه النصره و دیگر گروه های تروریستی را خاک مالیده است.

این کارشناسان فاش کرده اند که رژیم صهیونیستی دچار بی ثباتی مداوم شده است مخصوصا که این رژیم برای نابودی محور مقاومت نقشه کشیده بود.

برد موشک های مقاومت به حدی است که می تواند تمام اهداف موجود در سراسر منطقه عملیاتی و راهبردی را در هم بکوبد و این امر باعث نگرانی شدید رژیم اشغالگر شده است.

از این گذشته یک کمربند موشکی دورتادور رژیم صهیونیستی را در بر گرفته است؛ این موشک ها چه از غزه شلیک شوند یا جنوب لبنان یا خاک سوریه یا ایران می توانند اهداف را در هر کجای این رژیم مستقر شده باشند نابود کنند.

به این ترتیب رژیم صهیونیستی در ترس و وحشت به سر می برد زیر در محاصره ای قرار گرفته است که هیچ راه فراری از آن ندارد. و جنگ "سایبری" شوک بزرگی است که این انتظار این رژیم را می کشد؛ پس از آن آمریکا هیبت و جایگاه خود را به عنوان تنها ابرقدرت از دست می دهد و اقتصاد این کشور هم به خاطر شیوع کورونا تا سالها در رکود است بنابراین روزهای پیش رو روزهای متفاوتی خواهند بود و محور مقاومت هر روز قویتر و محکم تر می شود و محورهای مقابل فرو می پاشند.

 

العالم

Parameter:456409!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)