|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/07/05]

ژنرال صهیونیست: ایران، دشمن بسیار پیچیده‌ و بزرگترین تهدید برای ماست  

ژنرال صهیونیست: ایران، دشمن بسیار پیچیده‌ و بزرگترین تهدید برای ماست

۱۳۹۸/۷/۴

یک مقام نظامی ارشد رژیم صهیونیستی با اذعان به قدرت و توانمندی نظامی جمهوری اسلامی ایران، گفت تل‌آویو به مرحله خطرناکی در تقابل با ایران وارد شده و باید بسیار مراقب باشد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، سرتیپ «درور شالوم» رئیس بخش تحقیقات در رکن اطلاعاتی ارتش رژیم صهیونیستی با ادعای اینکه احتمال تقابل نظامی اسرائیل با ایران افزایش یافته است، گفت ایران یک «دشمن بسیار پیچیده» است. 

شالوم در مصاحبه با نشریه «اسرائیل هیوم» ضمن متهم کردن ایران به حمله به تأسیسات نفتی عربستان سعودی، گفت ایران می‌تواند با همان موشک‌های کروزی که به پالایشگاه آرامکو شلیک شد، اسرائیل را نیز هدف قرار دهد.

وی با ادعای اینکه هر لحظه امکان اقدام ایران یا گروه‌های مقاومت منطقه‌ای علیه اسرائیل وجود دارد، توضیح داد: «این [اقدام] می‌تواند به شکل موشک‌های سطح به سطح، موشک‌های کروز یا پهپادهای دورپرواز باشد. [آنها] پهپادهایی دارند که می‌تواند ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ کیلومتر پرواز کند و در خلیج فارس هم از آنها استفاده کرده‌اند».

این مقام نظامی صهیونیست ضمن ابراز نگرانی از گام‌های ایران در کاهش یا توقف اجرای برخی تعهدات برجامی، گفت اطلاعات ارتش اسرائیل شاید مجبور شود که برخی از منابعش را برای رفع این مشکل اختصاص دهد.

شالوم با پرسیدن این سوأل از خود که آیا رژیم صهیونیستی می‌تواند زمان حمله ایران را حدس بزند یا نه، اذعان کرد: «ایرانی‌ها، دشمنان بسیار پچیده‌ای هستند و این مرا آزار می‌دهد. احتمال وقوع درگیری بین اسرائیل و ایران از گذشته بیشتر است. ما در واقعیت بسیار پیچیده‌تری زندگی می‌کنیم که البته وخیم‌تر هم می‌شود. در حال نزدیک شدن به سطح جنگ هستیم».

وی ضمن اشاره به وجود وضعیت غیرقابل پیش‌بینی مشابه در جبهه‌های دیگر رژیم صهیونیستی در سوریه، ‌لبنان و غزه، افزود: «با این حال ایران بزرگترین تهدید برای ماست. ما در دور خطرناکی با ایران قرار گرفته‌ایم و نیاز است محکم کلاه خود را بچسبیم. اسرائیل هم جای مانور دارد اما باید با احتیاط بسیار زیاد از آن استفاده کند».

رئیس بخش تحقیقات رکن اطلاعات ارتش رژیم صهیونیستی در پایان نیز گریزی به توانمندی نظامی جنبش حزب‌الله لبنان زده و تاکید کرد موشک‌های این گروه «تهدید استراتژیک جدی» برای اسرائیل هستند.

پیشتر هم «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر این رژیم نیز با بیان اینکه ایران بزرگترین تهدید برای موجودیت اسرائیل است، گفته بود: «از اینکه رئیس‌جمهور [دونالد] ترامپ [رئیس‌جمهور آمریکا] تصمیم گرفت تا موضعی خلل‌ناپذیر اتخاذ کرده و این توافق بد خارج شود، خرسندم». 

در ماه‌های گذشته رژیم صهیونیستی به بهانه مقابله با ایران، بارها مناطق مختلف سوریه را هدف حمله هوایی و موشکی قرار داده است. گفته می‌شود دامنه این حملات اخیرا به برخی نقاط در عراق نیز گسترش یافته است. واشنگتن از این حملات دفاع کرده و آن را «حق» تل‌آویو برای «دفاع» خوانده است.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

Parameter:431434!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)