|
|
 » اخبار » اخبار
0.0 (0)
[1398/06/05]

کاتص: اسرائیل مسئولیت حملات در عراق را بر عهده نگرفته است  

کاتص: اسرائیل مسئولیت حملات در عراق را بر عهده نگرفته است

 دوشنبه 4 شهریور 1398

وزیر خارجه رژیم صهیونیستی صراحتا مسئولیت این رژیم در حمله به برخی مواضع در عراق را برعهده نگرفت اما مدعی شد که رژیم صهیونیستی در هر مکانی علیه ایران اقدام خواهد کرد.

«اسرائیل کاتص» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی روز یکشنبه (دیروز) حمله به نقاطی در عراق را با هدف مقابله با ایران دانست و مدعی شد: «ایران در هیچ مکانی مصونیت ندارد».

به نوشته پایگاه خبری شبکه السومریه، او در گفت‌و‌گو با تلویزیون رژیم صهیونیستی بدون قبول صریح مسئولیت حملات روزهای گذشته به چندین پایگاه نظامی در عراق گفت: «مسئولیت خود در عملیات عراق را هنوز اعلام نکرده‌ایم.»

او در خصوص حملات به برخی مناطق در سوریه نیز مدعی شد: «عملیات در سوریه پیامی برای ایران داشت مبنی بر اینکه در هیچ مکانی مصونیت ندارد».

کاتص همچنین ادعا کرد: «اگر فعالیت‌های اسرائیل در سال‌های اخیر نبود؛ تعداد نیروهای ایرانی در سوریه به صد هزار تن می‌رسید. اسرائیل در هر مکانی نیروها و امکانات ایران را هدف قرار می‌دهد.» به ادعای وی ایران، شب و روز در تمامی نقاط خاورمیانه در تلاش برای ایجاد یک امپراتوری با هدف نابودی اسرائیل است.

بامداد دیروز (یکشنبه) جنگنده‌های رژیم صهیونیستی تلاش کردند تا مناطقی در حومه دمشق را هدف حمله قرار دهند. این اقدام با واکنش پدافند هوایی ارتش سوریه مواجه شد و آنگونه که دمشق می‌گوید، اغلب موشک‌های شلیک‌شده از سوی جنگنده‌ها، منهدم شده‌اند.

«بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی پس از این حمله مدعی شد که هدف، پایگاه پهپادی ایران در سوریه بوده است. وی همچنین در توجیه این حمله، ادعا کرد که ایران در تدارک یک حمله گسترده پهپادی از طریق جولان بوده است.

دیروز صبح همچنین رسانه‌های لبنانی از سقوط دو پهپاد رژیم صهیونیستی در منطقه «ضاحیه» واقع در جنوب شهر بیروت پایتخت این کشور خبر دادند. هنوز علت سقوط این هواپیماهای بدون سرنشین مشخص نشده است.

عصر روز گذشته نیز یک پهپاد ناشناس دو خودروی تیپ ۴۵ الحشد الشعبی در منطقه «قائم» در نزدیکی مرز سوریه و عراق را هدف قرار داد.

 

العالم

خبرگزاری فارس

Parameter:427284!model&4354 -LayoutId:4354 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار(فارسی)